Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

Shakers

Námet nie je zlý, ale je to obyčajné béčko s lepšou vizuálnou stránkou, dobrými hercami, ktoré nič nové, či zaujímavé neponúkne, ale na hodinku a pol dokáže zaujať a zároveň ešte rýchlejšie vyšumieť. 60% - 3* ()

TedGeorge

Ano, sníh a mráz bych si nejraději vzal za manželku a tím postapo zasněženým prostředím to měl ten film u mě hodně ulehčený. Plno lidí si sněžuje na mizerný triky a nízkej rozpočet, ale to je to poslední, co mě na tom vadilo. Právě ty exteriéry, pouť za vedlejší kolonií a prozkoumávání nepříjemně působící základny mě bavilo nejvíc. Následné přehození výhybky na vybíjenou bez Bena Stillera mě až tak nebralo a zabrání mě tomuhle zimnímu zlobrpdružství napálit víc jak mírně silnějších šest. Morpheus byl cool. To zase jo. ()

S.Quentin QUALE

Naprosto průměrný postapokalypťák, který, na to že má poflakujícího se Fishburna a sadistickýho Paxtona, mohl být aspoň trochu originální. Všecko jsme to už viděli, příběh je velké nic vytřžené z kontextu, ale na druhou stranu pro příznivce tematiky je to pohodová devadesátiminutovka v horkým letním dni. 65% ()

misterz

Postapokalyptický svet, ponuré, beznádejné a depresívne prostredie, v ktorom sa nejaká malá skupinka ľudí snaží prežiť. To je presne to, čo mám rád. V tomto prípade žiaľ ostalo hlavne pri tomto. Dejová linka už tak neoslnila, moc jednoduché, moc priamočiare a bez nápadu, ktorý by dokázal zaujať. Po chvíľke som preto upadol do miernej nudy, pri ktorej som sa zmohol akurát tak na mechanické sledovanie obrázkov, ale o nejakom pocite pri filme nemôže byť ani reči. Technická stránka tiež mohla byť lepšia, hlavne kamera. Celkovo, veľmi slabá, priemerná postapo jednohubka. 55/100 ()

mzss1

Ale jo, nebylo to vůbec zlé. Od tohoto filmu jsem vlastně ani vůbec nic nečekal. A co jsem dostal ? Rozhodně hodně výrazně nadprůměrnou záležitost ke které se někdy určitě časem vrátím. Je to zvláštní film, jak ho popsat ? No, nějak to zkusím, ostatně jako vždy jak komentuju. :-) Takže, rozhodně na první pohled zde vidíme v příběhu určitou originalitu, která už byla mnohdy použita v jiných a ve více rozpočtovějších filmech či hutech. Tohle je béčko a rozpočet není teda nějak malý na béčko. Rozpočet dle IMDb 16 mil.USD. Nevím jestli je to pravda, mnohdy se údaje mění, ale co. Úvod filmu je celkem dlouze pojat, hezky mě zaujme, žádné zbytečné keci, do 15 minuty se dovíme jak hrstka přeživších přežila kruté podmínky rapidní změny podnebí. Samoé sněžení, mráz atd. Hrstka těchto lidí se ukrývá v jakési kolonii jak to nazývají ve filmu. Mají svá pravidla a své podmínky. Třeba to, když je někdo nemocný, nakažen takovým způsobem, který nejde nijak výlečit, tak mu dají lidi, kteří mají na starosti kolonii 2 možnosti. Bud může sám do mrazu někam ven na vlastní pěst odejít, nebo ho zastřelejí. Takže, tohle na první pohled působí drsně, ale i zajímavě. No, pak se film od 15 minuty zhruba do té 45 minuty, repspektive do 1/2 filmu mírně vyvíjí, kdy se trojice lidí vydá na zem, kousek od jejich kolonie a budou hledat známky života atd, nebudu vykecávat vše. Takže do tého 1/2 filmu jsem se rozhodně nenudil. Pozorování spustošené země, mrtvé lidi, trosky aut, prostředí okolo, to vše bylo zajímavé, takže si to mou pozornost rozhodně udrželo. Pravda, mohlo to mít něco víc, nějakou zajímavou scénu, ale v rámci možosti mě to bavilo. No a 2/2 filmu je už akčnější. Protivníci budou lidé, ze kterých se staly díky tomuto nepříznivému podnebí přímo zvířata. Takže opět nebudu vykecávat vše, ale tato část filmu mě bavila víc. Byla zde akce a hlavně napínavost. Nějaké geniální nápady to teda moc nemělo, sice docela dobré vyvraždovačky, nožem, či nějakou sekerou, pistolí atd. Zaujal mě výbuch mostu. Úplný konec mohl být nápaditější, ale šlo to. Abych začal zápory, tak k záporům se vyjádřím jenom tak, že mi zde vadilo úmrtí jedné hlavní postavy, která zemřela zhruba ve 2/3 filmu, ale co, nějaké chybky ve scénáři se najdou, ale spíš mohl být film velkolepější a mít více nápadů, ale v rámci možnosti je to přece béčko, takže tato obyčejnost a vše jak je obyčejně pojato mě bavilo, nic zbytečně zničující. Film nenabídně nic extra nového, ale co je potom, mě to bavilo. Není to velká pecka, mhlo se z toho vytěžit víc a to mít nápaditější akci a tak o jednu akční linii víc. Hudba obyčejná, ani zde nebyla, ale splnila účel dostatečně, když zde byla. Herci jsou v pohodě, nejvíc mě bavil Laurence Fishburne. Co se týče režie. Tak kamera byla občas zběsilejší, ale neklepala se moc - vše podstatné bylo naštěstí vidět. Rková přístupnost byla tak akorát splněna. Mile mě překvapilo, že to na béčko bylo tak hezky udělané a uvěřitelné. I ta 1/2 filmu mě bavila, neobsahovala akci, ale o to zde ani tak moc nejde. 2/2 nám to hezky nahradila. Takže je to takové obyčejné, potěšil by mě lepší konec, více akce v 2/2 a vylepšit nápady a scénář. Nějakou tu více zapamatující scénu. Chyby to má, ale je jich málo. Ale i tak už to okecávat nechci. Film se mi celkem líbil. Proto ho hodnotím na zasloužených a obstojných 77% = **** () (méně) (více)

liskam

No když jem šel loni v změ na chatě nakpovat jídlo na víkend, bylo oravdu hodně nasněno, a snělo pořád, vzal jsem si proto sněžnice. Sněhu o až dopasu, alejá si j nevzal, aby se mi šlolépe. To byla mormál sněná ouře 10cm sněhu napadalo za hodnu. Cesta do toho ámu mi trvala 2 hodiny, 2 hny jsem byl v krámu. Když em z krámu vyšel, sněžilo pořd a neblo vůbec nic vydět. Naštěstí sem ml jít domů podle sních stop. Prže topy, jak všchni víme sněhem nepadávají. Opravdu mému komentáři nerozumíte..?!? No tak to jste na tom stejně jako já s tímhle připitomělým filmem. Za mě 1 slunce a 30% ()

dr.horrible

Nič moc. Zlé triky by mi nevadili, len keby to nebolo tak strašne sterilné a nezaujímavé. V podstate celý dej pôsobí ako vedľajšia zápletka nejakého obsahovo väčšieho filmu. A Zegers tiež moc charizmy nepobral. 50%, priemer ()

Anderton

Ale prečo nie. Je iba škoda, že tento námet možno volal skôr po seriálovom, alebo aspoň dlhšom spracovaní, ale máme tu proste krátky film a treba to tak brať. Slabšie efekty ma vôbec netrápili, keďže nie sme v Hollywoode, výprava ma ale uhranula a výlety do zamrznutého exteriéru som si užil. Film sa snaží prísť s myšlienkou, ako by mohla vyzerať evolúcia ľudstva po takejto prírodnej katastrofe a desiatkach rokov strádania jedla a mnohého ďalšieho v nehostinnom podzemí a nie je to vôbec od veci. Najviac si svoju úlohu užil Paxton, ktorého postava má v istom smere aj pravdu, len z neho scenár nemusel urobiť smerom ku koncu zbabelca. Jeho nasledujúci čin je však zase chvályhodný, tak neviem. Ústredný záporák by si zaslúžil ešte viac priestoru, jeho súboj s hlavným hrdinom bol celkom cool. Ale tu sme zase pri tej kratučkej stopáži (vo verzii, ktorú som videl, začali titulky v čase 1h 22min). 70% ()

