Drama / Romantický

Irsko / Velká Británie / Kanada, 2015, 111 min

Príjemné romantické klišé so sympatickou ústrednou dvojicou. Nič viac, nič menej, nominácia na Oscara je dosť veľký úlet.(6.3.2016)

Slaďárna jak od Rosamunde Pilcher s americkou zástavou na prdeli, která je přímo ukázkovým akademickým a citovým kalkulem. Tudíž je vše na vysoké řemeslné úrovni a se skvělými herci, kterým ty emoce zkrátka uvěříme, ale zároveň je příběh strašně patetický, předvídatelný a uměle lidský, ceděný skrze ženské slzy a milostná utrpení. Co zaslouží určitě největší pochvalu, je výkon Saoirse Ronan, zbytek zanedlouho zapadne v našlapané kinematografické paměti...(22.7.2016)

Kino Mat - Můj dnešní filmový zážitek dopadl po všech stránkách na jedničku. Už samotného výběru kina nelituji, byť jde o nejmenší kino v ČR. Tento spíše komorní film se sem náramně hodil. Co se snímku týče, tak Brooklyn šlape po celou dobu náramně a vy se těch 111 minut nenudíte ani na vteřinu. S. Ronan v hlavní roli předvádí vynikající výkon, kterému by klidně Oscar slušel, ale je pravda, že herečka je ještě mladá a má toho hodně před sebou. V budoucnu ji podle mě neuteče. Dále bych vyzdvihl krásnou podmanivou hudbu, stejně tak za kamerou seděl člověk, který má cit. No a v neposlední řadě děj, který osloví mnoho lidí a od druhé půlky se vám může stát, že uroníte více než jednu slzu. Závěr nebyl nikterak ucajdaný, přehnaný, což velmi oceňuji. Mám silné nutkání dát 5 hvězd, ale počkám si po druhém promítání. 82% (with J.)(2.3.2016)

Strašne pekný film, hlavne ak ste niečo z toho v živote už aspoň raz zažili. Hornby čistá práca, Saoirse nežná a uhrančivá(11.2.2016)

V princípe ide o tuctový príbeh mladej dievčiny, ktorá vycestovala z rodného Irska za veľkú mláku do Brooklynu. Sposob natočenia a predovšetkým herecký výkon Saoirse Ronan predurčuje snímok k príjemnému romantickému zhliadnutiu.(14.2.2016)

• - Natáčení probíhalo ve třech lokalitách v Irsku, a to ve městech Enniscorthy, Wexford a Dublin. Natáčení v Enniscorthy se zúčastnilo 300 místních, z toho 70 z nich se zúčastnilo ještě natáčení taneční scény. Plážové scény v Irsku se natáčely na pláži Curracloe Strand, na stejném místě, kde se natáčel Den D v Zachraňte vojína Ryana (1998). Dále se filmovalo v Kanadě, konkrétně v Montrealu. (Pria)

• - První den Eilis (Saoirse Ronan) v práci ji v šatně jedna z dívek vypráví, že byla s přítelem v kině. Zmiňuje, že viděla film Tichý muž (1952), který se odehrává v Irsku, odkud Eilis pochází. (hansel97)

• - Původně byla do hlavní role obsazena herečka Rooney Mara, následně ji však nahradila Saoirse Ronan. (willy1)