Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Irské holce se stýská v Americe a pak si zvykne. Precizní retro o ničem.(16.4.2016)

Jsou filmy, které mě dokáží nějakým kouzlem tak uhranout, že poskládám všechny útočné zbraně obrazně na zem, ohodnotím tento příběh svým momentálním stavem srdce a tiše odcházím, abych nenarušila tu krásnou, křehkou atmosféru............(2.1.2016)

Dobová žánrovka, která dokáže ohromit snad jen výpravou, jelikož vše ostatní působí jak podle hodně oprášené šablony, podle které obkreslovali sice naprostí profíci, ale o to více prohlubují pocit zklamání. Tuctovější červenou knihovnu těžko hledat jinde, 50 %.(3.5.2016)

Film stejný jako hlavní hrdinka. Šedá myška, která si razí cestu mezi líbivějšími a výraznějšími. A díky tomu, že je role Eilis psaná Saoirse na tělo,cítím její touhu po vlastních rozhodnutích na životních křižovatkách hodně na blízko. Kdyby se ale poslední třetina vydala trochu vyzrálejším směrem, věřil bych i celému Brooklynu. Otazníky kolem vztahů a mostů, které se nedají spálit ani směrem k sobě, ani směrem od sebe, pálí totiž nás všechny. Vyřešit je sytě červenou knihovnou proto byla laciná podpásovka.(31.1.2016)

Spoiler: Tak nevim jak to vidí ostatní, ale nevstoupit na scénu ta babizna z obchodu, tak to ta jemná citlivá duše, jak ji tu některé dámy nazívají, totálně podělala a já dal filmu max 2 hvězdy! Strašně mne totiž začalo iritovat chování té klasické přelétavé mrchy s tváří anděla. A tvrdit, že by to bylo jinak, to bude tvrzení zase jen od baby :-) Sorry dámy, ale tohle mne fakt vytáčelo. No scénář to zachránil, neproběhnul učebnicový "přelet" a tak "andílek" obhájil 4 hvězdy :-)(3.1.2016)