Kothy

Jsem dost na vážkách. Film to sice úplně špatný není, ale něco mu chybí. Z nápadu se jistě dalo vytěžit víc. Kromě Laurence Fishburnea a Billa Paxtona tu vlastně ani nikdo známý nehraje. Téma postapo zasněžené Země mě ale vždycky lákalo. Nikdy nevíte, jestli se to někdy nestane. Děj je taky dost předvídatelný. Akce je celkem v pohodě. místy mě docela zaujala příjemná hudba. "Nech ji otestovat!" ()

PetrPan

Postapokalyptických filmů jsem viděl co by na prstech dvou rukou a jedné nohy spočítal, jinak řečeno něco mezi tuctem a kopou, přesně 14. Tenhle patnáctý se liší zejména tím, že je stejný jako všechny ostatní. Navíc oplývá slušnou dávkou klasického klišé, záporákem, který by jako z oka vypadl nabušenější a ukecanější verzi upíra z Nosferatu ( řekne totiž vlastními slovy more, volně přeloženo více, což by netvor z roku 1922 dokázal jen pomocí textové tabulky) , zmrzlým vrtulníkem, mostem a strojem na počasí, rovněž zmrzlým. Postrádal jsem jen zmrzlou pochodeň Sochy Svobody, škoda, snad v druhém díle. Bohužel jsem se však celou dobu bavil, za což se neskonale nestydím a pálím čtyři hvězdy. ()

SeBig

Tak abych napsal pravdu čekal jsem uplně to co z toho nakonec vylezlo (po shlednutí traileru). Námět to má zajímavý něco na způsob Den poté, Duchové marsu a Divide. Ale z hlavních hrdinu jsem si pomatoval jen tři, Paxton neměl moc prostoru a hlavní záporáci zněli strašidelně jen když se o nich mluvilo proto se mi taky líbil ten napínavý začátek ve stylu ,,furt jsou jeste tady!" ale pak když se ukázali ani to řvaní jim nepomohlo.. byli zkrátka trapní. Hlavně ten plešoun co se tvářil jak postiženec. Můj verdikt je takový že film má dobrý námět, celkem dobrý obsazení (když nepočítám ty kanibali), dobrou hudbu i prostředí povedený ale natočený je to na hovno, kamera má divný barvy a i když jsem to měl v HD bylo skoro prd vidět a celý se mi to zdá jen takový průměrný. ()

Chrustyn

Filmu nechybí slušná postapokalyptická atmosféra, ale to je asi tak vše, co film v daném žánru nabízí. Vše ostatní co film naznačí, nikdy nedotáhne do konce a všechny akční nebo hororové scény jsou absolutně nevýrazné a film z podprůměru rozhodně nevytáhnou. ()

korbitch22

Atmosféru by to mělo, vizuál na rozpočet dobrý, herci kvalitní, přeci jen Paxton a Fishburne pořád mají herecky navíc, než jsou tyhle dvd béčka, takže jejich výkony jsou o tři třídy výš než zbytku komparzu.Příběh klišé, ale já rád apokalypsu a sníh k tomu, takže jsem se těšil.Bohužel scénárista je vážně kretén.Těch chyb, to bych blil Milane.Kromě těch stop po vánicích a detailech, jako je kouř od pusy, když je asi mínus dvacet to dělá hlavně z diváka debila a místy to je vážně zoufalé, takže to nechá dělat hrdiny kolosální píčoviny, jen aby mohl děj pokračovat, jelikož scénárista neumí příběh vymyslet dál a kvalitně.Když už hlavní hrdinové mohli toho vopičáka vykoukaného z 30 Dní Dlouhé noci zabít už asi po stopadesáté, definitivně jsem rezignoval na slabé 3* které si to místy zasloužilo.Potěšila hudba.Jinak bohužel opravdu děsný sračky ve scénáři a já prostě bytostně nesnáším, když se hlavní hrdina chová jako debilní kokot, to si pak zaslouží prostě chcípnout.35%. ()

honajz

Takové televizní céčko, které by si moc rádo hrálo na Věc a na dlouhou zimní noc nebo Resident Evil a podobné horory, ale v podstatě je to jen mišmaš bez konce, s dlouhým putováním ledovými pláněmi a jednou větší střílečkou před závěrem. Atmosféra nulová, napětí nulové, herci mizerní. Kouknout se na to samozřejmě dá, takhle se sedmičkou vína v krvi, ale jinak bych to nedal. ()

SOLOM.

