Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (Cinemart)

Eoin

Neokukaná téma vzťahu hodinového manžela a psychicky labilnej ženy. Film zreje pomaly, ale nakoniec dozreje do celkom napínavej drámy aj s dávkou emócií. Detský herec, na moje prekvapenie, neruší a podáva nadštandardný výkon. Predstaviteľ mladého Franka (Tom Lipinski) akoby Brolinovi z oka vypadol. ()

blackJag

Představoval bych si, že příběh filmu skončí trochu jinak. Závěr je tady jednak v očekávání a potom ty dovětky - no, řekněme, že ne každému filmu tyto postupy sluší a ne každý se s nimi umí elegantně vypořádat (a mladý Reitman v této disciplíně selhal překvapivě, ale o to dokonaleji). 60% ()

Roseinka

Dojemné drama o netradiční lásce mě docela zaujalo. Byla to povětšinou příjemná podívaná, místy jsem byla nervózní a byla jsem fakt zvědavá, jak tohle může dopadnout. Samozřejmě bych si ideální konec představovala jinak, ale i tak mě to nezklamalo. Kate Winslet zahrála moc pěkně, ale vypadala zde naprosto příšerně (a to jí normálně zbožňuju). A změna charismatického Brolina s vousy po oholení byla docela šokující, někde ho potkat bez nich, tak se ho asi bojím. To šlo charisma okamžitě stranou. Jedno zhlédnutí mi ale stačilo. 7/10 ()

Autogram

Spočiatku sa mi zdali dosť nepochopiteľné udalosti a myšlienkové pochody hlavnej hrdinky. Po určitom čase som ale pochopil, že film nie je o rozume, ale o cite. Naviac to celé komplikuje rozprávanie zo strany chlapca, ktorý všetko nemôže vedieť, a nie všetko musí byť pravda. Nakoniec sa v závere niečo aj vyjasní, ale len na lepšie tri hviezdy. –––– Buď se ho zbavíš, nebo se zbaví on tebe. –––– Vyrazíme na cestu a už se neohlídneme... ()

milancecil

Po téměř roce jsem se odhodlal na představení do filmového sálu a shlédl patrně to nejzajímavější, co aktuálně v nabídce kin je, jen velmi úsporné, rozsahem drobné komorní drama, výrazně vystavěné kolem postavy rozvedené ženy, matky Adele a závažných událostech pěti květnových dnů v roce 1987, není to příběh, kterému bych snadno a bez výhrad uvěřil a nekriticky ho do sebe přijal, ale už jen situování děje do generačně vzdálené doby lze pojmout právě jako snahu o zvýšení přesvědčivosti, ano, možná tehdy to tak vše mohlo být, i když pochyby při sledování přetrvávají, postupně jsem se s vývojem událostí sblížil a vnímal je s větším zaujetím, ale rozporné pocity přesto nic nepřekonalo, Kate Winslet ve své roli předvedla to nejlepší, co jí takto vymezená postava dovolovala a nepochybně zajistila dílu úroveň, kterou by někdo jiný na jejím místě určitě nedokázal udržet a nechal námět spadnout pomysleně o několik pater níže, díky za její ztvárnění labilní, úzkostné ženy, zmítané vnitřními konflikty, právě pro její výkon se k filmu s odstupem času ještě vrátím a možná svůj náhled na dílo přehodnotím. ()

DeathTheKid

Labor Day je řekl bych filmařský oříšek, kde je klíčové, aby divák všechno pobral spontánně a ne křečovitě, nepřirozeně a s křivým xichtem říkající: WFT? Negativně na mě pojetí filmu nepůsobilo, protože...každý má právo na nějakou malou utopii, mě jen trochu vadila posloupnost scén, možná trochu přitvrdit na spádu děje (např. 1. střet). Nevím jak lépe to vysvětlit, je to prostě jeden z těch filmů, kde je na vině shluk více faktorů, ale dost vytýkání. Z hlediska herectví jsem si to užil, falshbacky taky na jedničku s nádechem "FUCK THE LIFE" a klidnoučký soundtrack tomu všemu dal takovou tu naivní atmošku. ()

jefff

Plnokrevné drama, které by se pod tímto žánrem mělo objevovat ve slovníku, jako jeho definice. Škoda, snad jen hodně růžových brýlí, ale co nedotáhl scénář, to dotáhlo skvělé herecké obsazení. Velká paráda. ()

pavcas

Naprosto zbytečnej film s nevýrazným dějem, unylou Kate Winslet (jinak mojí velkou oblíbenkyní, která mně donutila k zamyšlení, že né každej film s ní je výhra) a jakž takž charismatickej Josh Brolin. Některý situace zbytečný a jednání postav nelogický, stejně jako myšlenka, že po 3 dnech s totálním cizincem notabene vrahem na útěku před policií, budu chtít změnit celý svůj život. Vážně Kate? Režisér si navíc hrál na něco na co neměl, střihy do minulosti dobrý, to už tady bylo, ale tady to vůbec neplnilo účel, vysvětlovalo zmateně, nedojímalo vůbec.Takhle obsahově prázdnej film už jsem dlouho neviděla, čekala jsem mnohem víc. Díky bohu, že jsem na tohle nešla do kina, to by mně fakt mrzelo!!! ()

netahlo

Uff, to zase bylo neco na moje nervy. Kdo zvladnul zaverecnou tretinu bez kapesniku, pred nim smekam :-) Skvele melodramaticke drama s famozni dvojici Kate Winslet - Josh Brolin. Dve tretiny filmu jsem premyslel o ctyrech hvezdach, finale me ale odrovnalo. A nestydim se za to, jsem proste mekota! ()

vitekpe

Ja nevim, v jake "vezi" vyrostl pan Reitman, ale ten scenar je prilis naivni, a v druhe "dramaticke" pulce je chovani postav neuveritelne hloupe (nebo odtrzene od skutecnosti, chcete-li)...coz je velika skoda. - Plusy: opravdu nadherne natocene, dobra atmosfera, zvlastni a spickova hudba, dokonale zahrano od vsech dospelych (potlesk pro uzasnou a krasnou Kate, charismaticky Josh nezaostava). - Zapory: hloupy scenar (zejmena v druhe puli), zbytecne tlaceni na pilu (porod), tragicke vykony detskych hercu (coz je obvykly neduh americkych filmu). Za fantastickou prvni pulku udeluju nakonec nadprumer. Je to romanticke melodrama. P.S.: brutalni je ta vrazda, to jsem necekal. Hodne real moment... :-( 4+ ()

Firebug

Nejsem člověk, který by se nedokázal dojmout. To by mi ale Reitman musel naservírovat znatelně lepší scénář, než výcuc těch nejhorších klišé z červené knihovny. Na to, že se snímek odehrává asi ve 4 dnech, kde většinu "děje" zastává vzájemné poznávání ústředních postav, je prokreslenost charakterů žalostně odfláklá. On je nešťastně odsouzený super samec (opravuje, vaří, peče, vychovává...). Ona je zlomená chudinka, co se pomalu nedokáže postarat sama o sebe. Po necelých 24 hodinách nedobrovolného soužití je z toho láska až epických rozměrů, protože On má zřejmě fetiš na "vadné zboží" a ona je prostě jen chudinka na jejímž prahu se zjevil super samec. Závěr to celé ještě korunuje. OMG! ________ poznámka pod čarou: Zajímavé, že snímek určený převážně pro ženské publikum (a je napsán ženou) degraduje ženské bytosti na rodičky dětí, které jsou bez chlapa odsouzené k postupnému rozkladu... ()

sedm.1

Působivé melodrama o třech skvělých hercích. V první řadě je to ale každopádně romantika, nicméně se zároveň ovšem určitě nejedná o žádný laciný kýč, celé se to soustředí především na postavy, jejich osudem zkoušený život a touhu po troše štěstí, které jim bylo upíráno až do doby, než na sebe právě dvě takové persony narazily. Zpracování celého filmu pak jistě není o nějakém výrazném tempu, či nějakých velkohubých dramatických scénách, hlavní charakteristikou je spíš přesvědčivost, minimalismu a budování vztahu jak mezi divákem a postavami, tak čistě jen mezi Adele a Frankem, což se ve výsledku ukázalo jako dobrá volba, neboť se divák mohl s postavami důkladně seznámit a následně i ztotožnit a prožít s nimi tak naplno jejich již předem k nezdaru odsouzený osud. Působivost a funkčnost celého snímku pak samozřejmě závisela i na hereckých výkonech ústředního dua, o čemž ovšem v případě jmen Kate Winslet a Josh Brolin nebylo pochyb a skutečně nikoho na oněch pochybách nenechali, prostě jen oba znovu dokázali, jak úžasní herci to jsou. Škoda, že nedošlo i na trochu té erotiky, ale to je už jen taková bezvýznamná narážka, jinak se ale vážně jedná o poctivou, emočně výraznou podívanou, určenou spíše pro vnímavější publikum, než pro klasické popcornožrouty. ()

xLIGHTx

Romantika príjemná, hrejivá, o láske, ktorá je trpezlivá. Príťažlivá Kate Winslet využitá akurátne. Josh Brolin k nej pasuje. Chémia medzi nimi funguje veľmi dobre a iskrí to. Ešteže dom nezačal horieť. ;) Detský hrdina, ok. Len nerozumiem, prečo ho neskôr vymenili za iného herca, veď maskéry sa mohli trochu zahrať s vekom. Možno budem SPOILERovať, ale ak človek videl Vykúpenie z väznice Shawshank, tak koniec tohto filmu mu bude azda mierne povedomý, resp. v niečom podobný a ďalšia možno spoileroidná vec, že to celé zaváňa i Stockholmským syndrómom, ale určite to nie je na škodu. Práveže je to tu pútavo a nežne spracované. Koniec možného SPOILERU. Romantický feel good movie, ktorý má ale v sebe určitú dávku tragickosti (resp. tragickej minulosti) minimálne jednej z postáv. Veľmi slušná a hladivá vec. To bolo ľúbezné emocionálne potešenie. (PS Film som chcel pôvodne vidieť beztak. Ale bol som milo prekvapený, že RTVS snímku vôbec kúpila, nadabovala a zaradila do vysielania. No teda. Už len ukončiť kontroverznú Pumpu, ale to je iný príbeh.) Za štyri huňaté brady Josha Brolina, teda, za štyri silné hviezdy. ;) ()

DavidS.

Od prvního pohledu na úzkostlivou Kate jsem měl pocit, že sleduji znovu Nouzový východ...Brolin v sobě zase kombinoval muže z Madisonských mostů či Dokonalého světa...Reitman nezajímavě romantický a těžko uvěřitelný... ()

Michelle75

Takový vcelku pohodový film k nedělnímu odpoledni. Téma slibuje zajímavou podívanou a herci zvučných jmen také. Jenomže já si nemohu pomoct,ale Kate Winslet mi tady prostě vadí a její výkon mě otravuje po celý film. I dobrému herci prostě občas něco nevěřím. Jinak by to bylo pěkné, romantické, pokoukání, kdy si divák do poslední chvíle není jistý konce. ()

Hanys_

Rád bych vpálil i tu čtvrtou hvězdu, ale ten scénář mi v tom brání, protože jinak to měl Reitman pevně v rukou. I herecky to bylo parádní, ale prostě mi to, kolik se toho změnilo v myšlení všech zúčastněných během prodlouženého víkendu, nějak nesedělo. 6.5/10 ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?