Dlouhá cesta dolů

• Velká Británie A Long Way Down (více)

Je silvestrovská noc a Martin (Pierce Brosnan) stojí na střeše budovy vysoko nad londýnskými ulicemi a zvažuje sebevraždu. Vyruší ho Maureen (Toni Collette), která tam přišla se stejnými úmysly. Po ní se po chvíli objeví další dva, mladá žena jménem Jess (Imogen Poots) a doručovatel pizzy JJ (Aaron Paul). V Martinovi poznávají populárního televizního moderátora, který byl odsouzen do vězení za vztah s nezletilou dívkou. Když si proberou všechny své problémy, rozhodnou se vytvořit pakt s přísahou, že vydrží naživu aspoň do Valentýna… (JOJ Cinema)

gael83

Co nejvíc spojuje lidi? Přeci sdílené zoufalství, čtyři navenek naprosto odlišné povahy, se spojí ve vzájemné terapii při podpisu smlouvy o přežití. Dojemné a vtipné zároveň, dobře zahrané a velmi pravdivé. ()

Atttila

Tentokrát mě Hornbyho předloha hoodně zklamala. Chyběla ta obvyklá hloubka, nadhled, ironie apod. Z mého pohledu protrápená hodina a půl nudy. ()

Mark1983

Většinu filmů,které mají žánrovou konjugaci komedie s dramatem,moc nemusím. Spíše komediální dramaty jsou pro mně na jedno kouknutí,avšak musím konstatovat,že u tohoto snímku se stala na mé straně excepce (výjimka),protože mám pocit,že komediálních momentů je ve filmu více než těch dramatických,a tak by to mělo u filmů s podtitulem Komedie být. Dlouhá cesta dolů si dle mého mínění zasluhuje tři hvězdičky. ()

Pythonator

Na sebevražedný film to bylo ucházející. Snad díky Imogen. Někomu může vadit sladký konec, ale právě ten se mi na tom líbil nejvíc. Ono totiž sledovat depku a sebevraždy není tak příjemné jako nalezení chuti do života. ()

Tarsan

Pokud nechcete vyzvracet veceři, vyhněte se českému dabingu. V originále je to na 60%. Promarněná příležitost, když už sehnali takové herce a herečky, je trestuhodné, že to autoři tak zpackali. ()

Edwin44

ústřední parta lidí byla dost sympatická. Čekal jsem víc takovýho černýho humoru nebo nějakýho toho suchýho britskýho, ale ani jedno tady nebylo. Mezi pozitiva bych zařadil také soundtrack ten se taky dost povedl. Film samotnej je takovej neurazí a ani nenadchne, myslim že se z tohohle tématu dalo vytěžit mnohem víc a hlavně mnohem víc vtipných scén. Tady jsem se, na to že je to komedie, moc nenasmál. Škoda, ale stejnak to je aspon na 3 ()

tompolicky

Nudné, nezáživné, bez děje a nápadu. Určitě zde o komedii nemůže být řeč. Divím se, že do toho Brosnan vůbec šel. Pokud si budete chtít zkazit odpoledne velmi, ale velmi nudným filmem, vřele doporučuji. Ve filmuje asi nejlepším vtipem hláška feťáka, přítele nejmladší herečky z celé čtyřky kdy pronese : " Hele špitál, tady maj dobrý drogy!" Jinak katastrofa. Dvě hvězdy za obsazení, výpravu, hudbu a kostýmy. Na víc film nemá. ()

tomiy1

Připadá mi ten film takový umělý. Všechno spíše taková strojové. Nedostatek nápadů. Na jeden večer zábavný může být, ale další opakování je zbytečné. ()

JerryPilsen

Nabitý potenciál ,ovšem rychle promrhaný.Po úvodní scéně na střeše jsem se těšil na vtipnou jízdu,ale dostalo se mi jen bilancování a naříkání nad nespravedlivým životem.Nudou sem netrpěl,ale čekal jsem víc. ()

Rajca

Milá oddychovka, ktorá neurazí ale ani nevyvolá žiadne silne emócie, pretože cely čas kĺže len po povrchu. Nečakajte preto žiadnu silnu psychológiu, ved o tu ani Chaumeilovi zjavne nešlo. Hlavný odkaz o tom, že žiť sa oplatí nech už sa Vám v živote deje čokoľvek sa k divákovi síce nakoniec prepasiruje, škoda len že trochu povrchným obsahom. A všetci sú nakoniec šťastní a väčšina ľudí bude večer zaspávať s optimistickými vyhliadkami na svoj život, ktore určite vydržia aspoň do nasledujuceho dňa. Lebo asi toľko vydrží celkový dojem z tohto filmu. ()

KcarlosK

Klub sebevrahů, z nichž ani jeden neměl doopravdy žádný důvod zemřít. Ale kvůli hercům se na to vyplatí kouknout. Hlavně Imogen je dokonalá, i když na pěst. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata