Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Můj bože, tohle bylo tak strašně předvídatelné... Nějaké velké napětí se tu nekoná, protože (*spoiler*) víte, že ctnostná hlavní hrdinka si vybere svůj nový (a nejistý) život v U, S and A, protože se holt musí trochu polaskat americký páreček. To klišé "Amerika - země neomezených možností" je prostě už hrozně ohrané. Knižní předloha údajně obsahuje i temnější témata jako rasismus (věděli jste, že s Irčany se jednalo prakticky jako s otroky?), ale tenhle film je prostě jenom pohádka. Přihlouplá a bezpečná. Navíc pro mě osobně nemá nic, proč bych se na ni dívala znovu. 50 %(31.8.2016)

Brooklyn je naprostá superpohodovka. Nejen, co se týče věrohodného znázornění doby, ale také přesvědčivé atmosféry, která na Vás dýchá každou minutou víc a víc. Jednoduchý, skoro všední příběh s výtečnou hlavní hrdinkou. Saorsie tímhle filmem dokázala, že její dětská léta už jsou pryč a že přestupuje do první, herecké ligy. Uvidíme, jak dopadne. Já osobně jí bezmezně věřím.(16.1.2016)

Brooklyn je neobyčejný film s nominací na Oscara, asi by mě nikdy nenapadlo, že film tohoto "rázu" by mohla Akademie nominovat a to hned z několika důvodů. Jednak si nehraje na nic rádoby uměleckého, zbytečně nedramatizuje, není to podle skutečných událostí a hlavně se na to dá dívat bez toho, aniž byste se nudili. Je to vlastně naprosto obyčejný snímek, který vás ničím neohromí, ale přesto se v něm skrývá určité kouzlo. A Saoirse Ronan se na to hodila a zahrála to dost přesvědčivě. 4*(19.1.2016)

Nádherný pomalu plynoucí příběh o hodnotách, jež jsou téměř zapomenuty. For me v této prokleté době jako balzám na duši. Saoirse je přesný typ děvčete z 50. let minulého století a navíc hraje velmi přesvědčivě. Spokojenost.(8.1.2016)

Vždy som sa smial z chlapov, ktorí chodia u nás v LM do kina na tzv. Babské jazdy, no karma fakt funguje a dnes síce nevedomky, ale ocitol som sa na tejto akcii rovno medzi 80 ženami. Cítil som sa ako gay pristihnutý manželkou, ale zvládol som to a aj film stál za to. Komentár venujem chlapíkovi duotone28, ktorý ma ukecal, aby som tu ešte niekedy niečo napísal. Tak len pre teba láska :-*(24.2.2016)