Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Spoiler: Tak nevim jak to vidí ostatní, ale nevstoupit na scénu ta babizna z obchodu, tak to ta jemná citlivá duše, jak ji tu některé dámy nazívají, totálně podělala a já dal filmu max 2 hvězdy! Strašně mne totiž začalo iritovat chování té klasické přelétavé mrchy s tváří anděla. A tvrdit, že by to bylo jinak, to bude tvrzení zase jen od baby :-) Sorry dámy, ale tohle mne fakt vytáčelo. No scénář to zachránil, neproběhnul učebnicový "přelet" a tak "andílek" obhájil 4 hvězdy :-)(3.1.2016)

Vždy som sa smial z chlapov, ktorí chodia u nás v LM do kina na tzv. Babské jazdy, no karma fakt funguje a dnes síce nevedomky, ale ocitol som sa na tejto akcii rovno medzi 80 ženami. Cítil som sa ako gay pristihnutý manželkou, ale zvládol som to a aj film stál za to. Komentár venujem chlapíkovi duotone28, ktorý ma ukecal, aby som tu ešte niekedy niečo napísal. Tak len pre teba láska :-*(24.2.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $36,678,249Tržby Celosvetovo $51,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ poctivá nevtieravá filmárčina s dobrými hereckými výkonmi na čele zo Saoirse Ronan, dejovo pútavé, dejová dramatizácia silná, plus som troška čakal že sa to trošku viac zvrtne v závere ale aj tak spokojnosť /75%/(3.3.2016)

• - Ve filmu se původně měla objevit i Sarah Gadon, ale nakonec z časových důvodů nemohla. (hansel97)

• - I když by se dala postava Domhnalla Gleesona (Jim Faller) považovat za jednu z hlavních, tak se ve filmu objeví až po jedné hodině. (vyfuk)

• - Eilis (Saoirse Ronan) a Tony (Emory Cohen) spolu byli na snímku Zpívání v dešti (1952). Tony se poté dokonce zhoupne okolo lampy ve stylu filmu. Jedná se však zároveň o filmovou chybu, jelikož postavy se na snímek jdou podívat v roce 1951, přestože byla premiéra až o rok později. (hansel97)