Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais si sám pro sebe připravil roli v milém komediálním dramatu z anglického domova důchodců, kde jako věrný ošetřovatel vidí v každém jen to dobré. (Netflix)

Larsis

Moje hodnocení bude jistě ovlivněno faktem, že jsem velkým fanouškem tvorby nejen samotného tvůrce seriálu Rickyho Gervaise, ale především Karla Pilkingtona. Show Rickyho Gervaise nebo An Idiot Abroad znám již nazpaměť a tak mi bylo předem jasné, do jakých vod se zhlédnutím tohoto seriálu vydám. Přesto je to ale trochu jiné. Humor je pro jeho tvorbu typický, všechny postavy jsou skvělé, ale Karl..každou scénu s ním jsem jako vždy hltal a každá jeho hláška byla perla. Toto se zkrátka povedlo, skvělý, humorný a závěrem i dojemný seriál. 5* ()

Raziel_cz

První série je pro mě to nejlepší, co Gervais kdy vyplodil. Chytrý, upřímný, sentimentální, totálně zdrcující zážitek, jehož každý díl jsem oplakal. Druhá řada už tak kvalitní nebyla a příliš často si vypomáhala lacinými zvraty, ale na to kašlu. První si maximum zaslouží. ()

montongery

'Kindness is magic, Derek. It's more important to be kind than clever or good-looking.' A přesně o tomhle to je. Komediální seriál s atypickým humorem, co je nám servírován typickým laskavým britským způsobem. ()

redwik

Derek nie je takým typickým komediálnym seriálom, ako napríklad Big Bang Theory alebo Friends. Priveľa vtipných scénok tu nenájdeme (o drvivú väčšinu sa stará Kev), no hrá viac na city - najmä posledná časť prvej série. Pri tých dvanástich častiach som si ale hrdinov obľúbil a trochu ma aj mrzí, že seriál končí, pretože Ricky Gervais bol úplne prefektný. Ricky Gervais - Derek /:/ Kerry Godliman - Hannah /:/ David Earl - Kev /:/ Karl Pilkington - Dougie /:/ Brett Goldstein - Tom /:/ Holli Dempsey - Vicky /:/ Colin Hoult - Geoff /:/ Tony Rohr - Anthony ()

Torpid

Seriál předkládá silně zkreslený pohled na stáří a "jinakost" obecně. Zpochybňuje ustálený kult mládí, krásy a dravosti, který v konečném důsledku dělá většinu společnosti vyčerpaně nešťastnou. Gervais místy vypadává z autistické role a hlavními nenápadným hvězdami seriálu jsou pro mne Karl Pilkington a Kerry Godliman. Přes tyto výhrady se jedná o mojí srdcovku, kterou si pouštím opakovaně, tak trochu jako psychoterapeutickou pomůcku. Pokud občas cítím, že se mi v hlavě životní hodnoty rozpadávají, pouštím si právě Dereka. Zároveň je tahle TV řada důkazem, že kvalita není o penězích na realizaci, ale o talentu. Tím přestávám omlouvat průšvihy ČT. ()

Pepper_x

What the hell??? Už bylo řečeno, že od Rickyho jsme zvyklí na ledacos, ale tohle jsem opravdu nečekal. Přestože sama živoucí legenda prohlašuje, že je to spíš komedie, čehož je vynikajícím důkazem rozhovor bankéře a Dereka o tom, proč je lepší mít víc peněz, tak i dramatický scény mají neskutečný náboj, kterej chvílí brnkal na moje slzný kanálky. Není to ale z důvodu emocionální vykrádáčky, ale z životního příběhu a postoje, kterej ukazuje, že peníze, kariéra a moc patří na první místo...a nebo třeba taky ne. Ve výčtu pozitiv nejde opomenout Karla, kterej si skoro i splnil svoji vytouženou postavu Bullshitmana. Chtělo by to novej stand-up, protože pokud by to takhle mělo pokračovat, tak bychom se mohli dočkat konce brutálního komika a začátku skvělýho dramatika. ()

LakiyL

Wau. Pri všetkých nekorektných a urážlivých vtipoch a humore Rickyho Gervaisa, ktorým je známy (stačí si pozrieť malú ukážku v podobe hosťovania Zlatých glóbov), je tento seriál úplne odlišný a ukazuje, že pri svojskom humore Rickyho (nemá problém robiť si srandu z obéznych či postihnutých ľudí, rasistické vtípky mu tiež nie sú cudzie) je Derek dielo, v ktorom ukázal svoju ľudskú stránku. Klavírny doprovod (napr. Gravel Road od Howarda) sa výborne hodí ako podklad a len umocňuje pocity, ktoré divák pri sledovaní prežíva. Vtipné, no zároveň dojemné, smutné a citlivé. Klobúk dole. ()

Heavenko

Mám pocit, že hocičo, čo teraz napíšem už určite niekto predo mnou napísal. Derek ma veľmi prekvapil, nečakal som, že to bude jednoznačne 5* záležitosť a že si ho až tak zamilujem. Dokým som sa nestretol s týmto seriálom, nikdy ma ani nenapadlo, ako to môže vyzerať v domove dôchodcov a priznám sa, keby som vedel, že tento seriál bude z toho prostredia, váhal by som, či sa do neho pustím. A bola by to veľká chyba. Derek je seriál s tak silnými emóciami, ktoré ale netlačia na pílu až príliš a nenájdete tam zvyčajné klišé (možno iba trochu) a občas sa v ňom vyskytnú situácie, čo vám musia na tvári vyčarovať úsmev. A postava Dereka je už len čerešničkou na torte, Ricky Gervais, skvelá práca! 95% ()

PavelH

Žervé překvapil, nikdy bych nepomyslel, že dá do kupy něco tak citlivě vtipnýho. Dělá si srandu, ale zároveň neuráží, spíš naopak. Morální komedie, která pobaví i dojme. Občas se prostě zamyslíte nad hloubkou toho... třeba... kdo by vyhrál, kdyby spolu bojovaly AIDS a vzteklina. ()

markyzgero

po všech těch pitomcích z kanclu a komparzu si dal gervais tu práci a udělal sitcom o čistých duších a já můžu s čistým svědomím podotknout jen to, že ti z prvního ranku jsou reálnější. ()

uodevr

Po shlédnutí všech dosavadních dílů (a kvalitním pobrečení u toho posledního) je nejvyšší čas, abych zas sesmolil pár slov. Tohle je opravdu zatím nejméně Gervaisovický Gervaisovic výtvor, ale zároveň je to ten nejvíce Gervaisovický. Není to britcom, ve kterém by vtipnost vycházela ze situačního humoru. Je to komedie v té nejlidštější formě, jakou si vůbec umím představit, kde vtipnost, ale zároveň i hořkost, vychází ze samotného života. Ricky vždycky psal výhradně o tom, co sám důvěrně znal, ale teprve s Derekem se do svého díla opravdu obtiskl naplno. Doposud ve své tvorbě především prosazoval své názory, kvůli čemuž člověk jeho tvorbu buď miloval nebo nenáviděl a to bez ohledu na to, že úžasně vtipné to bylo vždycky. V Derekovi ale neprosazuje ani tak svoje názory, jako všeobecně známé pravdy, na které dnes a denně všichni až příliš snadno zapomínáme. Derek je naprosto univerzální dílo, které prostě musí oslnit každého. Ať už pozitivně nebo negativně nechám na vás, ale oslněni budete. A Ricky si za tohle zaslouží neskonalou pochvalu a obdiv i z čistě technického hlediska - Napsané je to bravurně, za těch šest krátkých episod se mu povedlo dát naprosto každé postavě třetí rozměr a patřičně je prokreslit, a soudě podle reakcí samotných herců (včetně Karla, prosím pěkně) je to i vynikající režisér. A to je vidět v plné kráse. Ricky společně s jeho ansámblem doufají, že Derek osloví dostatečně široké publikum na to, aby byly další série. Já v to budu taky tiše doufat, ale už v téhle sotva dvouhodinové podobě to pro mě představuje jeden z nejvýznamnějších seriálových zážitků. ()

Ernie_13

"Derek" je ďaľší originálny seriál od Ricky Gervaise. Séria sa pohybuje niekde medzi The Office (spôsob natáčania) a Extras (prechod z komedialnej do sociálnej roviny) no i napiek tomu má v sebe niečo nove, niečo iné. Určite stojí za pozretie pre fanúšikov Rickyho, avšak treba tiež priznať, že zo spomínaných troch sérii je táto najmenej zameraná na humor. ()

boombang

Pan Žervé by si zasloužil metál. Netušil jsem, že při své jízlivosti dokáže stvořit něco tak citlivého a dojemného. A v postavě Dereka jsem opravdu Rickyho neviděl - viděl jsem strašně hodného autistu, který má všechny rád (škoda jen té trošku hitlerovské vizáže). Fantastičtí jsou taky Dougie a Hannah, zato Keva bych klidně oželel (i když má na svědomí jeden z mých největších záchvatů smíchu a to ve scéně psaní fixem na kraby - o Duran Duran ani nemluvě). Přál bych si ještě jednu sérii - a jak naznačil zatím poslední díl, potenciál k ní tu je. ()

petisek

Pre mňa najlepšia vec od Gervaisa. Vtipné a neskutočne ľudské. Skvost, ktorý troch neprávom ostáva v tieni ostatnej Gervaisovej tvorby. Aj po druhom videní plný počet hviezd. ()

lmc

Gervais je asi jeden z posledních od koho bych čekal, že mi naservíruje nejlidštější seriál který jsem kdy viděl. Po shlédnutí chci být lepší osobou pro ostatní, a tímto způsobem mě jiná TV tvorba nezasáhla. I přes občasnou přepálenou nekorektnost vřele doporučuji. ()