Dlouhá cesta dolů

• Velká Británie A Long Way Down (více)

Je silvestrovská noc a Martin (Pierce Brosnan) stojí na střeše budovy vysoko nad londýnskými ulicemi a zvažuje sebevraždu. Vyruší ho Maureen (Toni Collette), která tam přišla se stejnými úmysly. Po ní se po chvíli objeví další dva, mladá žena jménem Jess (Imogen Poots) a doručovatel pizzy JJ (Aaron Paul). V Martinovi poznávají populárního televizního moderátora, který byl odsouzen do vězení za vztah s nezletilou dívkou. Když si proberou všechny své problémy, rozhodnou se vytvořit pakt s přísahou, že vydrží naživu aspoň do Valentýna… (JOJ Cinema)

Morholt

Čtveřice potenciálních sebevrahů se potká na střeše, společně od svého úmyslu opustí, uzavřou jakousi dohodu a rozhodnou se z toho vytřískat příběh. A to se jim povede. No a pak taky hledají nějakej ten smysl života, či co. Na tohle se nedal přistoupit ani se zavřenýma očima. Kdyby to bylo alespoň trochu vtipné, ale humor se také nedostavil, stejně jako se nedá říct, že by tu pomohli herci. Pierce Brosnan tady byl doslova na ránu a zbytek také za mnoho nestál, pokud nepočítám Toni Colette, která jako jediná předvedla výkon, který by snesl trochu větší kritiku. 10% ()

Kamca_

Výborný film, u kterého se nebudete nudit ani vteřinu. Hodně mě zaujal námět na scénář, supr. Herci se mi taky moc líbili. Nejvíc Aaron a Imogen, jak jinak. Jim to prostě spolu hrozně sluší. 80%. ()

Borrtex

Určitě se najdou mnozí, kteří tomuto filmu dají podprůměr. Toto hodnocení zcela chápu. Ve filmu se toho příliš neudálo, mnoze jinak zaměřeným divákům se to mohlo zdát nudné a zbytečné. Ovšem já tomuto filmu uděluji 5* protože snímek splnil přesně to co splnit měl. U filmu jsem se náramně pobavil. Lehká komedie s nádechem dramatu zcela excelentně zaobalená do jednoho pohodového snímku, nad kterým se člověk pousměje, udělá se mu dobrá nálada, a jde dál. :-) Skvělý námět k tomu navíc doprovázelo po celý film velmi příjemné herecké obsazení v hlavních rolí již druhé spolupráce Aarona Paula a úžasné, mé oblíbené Imogen Poots. K filmu nemám co dodat. Na hledání chyb jsou zde jiní uživatelé. Já osobně po zhlédnutí tohoto filmu nemám ani při nejmenším chuť hledat této příjemné oddychovce jakékoliv výtky. 100% ()

Lacike

Ukazkovy priklad zaujimaveho nametu, ale mizerneho spracovania. Je to taky divny mix dramy a komedie ale ani jedna linia nefunguje poriadne. Chvilu som uvazoval o dvoch hviezdickach, ale nakoniec davam iba jednu, lebo aj postavy mi pripadali neznesitelne a tie ich problemy vdaka ktorym chceli spachat samovrazdu mi boli ukradnute. Vysledkom je film, ktory nevyuzil potencial jak v namete, tak skveleho hereckeho obsadenia. ()

Terva

CITÁT - Abych to vyprávění zkrátil - rozhodl jsem se, že se zabiju................. DIALOG. MAUREEN - Pardon, bude vám to trvat dlouho. (skákání ze střechy) MARTIN - Houknu, až poletím dolu. JESS - Uhněte, já skočím. J.J. Ahoj, dá si někdo pizzu?........... Je to na počátku smutné a zároveň je to sranda. Já se bavil. Nový rok, jedna střecha a čtyři sebevrazi. CITÁT - Svezu vás domu.......... Líbí se mi, jak si během filmu své příběhy všichni čtyři vyprávějí, tedy komentují. Je to ironické, pravdivé, smutné i vtipné. CITÁT - Dobře, tak jaký je další datum sebevrahů po Novém roce?............... (Valentýn) Půl hodinový rozjezd nasadil trochu vysokou laťku a pak začal příběh trochu upadat (ze střechy), ale jen trochu. CITÁT - A pak jsem viděla anděla a vypadal jak Matt Damon (met dejmn).............. To původní vtipkování, ironii a černý humor vystřídalo utrpení, důvody a vysvětlování. Ale je to o smrti, tak co se dá dělat. CITÁT - Stejně umíráš na rakovinu............ Nejsmutnější příběh, dle mého, měla Maureen. Tu nikdo netroufne. Tedy, ty emoce mnou celkem cloumaly. Nejdříve jsem brečel smíchy, pak jsem chvilku nevěřícně kroutil hlavou, pak jsem brečel a na konci jsem tleskal. A to všechno v jednou filmu, proto těch pět hvězd. CITÁT - Jsme tým.......... Když pak skočíš, máš pět vteřin na to, aby sis uvědomil, že už to nejde vrátit. Velmi sympatické herecké obsazení, krásný hudební doprovod, povedená kamera a slušný scénář. CITÁT - Jdem tančit Hula hula......... ()

