Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais si sám pro sebe připravil roli v milém komediálním dramatu z anglického domova důchodců, kde jako věrný ošetřovatel vidí v každém jen to dobré. (Netflix)

baribal

Těžko říct, co je na tomhle seriálu to nejlepší. Jestli to, jak Gervais převádí autismu v kontrastu s jeho stand up vystoupením kde si z postižených "dělá srandu" nebo absolutně brutální humor jeho samého a všech neskutečných postav. Tento kontroverzní humor Rickyho mám moc rád a proto nemám moc na výběr, vynikající seriál. ()

nirvanafan

Ricky totálně vyměknul. Zachraňuje to Karl Pilkington, který buď opět hraje sám sebe nebo je vážně geniální herec. Ani ostatní postavy se neztratí, a když už se úplně nekašle na humor, většinu času se na Dereka příjemně kouká. Na výsledném dojmu se ale výrazně podepisuje závěr, který byl patetičtější než Noe, jenom tomu ještě chyběla ta posraná duha. ()

erased

Ricky Gervais znovu šokuje. Je neskutečně sympatické, že když se vzdá své notoricky známé masky nekorektního provokatéra, objeví se pod ní človíček schopný vytvořit jednu z nejsentimentálnějších sérií vůbec. Svět v ní je sice dokonale černobílý a vyhrocený do absurdity, jenže takto zjednodušená vize funguje a těch sedm dílů první řady prostě musí chytit za srdce. A přestože je škoda odchodu Karla Pilkingtona, i toho že druhá série ani samotný závěr už nepřichází s ničím "navíc", Derek svojí zkratkou stále jednoznačně dokazuje, že #KindnessIsMagic. ()

Kaluž

Nevím, tohle asi nemá budoucnost. Je to ulítlé takovým tím správným způsobem, ale zároveň to hraje na dost vážnou strunu. Pilotní epizoda je něco jako pocukrovaná čabajka. V případě odklepnutí celé série by se o autistického Gervaise nejspíše zajímal velice útlý dílek diváckého koláče sledovanosti. ()

Maddlis

Derek je zvláštní. Je ovšem natolik zvláštní, až je setsakramentsky dobrej. Kdo si k němu cestu najít nechce, ten si jí nenajde a po prvním dílu se na to vyprdne. Kdo ale chce, tomu se odmění. Donutí vás někdy přemýšlet nad problémy, se kterými jste si doteď hlavu nelámali. Nebo alespoň u mě to tak bylo. A to mě baví. ()

laik_60

Seriál o autistovi, žijúcom v domove dôchodcov. Začnem od posledného dielu prvej serie, kde sa hlavní protagonisti snažili charakterizovať ústrednú postavu seriálu Dereka. Najkrajšia vlastnosť s akou ho charakterizovali bola láskavosť . A o tom to je. Celý seriál je o láskavosti Dereka. O jeho kamarátstve, snahe pomôcť, o jeho žartoch, o jeho myšlienkovom pochode. Film je robený televíznou kamerou spracovaný akoby televízny dokument (záznam z prostredia starobinca). Zaujímavá myšlienka, dala filmu svojský charakter. Vo filme ma zaujala doposiaľ pre mňa neznáma herečka Kerry so svojim sympatickým výzorom a hereckým podaním. Filmovým fanúšikom zameriavajúcim sa na také témy ako sú ľudske psychické poruchy tento seriál odporúčam. ()

Splasher

Není to tak dlouho (25.11. 2011 abych byl přesný), co jsem Derekovi slíbil odpad! Myslel jsem si, že ani s obsazením Karla už tohle hodnocení nic neovlivní. Ale ono jo. Tenhle pilot je totiž mnohem propracovanější, než ten starý 7mi minutový klip, jehož odstranění z YouTube si z marketingových důvodů určitě vyžádal Channel 4. Na druhou stranu jsem rád, že tlak veřejnosti vedl Ch4 k opatrnějšímu přístupu a místo celé série zatím zůstalo jen u pilotu. V něm je totiž předvedena (hlavně ve scénách s Karlem) řada již dříve prověřených a povedených momentů. A bojím se, že do případných dalších dílů si pan Gervais schovává jinou řadu - těch pro mně jen těžko skousnutelných. _ Derek Noakes asi vážně bude jen poněkud špatně zahraný dobrák; ale co víme určitě je, že Ricky je strašnej hajzl. _ Schválně jestli kvůli pozitivním recenzím CH4 přehodnotí své rozhodnutí. _____ Šest dílů je za námi a já tu nechám původní komentář a nakonec i původní hodnocení slabších 3 hvězd. U některých dílů (nejvíce u toho posledního) jsem měl velmi podobné pocity, jaké mívám u sledování reklam. RG=20DN+20D+30H+30K. Přeberte si to, jak umíte. _____ Po dvou dílech druhé série musím jít s hodnocením dolů, protože tohle je vážně dreadful a s absencí Karla tomu nemůžou pomoci ani nové postavy á la Wilkinson. ___ Dnes dokoukáno. Určitě sem časem ještě nahodím nějaké cancy a možná i na chucpe dojde, abych nebyl omylem zařazen do škatulky "haters gonna hate". ()

Pilgrimka

Ricky má velkou odvahu a pevné nervy, když se pustil do tohohle. Po úspěších jako je The Extras, The Office, The Ricky Gervais Show..., které jsou hlavně komediálního rázu, je tohle docela výzva. Lidi jsou na něho zvyklí jako na komika s trefnými, vtipnými a inteligentními názory. Nedivím se, že se dostal kritiky ještě před premiérou pilota. Hraje autistu, každého hned napadlo, že šlápl vedle a bude si z takových lidí dělat zřejmě srandu soudě podle jeho dřívější tvorby. Ale nestalo se tak. Na to Ricky je až moc inteligentní a sečtělý člověk aby udělal takovou blbost. Po pilotu nebudu soudit jestli udělal dobře nebo ne, že s tímhle začal. Z vlastních zkušeností s různě handicapovanými lidmi, včetně autistů, vím jak se chovají, reagují apod. Ricky v tom nebyl vůbec špatný, ale pořebuju více dílu aby mě přesvědčil, že to fakt umí zahrát a aby mě donutil během sledování úplně zapomenout na to, že je to bavič. Držím mu palce. Dávám pět hvězd, chtěla jsem dát čtyři, ale je to jeden z těch, pro které mám slabost, takže věřím, že mě nezklame a dávám pět. ()

Aargh

Nevtipná nuda k nevydržení, po dvou dílech vzdávám. Rickyho Gervaise mám fakt rád, ale jeho seriálová produkce mě úplně míjí. ()

DaUr

Po první sérii naprostá spokojenost. Na to, na jak úzkém časovém úseku Derek pracuje (všechny díly dohromady vydají za jeden kratší celovečerní film), nabízí seriál neuvěřitelné množství humoru, emocí a veskrze zajímavých postav, které vám mohou být sympatické i protivné, ale v posledním, šestém díle vás stejně odzbrojí. Právě poslední epizoda je totiž dokonalým katalyzátorem předchozího chování a jednání postav a stává se tak jedním z nejemociálnějších seriálových finále, kterého jsem kdy byl svědkem. Kdo by to byl do Rickyho řekl. 1. série - 90%. ()

fabecc1222

Gervais před pár lety přinesl seriál, kde hraje autistu s vizáží Hitlera v domově důchodců, a opět se jedná o dílo, které krom humoru nabízí i melancholický náhled do dané komunity. Derek není tak charakterově či morálně silný jako Komparz či Kancl, ale i tak dokáže pohladit po duši. Gervais je opět herecky výborný, a jeho charakter zde dosti vybočuje z toho, co byste od něj čekali, ale právě z Dereka, a jeho naivitě a jednoduchém pohledu na svět, že ne všechny problémy jsou tak velké, a jak jednoduše je řešit. ()

D28

Hurá, konečne! Hlavný hrdina je síce tak trochu zhmotnenou predstavou Quasimoda, ale typ jednoduchého detsky naivného dobráka mi absolútne vyhovuje.Vlastne tu nie je nikto nezaujímavý a je radosť sledovať zdanlivo nezáživný dej, ktorý však baví i dojíma a je plný ľudskosti. Začínam veriť, že RG nie je len exhibicionista, ktorému nič nie je sväté, a ak ma aj balamutí, robí to dobre. ()

Killda

Ani ne tak zábavné, jak jsme zvyklí u Gervaise a jeho fiktivních dokumentů, ale hlavně dojímavé. Kdy se Ricky přeladil na tuhle vlnu? Těžko říct, ale funguje to! Žádný náznak sentimentu. Opět skvěle zahrané a napsané. Jen škoda, že tato série už tolik nedbá na ala dokumentární styl, což sice může v některých momentech pomoct, ale v celku si myslím, že to spíš zhazuje uvěřitelnost celého seriálu. ()

dinsdale

Nedovedu si sice představit, o čem by mohl být celý seriál, ale pilotu se nedá nic vytknout. Překvapilo mě, že jsem od prvního momentu viděla Dereka a ne Rickyho, a Karl ve své první hrané roli taky dobrý. ()

weselow

Po pilotu zatím **** Z jednoho dílu ještě nemůže být patrný, jaký tenhle seriál nakonec bude mít přesah, nicméně příjemně přihlouple trapná sranda tam je, nějaké drama taky, navíc božský Karl. Akorát jsem zvědavý, kolik Ricky vyždímá z domova důchodců zápletek :) ()