Zimní období v normálním životě vůbec nemusím, ale ve filmech patří k mým oblíbeným. Klidně i v postapokalyptických kouscích. Prvotní letmé seznámení s trailerem slibovalo vcelku zajímavou podívanou, okořeněnou sice o nepříliš působivé digitální efekty, za to ale docela známé herecké obsazení a hlavně fakt, že tady budou stát kolonisté proti bandě lidožroutů. Hned jsem si vzpomněl na 30 dní dlouhou noc a tamní upíry. Rozdíl v obou filmech byl markantní a to nejen co se atmosféry ale i celkové kvality týče. Přesto si však nemyslím, že by Kolonie byla vyložená katastrofa. Úvodních cca 40 minut je spíše ryzím dramatem, kde se seznamuje s důležitými postavami i sociálním problémem a pravidly v kolonii. Nemoc zde téměř vždy znamená smrt a to nejen na následky nachlazení, ale i díky nelítostným kulkám. Zvláště když zbraň v ruce drží psychopat a despota Bill Paxton. Je však taky pravda, že tempo příběhu se v některých momentech neskutečně táhlo, až jsem se přistihl několikrát u zívání nudou. Naštěstí se vše alespoň trochu zlepšilo „příchodem“ kanibalů na scénu. Na žádné srdceryvné polibky to nebylo, ale počet mrtvých se začal rapidně zvyšovat, dostavila se i částečná brutalita a já se hned cítil daleko lépe. Ovšem radost mi dost často kazily místy opravdu hnusné digitální efekty. Takový vůdce kanibalů byl však neskutečný „sympaťák“ a zcela nejlepší postavou celého filmu. Paxton, Zegers či Fishburne podali průměrné výkony, ale i oni nakonec dopomohli tomuto filmu k alespoň průměrné kvalitě. ()

JASON_X

Dementní sračka. Tento odborný kinematograficko-kritický termín charakterizuje tuto kanadskou ultrazhovadilost asi nejlépe. Ale přitom já mám přiblblá béčka moc rád a jejich hloupost si často vychutnávám a nechávám se jí obveselovat, tak proč jsem tedy nyní tak zhnusený až nasraný? Protože The Colony se po trochu klišovitém středněproudém začátku počíná jevit jako nadprůměrně zdařilé postapo se skvělou výpravou a zajímavým dějem a já byl plný naivního očekávání nadprůměrného filmu. To, že děj pomalu sklouzne do lobotomizované krávoviny, začalo být jasné už při návštěvě "kolonie č.5". Trochu mě to sice sesmutnilo, nicméně přijal jsem tento fakt srdnatě a rozhodl se bavit se tedy aspoň akčním béčkem s áčkovou výpravou. Ovšem na tak otřesnou demenci v jednání postav (hlavně oněch skřeky vydávajících kanibalů s vypilovanými zuby) jsem nebyl připravený a nevěřícně jsem zíral, kterak se původně zajímavý film hroutí v něco tak nekonečně blbého, co by si zasloužilo ležet v regálech zaplivaných trafik spolu s "veledíly" z edice levných DVD v papírových obalech. Posledních deset minut je už ale opravdu mozkorvoucích a zdraví nebezpečných, zvlášť pro jedince s psýchou alergickou na blbost. Opakuju - kdyby si to z počátku nehrálo na áčko a netvářilo se to tak vážně a seriózně, takový druh blbosti by mě bavil. Ale že slibně začínající film nabere tak neuvěřitelný zpětný chod k retardované debilitě mě zcela konsternuje a jeho blbost mě bezmezně uráží. ()

L0ra

Nebýt nelogického a nereálného chování postav v druhé polovině, byl by to celkem i průměrný film. Jenže konec to prostě zazdil. ()