Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

Morholt

A tady na tý točně jsem jim to všem řikal. Nežer lidi, nežer lidi, nebo se z toho zblázníš. Ale je to marný, je to marný, je to marný. Docela chutně namíchanej guláš z postapokalyptický sci-fi a kanibalský tématiky. Obsazení v pohodě, atmosféra taky a i když bylo vidět, že rozpočet stál za starou belu, líbilo se mi i ztvárnění jednotlivejch kolonií. Asi nejvíc mi vadila kamera. Nevim, kdy ti pitomci pochopěj, že mávání objektivem akci na dynamičnosti nepřidá. 60% ()

Lacike

Prva polovica bola super. Vzhladom na rozpocet to vyzera velmi dobre. Ale v druhej polovici, ked by sa mala vyfarbit nejaka zmysluplna pointa, tak to ide do uplnych sraciek. A akcne sceny tiez za vela nestoja. Kvôli tej slusnej prvej polke som dost nasrany, ze to dopadlo tak mizerne a nechcem to uz nikdy vidiet znova. 4/10. ()

Terva

CITÁT - Žijeme tu ve strachu i z obyčejného nachlazení.......... Zajímavý příběh, ale není pořádně dodělaný. Jakási zombie jsou spíš klišé než aby nahnaly nějaký strach. Zvláště mě zaujala věta, která zněla: Všichni tu mluvili o globálním oteplování a pak jednoho dne začalo sněžit a už nepřestalo. Okolo 64 minuty mě to přestalo bavit. Už jsem tušil jak to dopadne. Není to nic složitého. Příběh neukázal něco nového a vše co tu je použito už jsme někdy prostě viděli. CITÁT - Vím, kde maj slunce........ ()

JohnCZ

První půlka výborná - super atmosféra, atraktivní námět a nakonec i pohledný, byť velmi digitální, vizuál. Škoda, že to nakonec sklouzlo do primitivní béčkové vyvražďovačky, kterých je na trhu kvanta. Logiku tradičně radši nehledat. Slabší 3*. ()

spaceboyCZ

Ale jo, pekne vizualy, zajimavy napad, obcas behal mraz po zadech, ale chybi mi ve vysledku tak trochu vysvetleni, kdo ze to byli ti zli. Protoze mi neprisli jako lide, u kterych se naplno projevil zvireci instinkt preziti (nebyl by duvod vsechny vyvrazdit), a o nejake nakaze nebo nemoci se tam nehovorilo...takze mili tvurci, co teda? ()

ledzepfan

No helemese koukejme-docela překvápko.. Fičelo to rychle, děj je taková klasika, která nenadchne ale ani neurazí, herecky je to sympaticky do pohody a ten vizuál tvořící z nouze ctnost mi docela sednul.... Jen je na tom bohužel znát, že kdyby si s tím někdo jen trošku více pohrál, pár věcí dotáhl, pár nelogičností poupravil a pár charaktérů dopiloval-mohlo z toho být skoro až jakési akční Divide(takže kulervoucí mazec)..... Hezký pokus-palec nahoru. ()

Korbitch

Mno, na začátku tam nějaký dva lidi honil kameraman, potom nastoupila počítačová grafika z počátku minulé dekády následovaná hloupým scénářem a několika naprostými nesmysly typu - zima jak na večírku feministického spolku, ale od huby jim téměř nic nejde nebo stopy ve sněhu jsou při stálém sněžení a větru viditelné i po několika hodinách atd. Film nepřinese žádný zajímavý moment a už vůbec ne něco nového, co byste už někde neviděli. Prakticky naprosto zbytečný film, který se ale dal tak nějak dokoukat bez narušení nervové soustavy. ()

Džejkop

Když se dneska podívám z okna, tak si říkám, že by trochu sněhu neškodilo. Zatímco, tady kluci z kolonie mají úplně jinčí starosti. Za trochu tepla by nejspíš dali celou svojí úrodu kouzelných fazolí (mají totiž ještě rajčata). Dole pod sněhem si lebedí ve svém příbytku, pěstují zeleninu, chovají včelstvo, hotová pohádka, kterou jen občas narušuje hnidopich Mason. Rozený vůdce Briggs si nepochopitelně neváží toho co má a společně s dalšími dvěma nadšenci nasadí pohorky, obleče kulicha a vydá se vstříc zimním radovánkám. Na svojí zasněžené cestě narazí na lechtivý časopis a holohlavého magora s jeho smečkou hladových psů. Od té chvíle je veselo a horko, i když venku pořád sněží. ()

Freemind

Existuje jen jedna věc která je horší než kanadské sci-fi - a to kanadský horror. Tady máme obojí, hurá hej! Nějak takhle by vypadalo "30 days of night", kdyby se produkce chopila Nova. Bída, nouze, mráz. ()

erased

Líbivé téma k prvotřídní zábavě nestačí, ale je sympatické, s jakým nadšením tvůrci sází jedno stokrát viděné klišé za druhým, a přitom udržují svižné tempo i ucházející zábavu. I když se tak trochu tváří, bohudík se Kolonie totiž nesnaží být hororem, a ta devadesátiminutová survival akce díky tomu uběhne cobydup, takže člověku ani pořádně nestihnou lézt na mozek logické lapsy ani posedlí kanibalové. Vcelku prostě ucházející jednohubka. ()

Helo

Abosulutně skvělá post-apo atmosféra, která se však časem vytratí ve víru akce, jež nijak nenadchne ani nezklame. Přidat tomu 20 minut, trošku víc propracovat dějovou linii se vzpourou a nedávat tam konec tak brzo, a bylo by to mnohem lepší. ()

MATADOR

Béčkové překvapení, které svou napínavostí ve stísněných prostorech překvapí. Venkovní scény nejsou nijak extra, ale na to, že se se film nesnaží být něčím víc, než čím ve skutečnosti je, tak mu to odpouštím. Potěší známé tváře, pošahaní nepřátelé a celková postapokalyptická budoucnost. Závěr přišel poněkud rychle, ale věřím, že to případná dvojka napraví! ()

AlistairMir

K tomuto filmu jsem přišel doslova jak slepej k houslím. Stahoval jsem totiž Machet 2 a najednou po spuštění koukám, že jsem byl napálen neznámým vtipálkem. Jsem tolerantní člověk takže než jsem ho proklel do sedmého kolene a vyrobil voodoo panenku kterou jsem se chystal propíchat špendlíky a nakonec zapálit tak jsem se mrkl sem o čem že to má být a zjistil jsem, že by mě to mohlo i bavit a tak to zkusím když už to mám v notebooku. Takže pár slov o čem to je : jelikož o každém filmu co jsem kdy viděl mám děsnou potřebu kecat. Máme zde horor z ne zrovna veselé budoucnosti kdy v kolonii 7 zjistí že v kolonii 5 mají potíže a tak se tři odvážlivci rozhodnou tam podívat a zjistí, že to byl pěkně blbej nápad jelikož kolonie 5 je vyvražděná a místo milých lidí potkají skupinu maníků, kterým už nedostatek jídla vlezl na mozek a tak si z obyvatel kolonie udělali zásoby na zimu. No a samo se pustí do pronásledování této trojice s cílem aby i z jejich kolonie mohli udělat zásobárnu masa. Sněhu je všude dost tak se ani jen tak nezkazí no né...V roli lídra hamusů lidusů se představí Dru Viergever, kterého hororoví fanoušci určitě znají a upřímně bych ho asi na místě našich klaďáků nechtěl potkat...prima horor na zimní noci a tímto děkuji neznámému vtipálkovi za opravdu nečekaný hororový zážitek. ()

vegetol.mp

Ano, ohrané je to až běda, ale komu to vadí? The Colony sice nepřináší nic nového, má ale dobré herce, svižné tempo a díky šikovné režii i slušnou dávku napětí. Spolu s The Day, The Divide a Tooth and Nail ideální večerní program. ()

Skip

Film, který je prostě tím, čím je. Obyčejným postapo bijákem, na který nebylo moc peněz a přesto je výsledek v pohodě koukatelný, má atmosféru, spád, nenudí a všechno v něm šlape tak, jak má. Takovým filmům fandím. ()

ilemas

Námět není špatný, ale digitální efekty jsou příšerné,působí velmi lacině. Hudba v akčních scénách mě vůbec nesedla.Na jedno shlédnutí dosti dobré, zima byla příšerná. Lepší by byla kniha. ()

M.i.k.e

podprůměrný horůrek,který sice nevypadá špatně po vizuání stránce,ale hodně klopýtá v té dějové.Zatímco první polovina má solidní atmosféru a v očekávání toho co bude nenudí,druhá polovina jde do kopru přesně ve chvíli,kdy se objeví zlí kamarádi z druhé kolonie.Pak se z kolonie stane nefalšované béčko se vším všudy,které ale bylo (žel bohu) mnohorát zpracováno lépe.K tomu všemu navíc nehodící se hudba,která hlavně ve finále hodně bije do uší.30 days of night tohle bohužel nesahá ani po kotník...40% ()