Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Pekné to bolo, niežeby nie. Dobre sa to aj pozeralo a tá cca polhodinka po príchode hlavnej hrdinky do New Yourku bola naozaj fascinujúco natočená aj zahraná. Jej smútok bol priam hmatateľný a absolútne som ho precítila. To ostatné však už bolo veľmi, veľmi priemerné a žiaľ aj ploché.(16.1.2016)

Film stejný jako hlavní hrdinka. Šedá myška, která si razí cestu mezi líbivějšími a výraznějšími. A díky tomu, že je role Eilis psaná Saoirse na tělo,cítím její touhu po vlastních rozhodnutích na životních křižovatkách hodně na blízko. Kdyby se ale poslední třetina vydala trochu vyzrálejším směrem, věřil bych i celému Brooklynu. Otazníky kolem vztahů a mostů, které se nedají spálit ani směrem k sobě, ani směrem od sebe, pálí totiž nás všechny. Vyřešit je sytě červenou knihovnou proto byla laciná podpásovka.(31.1.2016)

O tomhle filmu bych se chtěl tak moc rozepsat, ale žel nemůžu, páč znám lidi, co by mi za to klávesnici zlámali (v lepším případě jenom prsty) ;-)) (zdravíme do Ovy :-). Každopádně Nick Hornby nezklamal ani tentokrát, ten chlap je machr coby spisovatel a zrovna tak je machr i jako scénárista, navíc narozdíl od nemastné neslané Školy života je Brooklyn... zkrátka krásný film, poctivý, prostě po dlouhé době zase jednou snímek, u kterého si řeknete, že přesně proto bratři Lumierové vymysleli fenomén -film-. Saoirse jako vždy okouzlující, Domhall roste s každou svojí rolí (ten chlap má před sebou zářnou kariéru), a když jim tu navíc "kryjí záda" takové osobnosti jako Julie Walters nebo Jim Broadbent... co dodat, vypadat všechny romantické filmy takto, kašlu na horory :-)(26.1.2016)

Brooklyn zmizí v paměti běžného diváka hodně rychle. Zůstat by tam mohl snad jen díky Oskarovým nominacím nebo díky naprosto odzrbojujícímu výkonu Saoirse Ronan. Ta je zatím mou favoritkou na zisk zlaté sošky (ještě mi zbývá dokoukat ROOM), ohrozit by ji mohla snad jen Cate Blanchett (CAROL). Zbytek obsazení se snaží s hlavní představitelkou držet krok a vcelku se jim to i daří. Pár scén má Brooklyn opravdu velmi krásných (italská večeře, slow motion záběry), ale většina jich je jen barevným ekvivalentem šedivého televizního šumu po skončení vysílání. Trošku nechápu nominaci za nejlepší adaptovaný scénář, dramatické emotivní vrcholy na mě (až na jediný případ) nefungovaly a spíše mi většinou přišly úsměvné.(18.2.2016)

Solidní romantika se špetkou dramatu, které zcela určitě neudělá ostudu ve filmografii Saoirse Ronan, která již zcela oprostila od dětských rolí a nyní ji budeme vídat jako dospělou ženu, která poplete hlavu nejednomu hereckému kolegovi. S blížícím se závěrem přichází hlavní hrdince poměrně solidní dilema, které jsem jí rozhodně nezáviděl. 65%(5.3.2016)