Dlouhá cesta dolů

• Velká Británie A Long Way Down (více)

Je silvestrovská noc a Martin (Pierce Brosnan) stojí na střeše budovy vysoko nad londýnskými ulicemi a zvažuje sebevraždu. Vyruší ho Maureen (Toni Collette), která tam přišla se stejnými úmysly. Po ní se po chvíli objeví další dva, mladá žena jménem Jess (Imogen Poots) a doručovatel pizzy JJ (Aaron Paul). V Martinovi poznávají populárního televizního moderátora, který byl odsouzen do vězení za vztah s nezletilou dívkou. Když si proberou všechny své problémy, rozhodnou se vytvořit pakt s přísahou, že vydrží naživu aspoň do Valentýna… (JOJ Cinema)

_Jimmy_

Od začiatku veľmi fajn dialógy prípadne aj vtipy. Páčilo sa mi ako postavy ukazovali svoju realitu a nevedeli sa s nou stotožniť, prípadne boli úplne psychicky dole. Slušne obsadenie hercov. Mne sa to páčilo. ()

Rastman

Všechna kritika k filmu je určitě oprávněná, ale pokud mám sáhnout do svého svědomí a vyjádřit svůj skutečný pocit, tak se mi to opravdu líbilo. Děj místy pokulhává v tom smyslu, že některé skoky jsou příliš velké a je vidět, že chybí podstatné části knihy, nicméně i tak jsem si film užíval od začátku do konce. A můžete mi říkat jakýmikoliv nevraživými slovy, ale herecký výkon Imogen Poots a Toni Collette jsem si náramně užíval, bavil se u něj a jejich postav. Velmi jemné, zázraky nečekejte, ale na hezké nedělní odpoledne bohatě postačí. ()

blondboss

Bál som sa pustiť opäť do ďalšej britskej komédie, nakoľko skúsenosti vravia v ich veľký neprospech. Tento film to dokonale vyvážil. Konečne komédia s ľahkým, nenásilným humorom, ktorá síce podáva jednoduchý príbeh, ale s veľkým srdcom. A keďže nikdy neodolám Imogen Poots, bolo to veľké plus navyše. Humor bol síce typicky britský, ale tentokrát v ňom bola iskra, ktorá mu väčšinou chýba. Vrelo odporúčam. 70 % ()

johnnie78

Nevím, no. Zase jsem si při sledování tohohle filmu říkal, jestli v něm náhodou neměli prsty čeští tvůrci, protože jen ti umí natočit film, ve kterém se vlastně v podstatě nic neděje. Ale OK, alespoň tenhle kousek má jakžtakž akceptovatelný závěr a konec. Ale mezi tím... na té dovolené, o které jsem myslel, že bude pro film klíčová, se nic nestalo. Prostě tam přijeli, porvali se a odjeli (zápletka s novinářkou byla tak přitažená za vlasy a nevěrohodná, až to fyzicky bolelo). Taky jsem čekal, že se nějak vyřeší ta záhadně zmizelá holka, a ono nic. Imogen Poots byla fakt dobrá, to zase jo. ()

kolodej1

asi se mi víc líbila knížka. Hlavně první polovina filmu byla vlastně dost plytká a nezajímavá, postupně s přibývající stopáží se ovšem můj dojem zlepšoval, takže ve finále jsem docela spokojený. Na to, že to byla komedie, tu bylo povážlivě minimum míst pro zasmání ()

fafejt001

Já myslím , že je to určitý návod , jak na život . Někdo se tam najde . Mělo to myšlenku a o to jde . Jinak ,, dobrá ,, parta , tedy jak ze života . ()

esmoke

Před koncem roku se na střeše londýnského mrakodrapu sejdou čtyři náhodní lidé, kteří zde chtějí spáchat sebevraždu - nespáchají a uzavřou dohodu, že vydrží do Valentýna. Pak se toho chytne tisk a sledujeme události dalšího dění. Jde o adaptaci stejnojmenné knihy slavného Nicka Hornbyho. Film neurazí, ani nenadchne, postavy jsou ve filmu nezajímavé, nelze jim v ničem moc fandit. Dějově se od knižní předlohy liší. (2D dabing) Rozpočet: $ 22,7 miliónů, Tržby: $ 7,176 miliónů. ()

Ixso

Ostrý Britský humor, sympatyčtí herci (až na Toni Colette, ta je mi osobně otravná) a můj oblíbený Aaron Paul. Možná někdy až moc nucené dojemné scény, ale jako celek OK. Čekal jsem spíše film na odreagování a byl jsem tak i naladěn, film je však k zamyšlení ... Viděl: 19.4.2014 / CinemaCity / Slovanský dům ()

Raziel811

V komediální rovině film dost selhává, respektive selhal zcela. Ale dramatická křivka je celkem slušná. Najdou se tu zajímavé a pěkné momenty. Jen je škoda, že nasazený drive na začátku filmu nevydrží a až konec celkový dojem lehce zachraňuje. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata