Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ***

  Road movie do minulosti, asi tak na mě Cesta na sever působila. Ale těch kostlivců ze skříně vytahovali na moje gusto trochu víc, než bylo nutné. Nicméně je to film, který pobaví svojským humorem, který mají asi oba bráchové Mika a Aki Kaurismäkiovi v té své finské krvi. Taťka, který by v ledasčem potřeboval ubrat plyn, počínaje výměnou šatníku a upjatý syn, který naopak potřeboval na ten plyn pořádně šlápnout. Jak se komu co podařilo, to už se musíte podívat sami.(15.2.2016)

 • myshichka
  ****

  Čakala som oddychovku a tej sa mi dostalo... takže som spokojná. Tvorba Miku Kaurismäkiho mňa osobne teda oslovuje viac než tvorba jeho slávnejšieho brata.(10.5.2013)

 • barteca
  ****

  Silné téma opravdově vyprávěné v neokoukaném Finsku.(5.10.2014)

 • papyrosaurus
  *****

  Pokud by snímek natočil světoznámý režisér a obsadil do něj ještě známější herce, možná bychom se zde dočkali docela vysokého hodnocení a nemalé popularity mezi diváky, ač by samotný příběh mnozí označili za prvoplánově až podlézavě emotivní a nebýt mnohých překvapivých zjištění vlastně docela odhadnutelný - nicméně těm Finům to tak nějak z principu uvěříme. Zdánlivě neohrabaný, alkoholem a kouřem přeplněný otec s nejasnou minulostí působí sice jako karikatura, jeho srdce a otevřená mysl tuto vnější "mírně" odpudivou stránku zadupává do země. Je vůbec možné ve "vypůjčeném" starém americkém voze (který však má moderní bezklíčové startování...) napravit během cesty někam na sever hříchy minulosti? A co s tím vším má společného příběh o lukostřelci? Nezbývá než si přisednout....(17.7.2016)

 • NeMiQ
  ****

  Presne bolo vidno počas celého filmu jeho fínsky pôvod. Žiadne grandiózne road movie, plné humoru, ale dokonale vystihovalo klasickú fínsku náturu. Hlava rodiny sa snažila napraviť resty z minulosti, čo sa mu aj podarilo. Vtipné scény sa striedali s pochmúrnejšími a občas trošku absurdnými, ale ako oddychovka a zaspomínanie si na krajinu, kde som prežil skoro rok tak úplná pohodička film.(28.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace