Ponekud bizarni finska road movie o ceste kamsi do Laponska. Nicmene silne momenty tam byly. Peter Franzen si svou malou roli (Amorphis!) dost vychutnal :-)(31.5.2014)

Presne bolo vidno počas celého filmu jeho fínsky pôvod. Žiadne grandiózne road movie, plné humoru, ale dokonale vystihovalo klasickú fínsku náturu. Hlava rodiny sa snažila napraviť resty z minulosti, čo sa mu aj podarilo. Vtipné scény sa striedali s pochmúrnejšími a občas trošku absurdnými, ale ako oddychovka a zaspomínanie si na krajinu, kde som prežil skoro rok tak úplná pohodička film.(28.10.2014)

Čakala som oddychovku a tej sa mi dostalo... takže som spokojná. Tvorba Miku Kaurismäkiho mňa osobne teda oslovuje viac než tvorba jeho slávnejšieho brata.(10.5.2013)

Silné téma opravdově vyprávěné v neokoukaném Finsku.(5.10.2014)

Pokud by snímek natočil světoznámý režisér a obsadil do něj ještě známější herce, možná bychom se zde dočkali docela vysokého hodnocení a nemalé popularity mezi diváky, ač by samotný příběh mnozí označili za prvoplánově až podlézavě emotivní a nebýt mnohých překvapivých zjištění vlastně docela odhadnutelný - nicméně těm Finům to tak nějak z principu uvěříme. Zdánlivě neohrabaný, alkoholem a kouřem přeplněný otec s nejasnou minulostí působí sice jako karikatura, jeho srdce a otevřená mysl tuto vnější "mírně" odpudivou stránku zadupává do země. Je vůbec možné ve "vypůjčeném" starém americkém voze (který však má moderní bezklíčové startování...) napravit během cesty někam na sever hříchy minulosti? A co s tím vším má společného příběh o lukostřelci? Nezbývá než si přisednout....(17.7.2016)