Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Kino Mat - Můj dnešní filmový zážitek dopadl po všech stránkách na jedničku. Už samotného výběru kina nelituji, byť jde o nejmenší kino v ČR. Tento spíše komorní film se sem náramně hodil. Co se snímku týče, tak Brooklyn šlape po celou dobu náramně a vy se těch 111 minut nenudíte ani na vteřinu. S. Ronan v hlavní roli předvádí vynikající výkon, kterému by klidně Oscar slušel, ale je pravda, že herečka je ještě mladá a má toho hodně před sebou. V budoucnu ji podle mě neuteče. Dále bych vyzdvihl krásnou podmanivou hudbu, stejně tak za kamerou seděl člověk, který má cit. No a v neposlední řadě děj, který osloví mnoho lidí a od druhé půlky se vám může stát, že uroníte více než jednu slzu. Závěr nebyl nikterak ucajdaný, přehnaný, což velmi oceňuji. Mám silné nutkání dát 5 hvězd, ale počkám si po druhém promítání. 82% (with J.)(2.3.2016)

Irský film o irských přistěhovalcích uprostřed Brooklynu. Evidentně tedy film, ve kterém se plno irských rodin určitě najde. Mně osobně se mi nejvíc líbila Saoirse Ronan a musím říct, že ten mladej Ital měl pravdu, když tvrdil, že irský holky jsou hezčí, jak italský. I v tomhle filmu mají něco do sebe a právě Saoirse tu krásu vysloveně odpaluje. Příběh pak nic extra velkého není. Už podle obsahu se dá tušit, čeho se divák dočká. Žádné objevné drama, ale na druhou stranu poctivě natočené. A i to se počítá.(29.2.2016)

Tak já nevím s tou nominací na Oscara. Krom těch přízvuků mi na tom nepřijde nic zvláštního. Je to prostě takové romantické drama. Samozřejmě je moc hezké, ale není to nic extra. Pokud jde o skotskou romantiku, mnohem víc se mi líbil film About Time (2013). Tohle má v sobě celou dobu takový zvláštní podtón, který vás donutí si myslet "proč by mě to vlastně mělo zajímat?". Slečna není ničím zajímavá, taková nijaká a bez chuti, a v druhé polovině filmu je ještě ke všemu hloupá. Z nějakého důvodu jsem neměla tendence s ní soucítit. Ale dávám 4*, protože jako romantické drama to funguje. Jen by to nemělo fungovat na ty Oscary. 4*(7.2.2016)

Absolútne netuším, ako som sa k tejto, mne osobne nič nehovoriacej sračke, dostal. Presne to som si hovoril na začiatku po pár minutách. No napriek tomu, že aj keď toto nie je môj štýl a ani neviem poriadne kde je na mape Írsko, celkom ma to bavilo. Veľa zachraňoval strih filmu, kde sme sa furt posúvali vpred a len zriedkavo ostávali na jednom mieste. Príbeh dokopy nič moc, nemá čim poriadne zaujať ani strhnúť, ale ako celkom funguje a výsledný film vďaka Saoirse Ronan, ktorá vyrástla v celkom schopnú herečku nenudí. 80% - 4*(9.4.2016)

Příjemná romantická oddechovka s celkem uvěřitelnou hrdinkou. Eilis je mladá, hezká rozumná irská holka, která se za prací vydá do New Yorku. Nejlepší část filmu je právě to, jak dost nesmělá mladá žena prožívá odtržení od rodiny, nezvyk jednat s lidmi, které nikdy předtím neviděla, a stesk po domově. Pak přijde na řadu setkání s mužem, navštěva matky zpět v Irsku a setkání s druhým mužem. Tahle část už je (s podivem u romantického filmu) slabší. Cukrování Eilis s jejím nápadníkem je bez šťávy a konec dává připomenout, že se stále jedná jenom o červenou knihovnu v jiném balení.(8.8.2016)