Oko dravce

Kamera:

Dariusz Wolski

Hudba:

Brian Tyler

Shia LaBeouf, Michelle Monaghan, Rosario Dawson, Billy Bob Thornton, Ethan Embry, Michael Chiklis, Anthony Mackie, Fahim Fazli, Cameron Boyce, Marc Singer (více)

Mladík Jerry Shaw přijíždí na pohřeb svého bratra Ethana, dvojčete, který byl poručíkem americké armády. Po pohřbu Jerry zjistí, že mu záhadně na bankovním účtu přibylo 750 tisíc dolarů a poté ho v jeho bytě překvapí dodávka několika krabic plných zbraní a dusičnanu amonného. V tuchvíli mu zatelefonuje neznámý ženský hlas varující ho, že bude do minuty zatčen FBI. Jerry nestačí utéct a je skutečně zatčen agentem FBI Morganem. Do výslechové místnosti mu znovu zavolá stejný ženský hlas, který mu sdělí instrukce k útěku a Jerrymu se podaří utéct. Díky instrukcím se setkává s mladou matkou Rachel Hollomanovou, kterou stejný hlas vydírá, aby plnil její instrukce, jinak zabije Rachelina syna Sama. Jerry a Rachel se vydávají na útěk před Morganem a tajemný hlas jim na útěku pomáhá např. řízením dopravních světel. Ve Washingtonu mezitím agenti Pérezová a Bowman pátrají po příčinách úmrtí Ethana Shawa. Zjišťují, že Ethan monitoroval inteligentní superpočítač ARIIA, který se však poté, co armádní velitelé neuposlechli jeho rozkaz a díky tomu dopadla vojenská mise v Pákistánu neúspěchem, rozhodl, že bude chránit národní bezpečnost na vlastní pěst a odstraní pro sebe nepohodlné osoby - první z nich byl Ethan... (TV Prima)

SmoKe911

Rychlá svižná akce, ano přiznávám trochu sem tam nereálná ale budiž. Slušnej výtvor na D.J.Carusa . Herci obstojní, hudba jakštakš okej ať nežeru 4* ;) ()

misiacik

Zo začiatku veľmi chutné z veľkolepým očakávaním vyborného snímku... No tá chuť po čase prejde do šedivého priemeru béčkových thrillerov na ktoré sa dá pozerať pretože sa autori poistili kvalitným hereckým obsadením.... No na opätovné zhliadnutie Eagle Eye to však nestačí. Maximálne 50%... ďakujte spoločnosti Porsche za Cayana, inak by to bolo 40%... :-) ()

Onetugin

LaBeouf je takovej malej čuráček bez talentu, nevím co na něm každej vidí. A tenhle film je je film s malým čuráčkem. ()

babuca

Ja som sa bavil aj keď druhá polovica mi akosi pokazila celkový dojem filmu.......čakal som že to bude riadiť skupina ľudí....trebárs NSA, len nie počítač :o( Nedá mi ale nezamyslieť sa nad tým, že......kurva ak tie mobili budú fungovať alebo nebodaj už fungujú ako bolo povedané........tak máme definitívny koniec akejkoľvek slobody . A to ma oslovilo najviac !!! ()

Daemonika

Co se týče samotného názvu filmu nevěděla jsem co mám od filmu očekávat, ale fakt, že hlavní roli hraje Shia Labeouf, mě lákalo se na tenhle film podívat. Udělala jsem dobře, zápletka a adrenalinn mě nutil dívat se až do konce a moje touha zjistit kdo nebo "co" za vším stojí byla čím dál tím větší. ()

Cristina

K mému hodnocení-3 hvězdičky,bych přidala ještě půl hvězdy.Film mne zaujal díky Shiovi a Carusovi,děj je celkem dobrý ,ale takový námět byl natočen už několikrát.Tudíž nic nového na něm není.Film opět poukazuje na to, jak roboti ničí lidstvo. ()

papinak

Klasická game-šaráda bez většího nápadu, nebo originality. O co vlastně běží je vám zřejmé už po pár akčních sekvencích, takže o překvapení nemůže být ani řeč. Úkoly běž tam a udělej tohle se doplňují z řadou logických děr. Po technické stránce zpracované solidně. ()

YNWA

Musím uznat, že mistr Caruso se chopil režisérské taktovky nad očekávání dobře a dal tak prostor ke vzniku velmi povedeného akčního sci-fi. Moc příjemně mě ten film překvapil, nečekal jsem takový průběh, prakticky hned od začátku má film spád, je plný zajímavých řesení, přičemž nabírá postupem času stále zběsilejší tempo až do finálního vyvrcholení. i když závěr je poněkud slabší, neboť zabřehává do lehce nudných amerických akčních scén, okořeněných tolik obávaným happy endem:-). Každopádně sečteno podtrženo, pokud se vám sejde nálada a chuť, načež přejdete pár přihlouplých scén, získáte z toho filmu velmi dobrý pocit. Díky za hezký večer, máš to za 4 kousky:-)) ()

Ferrry

Začátek filmu (kromě prvních 10-15 minut) mně bavil, od půlky už mi to přišlo trochu slabší.. Je to film, co se dá vidět, ale jednou vážně stačí.. Moderní film na podobné téma, jako Nepřítel státu, ten ale i přesto o kus dál.. ()

radostR

Thriller o tom, jak může být zneužita technologie. Scénář velmi slabý, směska zběsilých akcí, která vede k neuvěřitelně hloupému závěru. Zklamání. ()

DanieLadra

Podle mě podceňovaná moderní akční jízda ve stylu Nepřítel státu, která pročeřila stojaté vody špionážního drama. Konečně výborný a vyzrálý Shia, "sci-fi šílenosti" moderní techniky a hlavně - NON-STOP akce... to co jsme chtěli jsme dostali, proč se ofrňovat? ()

Uframufrag

Pred zhliadnutim tohto filmu som si najprv pozrel hodnotenia a hlavne komentare na CSFD a viac menej som od neho neocakaval nic "jedinecne", alebo "priekupnicke". Niesom ani velkym fanusikom Shia LaBeoufa, ale musim uznat ze ma tento film milo prekvapil. Strhujuce tempo, dobre vymyslene sceny, proste som sa od neho nemohol odtrhnut az dokym sa film neskoncil. Za troska slabsiu stranku by sa dal povazovat zaver, lebo fakt mi pride trosku trapne to Americke "vlastenectvo" a hymnou a tak.... kazdopadne u mna zanechal film pozitivne ohlasy. 80% ()

GizmoD

Pekny postupne odkryvany komplot Velkeho Brata (alebo skor Sestry?). Konspiracne thrillery s dobrymi herceckymi vykonmi a akcnymi scenami, nikdy nesklamu. ()

bendo°85

Hi-tech thriller na štýl Nepriateľ štátu, avšak namiesto Willa Smitha tu máme Shia LaBeoufa. Dej je jednoduchý avšak film je plný adrenalínu, napätia a akcie, vhodný na pozretie si ho v kine, poprípade kvalitnom televízore s 3D zvukom, kedže je skôr stavaný na audiovizuálnu stránku ako dejovú. ()

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami

12.12.2009

Praštit, či nepraštit kladivem?

Praštit, či nepraštit kladivem?

30.09.2008

Marvel teda umí překvapit. Když jsme naposledy psali o komiksové adaptaci Thor, ve které je student Donald Blake vlastně převtělením vikingského boha a používá k boji se Zlem své magické válečné… (více)