Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

O tomhle filmu bych se chtěl tak moc rozepsat, ale žel nemůžu, páč znám lidi, co by mi za to klávesnici zlámali (v lepším případě jenom prsty) ;-)) (zdravíme do Ovy :-). Každopádně Nick Hornby nezklamal ani tentokrát, ten chlap je machr coby spisovatel a zrovna tak je machr i jako scénárista, navíc narozdíl od nemastné neslané Školy života je Brooklyn... zkrátka krásný film, poctivý, prostě po dlouhé době zase jednou snímek, u kterého si řeknete, že přesně proto bratři Lumierové vymysleli fenomén -film-. Saoirse jako vždy okouzlující, Domhall roste s každou svojí rolí (ten chlap má před sebou zářnou kariéru), a když jim tu navíc "kryjí záda" takové osobnosti jako Julie Walters nebo Jim Broadbent... co dodat, vypadat všechny romantické filmy takto, kašlu na horory :-)(26.1.2016)

Zvláštny snímok, ktorý ma očaril predovšetkým svojou magickou pastelkovou atmosférou a ústrednou postavou, ktorá aj napriek svojej nie extra kráse ma doslova uhranula. Krásny príklad toho, že obrovskú charizmu môžu mať i obyčajne pekní ľudia, pričom nemusia byť ani žiadni krásavci. Dejovo to síce nie je nič moc a v tomto smere film často nudí, ale aj tak mi nešlo odtrhnúť zrak od obrazovky. Naozaj krásne farebný vizuál, pekné zábery a sýte, jasné farby. Keď sa máme baviť o Saoirse Ronan tak vidno, že od čias Pokánia (2007) ušla dlhý kus cesty, na ktorej veru nelenila a herecky významne podrástla, čaká ju veľká budúcnosť. Navyše si neviem predstaviť nájsť do filmu typovo lepšiu Írku ako je ona. Jej červené vlasy a pekná alabastrová pleť slovo Írsko kričia už z veľkej diaľky. To bol výborný ťah. Počas filmu som bol zvedavý hlavne na koniec, obával som sa nejakej cukríkovej šialenosti, ale našťastie sa to uzavrelo celkom fajn, ako zo života. Keď sa zosumarizujú všetky pre a proti tak myslím, že to na ten solídny nadpriemer hádam aj stačí, najmä vďaka obrovskej charizme S. Ronan. 75/100(15.3.2016)

(Lumiere - 5.3.2016)(1.1.2017)

Meh..ještě jsem to stihl do oscarů :P Takže jsem viděl vše krom Carol a s klidem můžu říct, že Brooklyn je pouze standardní žánrovka s perfektní Saoirse Ronan, a to jsme jí předtím vůbec nemusel a vlastně jsem chtěl film vynechat. Přesvědčilo mě až Sundance. Nic speciálního, ale poměrně jsem se bavil...7/10(29.2.2016)

Solidní romantika se špetkou dramatu, které zcela určitě neudělá ostudu ve filmografii Saoirse Ronan, která již zcela oprostila od dětských rolí a nyní ji budeme vídat jako dospělou ženu, která poplete hlavu nejednomu hereckému kolegovi. S blížícím se závěrem přichází hlavní hrdince poměrně solidní dilema, které jsem jí rozhodně nezáviděl. 65%(5.3.2016)

• - Představitelka Ellis, Saoirse Ronan, sdílí některé podobnosti se svou postavou. Saoirse je Irka, která se narodila v New Yorku a byla vychována v Irsku, Její postava Ellis je Irka, která se narodila v Irsku, ale později začala žít v New Yorku. (hansel97)

• - Ve filmu se původně měla objevit i Sarah Gadon, ale nakonec z časových důvodů nemohla. (hansel97)

• - První den Eilis (Saoirse Ronan) v práci ji v šatně jedna z dívek vypráví, že byla s přítelem v kině. Zmiňuje, že viděla film Tichý muž (1952), který se odehrává v Irsku, odkud Eilis pochází. (hansel97)