Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais si sám pro sebe připravil roli v milém komediálním dramatu z anglického domova důchodců, kde jako věrný ošetřovatel vidí v každém jen to dobré. (Netflix)

Carnosaurus

Seriál, který útočí na divákovy emoce s dokonalou přesností a propracovaností. Přesto však nepusobí vypočítavě a lacině. Během asi dvaceti minut ze mě vyždímal víc dojetí a smíchu než bych dal za celej rok. Na působivosti mu značně přidává nadpozemská Ludovicova hudba a dokonalé herecké výkony. Tolik lidskosti (v tom dobrém smyslu toho slova) a důraz na správné hodnoty v životě, bez přehnaného moralizování a omezování se ve vulgaritách, se jen tak nevidí. ()

mirando

Dostalo mě to. Není to o tom, že Gervais vyměkl. Kombinace vysokého a nízkého je velmi dobře udržována, stejně jako věrohodnost, jednání a vývoj postav. V kuloárech se mluví o třetí sérii, kterou bych moc rád uvítal, jelikož bych chtěl vidět, jak se postavy dále vypořádavají se svým životem. Už teď mám seriál zařazen mezi velmi oblíbené. ()

koci

Jako pilot to bylo slušné, Karl je perfektní, ten tam měl dostat mnohem víc prostoru. A možná trochu míň snahy vyždímat z diváka slzy, no... --- Samotný seriál už je mnohem slabší. Epizody často postrádají základní dramatickou strukturu, většina postav je až bolestně ploše napsaná, pořád to vlezlé piano... Jedině Karl. Karl Pilkington hraje skvěle a těším se na jeho The Moaning of Life. A taky na Merchantův seriál Hello Ladies od HBO, který bude chtě nechtě svádět souboj s Derekem - kdo si povede lépe na vlastní pěst? ()

KKKubislav

Seriál z produkce Rickyho Gervaise, který je jiný než jeho předešlé filmy, seriály nebo show. Je to seriál o postiženém muži Dereku Noaksovi, kterého si zahrál sám Ricky. Seriál dokáže vzít za srdce a určitě změní váš pohled na Rickyho Gervaise. ()

Neonek

Hluboké .. První díl jsem trochu pochyboval, seriál na Rickyho působil spíš dojemným dojmem. Po shlédnutí celé první série se ale přeci jen ukázalo, že Gervais je génius. Kombinací dojemných pasáží (a že jich není málo) s typickým Gervaisovo humorem vzniká skvělý seriál, který prakticky glorifikuje a obdivuje stáří i přesto, že právě stáří je zde terčem mnohých vtipů. ()

Karel69

Je až neuvěřitelný jak Ricky dokázal skloubit humornou a dojemnou stránku. Funguje to naprosto dokonale a přirozeně. Někteří říkají, že Rickymu toho prosťáčka nevěří, já si naopak nemůžu pomoct, ale přesto že jsem jeho velký fanda a vím, že se nezastaví skoro před ničím, nikdy jsem neměl pocit, že by tu postavu nebral vážně. Pak jsou tu jiní, teří chválí Karlovo herectví a podle mě mají pravdu pouze částečně - postava působí, že je zahrána skvěle, ale já myslím, že Karl ani hrát nemusel, to je prostě on, spíš sem měl v některých chvílích pocit jestli mu Ricky vůbec psal scénář, protože si velmi dobře dokážu představit, že většinu hlášek by vypustil i v reálu, on prostě nehrál on se choval přirozeně. Celkově vzato byl tento seriál pro mě velmi příjemným překvapením a utvrdil mě v tom, že Ricky je prostě génius. ()

yarda1

Tak jsem se těšil až se zase díky RG pořádně od srdce zasměju, ale i přesto, že se to nepovedlo, dávám 5* Kdo v díle 6 při "Fix you" od Coldplay neuronil ani slzu má srdce z kamene :) ()

Zizou_

Vynikající náhrada za Karla Pilkingtona ve druhé sérii. Kev mi v první sérii už začal lézt krkem, ale ve druhé padli z jeho úst skutečné perly. Celkově druhá série asi lepší než první. Ty 4* si to zaslouží určitě. ()

BaseDallas

Rickyho Gervaisa môžem, jeho humor je mi blízky, no a týmto skvelým seriálom ma dosť prekvapil. Síce znova použil spôsob točenia akože dokumentu naživo, veľmi podobne ako v Office, je tu aj trochu toho jeho šialeného humoru, avšak celkovo je to skôr dojímavé. Autistický Derek je neuveriteľne úprimný a hovorí pravdu všetkým, bez ohľadu na spoločenské postavenie, vek, alebo pohlavie. Zároveň je však láskavý a starostlivý. Ricky Gervais podsúva myšlienky o dôležitosti spolupatričnosti pred materiálnom. Derek je jeho nástrojom a ide mu to fantasticky. Fantastickí sú aj autentickí komparzisti. Mimoriadne dielo, vrele odporúčam. ()

WugWugs

"You see, here's the thing. People see a couple of doddering old fools caught in a time warp, waiting to die. But I see a beautiful young girl from Dublin who wants to spend the rest of her life with me. I win. Don't feel sorry for me. Or Lizzie. We had the best life we could ever have had...cos we spent it together." Rick Gervais je dobrosrdečný idiot, a hrá ho s chuťou. Takúto seriálovú konšteláciu som teda ešte nevidel. Starší ľudia nie sú v zábere seriálov, a tobôž komediálnych - tento je im venovaný. Trápnosťou a paródiou hraničiacou s realitou predchnutý humor mojej krvnej skupiny, napr. The Office, Trierovi Idioti a Kto je tu riaditeľ - ale predsa iný, láskavo nekorektný. Priamo vtipné sú tu len trápne vtipy postáv, smejúce sa americké publikum by väčšinu času zrejme netušilo na čom sa podľa pokynu práve smeje. "And, in fact, I know why I'm here. Yeah, I'll give you a proper answer to that question. I'll tell you why I'm here. Cos when I was a little sperm, I won the race to the egg. That's why I'm here, that's how it works, that's what life's about. It's how it works. I was a little sperm, I won the race to the egg. You know, that was the last thing I won as well. Imagine that. Highlight of my whole existence was being a blob of spunk." ()

Free_Boy

Rickyho Dereka považuji (jako většinu jeho práce) za skutečný klenot. Stejně jako u The Office nebo Life's Too Short je seriál natočen stylem fake dokumentu, což je Rickyho specialita a je zde poznat pravého mistra v oboru. Tento geniální počin nešetří city diváka, postavu Dereka považuji za téměř tak originální jako Davida Brenta, místy Ricky nekompromisně vlévá do očí slzy. Nutí vás k zamyšlení, jestli skutečně užíváte života tak, jak byste mohli. Účinkuje zde i Karl Pilkington, který prostě hraje sám sebe, což znamená, že dodává ohromnou dávku upřímné zábavy. (90%) ()

mad.dog

Neuvěřitelně lidský a ve výsledku pozitivní seriál. Ricky ze sebe vytvořil autistu milujícího zvířata a mě to neskutečně chytlo. Opravdu jedinečný. ()

Honzyg

Derek disponuje dokonalým mixem. Humor je směsicí lidskosti, grotesky i zvrhlosti, okořeněné je to dramatem, zaměřením na lidský osud, přístup k životu i k smrti, místy je to až drasticky dojemné. Vše podáváno na podnosu mimoně Dereka, jehož osoba by za běžných okolností byla směšná a nepoužitelná, ale tady je esencí opravdovosti a bezelstnosti. Navíc jde o bravurní herecký koncert všech zúčastněných. Jak má Ricky Gervais ve zvyku, neždíme se zde námět do poslední kapky. Jde o pár dílů dokonale hutné seriálové potravy, kde žádný díl není navíc. Z pohledu diváka by klidně mohla být ještě jedna série, ale z pohledu autora - proč riskovat, že už nebude co víc říct a že se téma začne točit v kruhu? Porce je tudíž ve zcela akorátní velikosti a dokonalé kvalitě. 6*/5 ()