JohnCZ

Dramedy o čtyřech sebevrazích, kteří se sejdou ne střeše věžáku, navzájem se poznají a díky sobě naleznou chuť do života. Zajímavý námět zabíjí nijak zvlášť zajímavý scénář a místy mi tam chybělo více nadhledu. Pár černohumorných momentů jsem se sice dočkal, ale výslednou atmosféru bych si dokázal představit mnohem pozitivnější. Obsazení je v pohodě, i když mi britský akcent nejspíše nikdy nebude tak sympatický, jako ten americký. ()

javak810i

Až překvapivě pozitivní nádech má tenhle film o čtyřech sebevrazích. Neobvyklý a místy dost neuvěřitelný příběh sice trochu kazí na věrohodnosti hereckých výkonů, ale pohodová "feel good" chemie mezi nimi mi to celkem vynahradila. Bylo pěkné opět vidět na plátně Pierce Brosnana a Sama Neila a roztomilá hvězdička Imogen Poots jen potvrdila své místo mezi mými nejoblíbenějšími herečkami. Za mě lepší 3* ()

kaylin

Takové to novodobé drama, které má celkem zajímavý námět a mlátí se mezi komedií a dramatem. Bohužel v tomhle případě se to místy trochu umlátilo, protože jsou zde hluchá místa a je zde závěr, který se mi k tomu prostě nehodí. Začátek dobrý, ale postupně ochabuje. Ještě že jsou zde tak zajímaví herci. ()

Dont

Dobře využitý scénář těžící z kvalitní knižní předlohy. Nikoliv výborně, ale dobře a v každém ohledu lépe, než jsem po prvních rozpačitých ohlasech čekal. S výjimkou Pierce Brosnana hodně chválím obsazení. Potěšila Rosamund Pike v malé roličce, Aaron Paul, Toni Collette i Sam Neill bez problémů zvládají určené úlohy a k tomu jako nečekaná nadstavba válí Imogen Poots. Všiml jsem si jí už ve Sviňákovi, ale až tady mě svým výkonem naprosto zbourala. Filmu doslova vdechla život a hlavně díky ní mě tenhle mix komedie a tragédie bavil od začátku do konce. Ta ženská je živel. :-) ()

Skip

Čtveřice zoufalců, která se sejde na jedné střeše s úmyslem nechat svá těla působení gravitace a ukončit tak svá trápení. A pak se rozhodnou jinak a dají si lhůtu, do které budou ještě žít, a co se děje do té lhůty, o tom je tenhle v klidu zapomenutelný, dost nudný film. ()

kinderman

Dlouhá cesta dolů rozhodně není nejlepší Hornbyho kniha, ale příběh nesourodé skupinky "sebevrahů" v ní docela funguje. Jednak díky neustálému střídání vypravěčských perspektiv, jednak díky autorově schopnosti nenásilně do něj vložit obecně platné postřehy o životě a mezilidských vztazích. Ve filmu to celé naprosto selhává, hlavně kvůli scénáři, který spoustu literárních motivů pomíjí, a dělá z postav nesympatické figury, vhodné leda tak k profackování. Nejvíce snesitelný je tam nakonec ten ministr školství. ()

Aljak

Dobrý film a zamyslenie sa nad tým, čo nás tu na svete ešte drží, a čo nás ťahá "dole". Avšak dosť mi prekážalo, že sa to miestami snažilo hrať na nejakú komédiu, pretože v tomto prípade v takejto téme akou sú samovraždy, mi akákoľvek sarkastická alebo ironická vložka neprišla zrovna vhodná. Navyše, ani tie ich dôvody prečo to vzdať mi neprišli až tak vážne, hoci podceňovať netreba žiadny problém vyvolávajúci depresiu alebo akýkoľvek pocit nežiadúcosti a menejcennosti. Však koniec koncov, to bol jasný odkaz - len škoda, že v dnešnom svete je to ľuďom viacmenej jedno a od ľudí prežívajúcich trápenie sa skôr odťahujú, a pritom práve oni by mohli byť tými záchrancami ich životov... ()

Marqta

Svižně plynoucí snímek, který mi přišel originální mírně výstřední a zajímavý nejen svým námětem, ale i jeho zpracováním. Rozčlenění do podkapitol, dle hlavního vypravěče jen přidává na poutavosti už tak vydařeného příběhu. Filmařsky mi taky vše přišlo povedené a navíc hudba byla skvělá. Atmosféra se několikrát změní, ale i to celkem fungovalo i když někdy byla ta hranice mezi dramatem a komedií lehce vrtkavá a přiznávám, že místy mi přišlo že chybí jen trochu od toho aby se z toho všeho stala umělohmotná fraška. Vždycky se to ale nakonec nějak povedlo zachránit, alespoň tedy dle mého názoru. A v neposlední řadě- herci byli super. Docela jsem po shlédnutí dostala chuť si přečíst knižní předlohu, což se mi zas tak často nestává. Celkově je to takové lehčí drama, ale pořád spíš to drama, než komedie to je jisté.----"I don't mind the pain. It's the hope what kills me."---- ()

Martin741

Tak toto nezachranila ani krasna Imogen Poots, strasne povrchne, rezisersky cista rutina, Brosnan nevie hrat /v zivote nevedel/, Aaron Paul tu bol zbytocny, fakt ma viac sral kazdou jednou scenou ...... velka bieda, prepadak plnym pravom, zabudnutiahodna vec : 30 % ()

dezorz

Ked kamarat skoci do studne, skocis aj ty? Ked traja neznami skokani neskocia z mrakodrapu, neskocis aj ty? a skamaratis sa? ()

Joges

Já vím, moc sympatií tenhle film nebudí, ale to je mi celkem fuk, MNĚ se prostě líbí, některé dialogy jsou naprosto úžasné, asi si přečtu i knihu. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata