Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Luky61

První část režisérské verze se mnou celkem "zamávala" a na druhou jsem už nemohl dospat:) Malinko se lišila od první. Příběhy byly vyprávěny přímočařeji, bez servítek, drsněji. Poslední kriminální část pro mě neměla takovou kvalitu, ale vynahrazovaly to některé nádherné věci. Jako například když Joe našla svůj strom na kopci. Osamělý a pokroucený.. A závěr - Lars-nemám slov! ()

lacerta

V podstatě jediné pozitivum jedničky - mladá představitelka hlavní postavy - zmizelo. Sice mi to přišlo o něco koukatelnější, ale asi už jsem byla jen otupělá z prvního dílu. Závěr byl aspoň trochu nečekaný. Chudák děda. ()

Santiago.

Možná být to jen syrový příběh bez toho filozofování, které mi tam přišlo dost hrubě naroubované, mělo by to mnohem větší dopad. Dvojka mě oproti jedničce dokonce už i nudila... Od Triera bych čekal že, mě to semele, ale nestalo se. Hodnocení dávám asi menší než si zaslouží, ale je to čistě subjektivní věc. ()

rigby

Asi bych se musel opakovat v tom, co jsem napsal k prvnímu dílu. Druhé pokračování jde více do hloubky, je otevřenější, a tím i drsnější. Divákovi nabízí mnoho vodítek k pochopení hlavní hrdinky a jejího vývoje. Vše je opět předneseno brilantní filmovou řečí, které se ani po více než pěti hodinách režisérského sestřihu stále nemohu nasytit. I když v druhé polovině filmu zase trochu pokulhává, ale méně než v dílu prvním. A závěr je takový, jaký je - nečekaný, ale logický. Jen mi z toho bylo hodně smutno. Ale rád se podívám znovu. 5- ()

Steeler91

To, čo bolo v jednotke vzrušujúce, správne zvrhlé a zábavné, zobrala dvojka z opačnej strany a vznikla z toho unavujúca kravina s absolútne tupým príbehom, ktorý nie a nie skončiť. Celé tomu nasadilo korunu "veľké finále" . ()

NikaIn

Veľmi som rozmýšľala či si mám dvojku pozrieť lebo jednotka ma absolutne sklamala,bola to strašná nuda.Nakoniec som si dvojku pozrela zo zvedavosti a určite je omnoho záživnejšia ako jednotka.Konečne prepracované dialógi čo aspoň trošku zaujali a aj erotické scény omnoho vzrušujúcejšie.Svedčí o tom aj moje hodnotenie 1-odpad,2-tri hviezdičky.Nebolo to dokonalé ale aspoň zaujalo a vyvolalo emóciu. ()

punco

Druhá časť oproti prvej oveľa menej pútavejšia, nezáživnejšia, hnusnejšia (najškaredšia filmova vagína ever), s dosť samoúčelným násilím a nepeknou herečkou. Pridávam hviezdu za odkaz na Prológ z Antichrista, inak dosť nepotrebný film. ()

Londi

Na této druhé části mi vadilo, že na konci filmu už Jeroma neztvárňoval Shia LaBeouf, ale někdo úplně jiný, to podle mě nebyl vůbec dobrý tah. Dále ten příběh s opuštěním dítěte - pokud jím chtěl von Trier vzbudit antipatie u divaček z řad matek, tak se mu to dokonale povedlo, alespoň u mě. Jo a ten konec a zastřelení Stellana, tak to totálně zabil! Jinak na jedno podívání to šlo. ()

Saxos

Jelikož mě z celých tří hodin režisérské verze pobavila poslední jedna minuta, tak jsme se dostali opět o jednu příčku nad odpad. Poučení: tak ono je 95% pedofilů hodných a jen 5% těch zlých, tak to mě opravdu uklidnilo. ()

Scaevola

Chtělo by se říci: "Cosi je shnilého ve státě dánském!", ale nechtěl bych propadnout stejné údernosti, jakou používá umělecká provokace. Jistě že jsem pokrytec, leč tahle druhá část mi připadla o něco málo únosnější než první pravděpodobně proto, že von Trier až na drobnosti upustil od neustálého církevního a společenského kritizování a skutečně se soustředil na všude propagovanou "studii ženské sexuality". Naneštěstí všemu stále vévodí snaha kárat (jen v opačném gardu), tudíž výsledek mi zní stále stejně: škaredě, neeroticky a nudně. ()

Milady

Tak tohle byla neuvěřitelně bolavá podívaná. Nevím, jestli je to jen tím, že jsem žena, ale nějak se mi podařilo s hlavní hrdinkou soucítit. Od první části, která je ještě relativně sluníčková až po tu druhou, která je pro přihlížející hotovým peklem. Měla jsem tu možnost shlédnout obě nezcenzurované verze a stálo to tedy za to. Miluji filmy, které ve mně zanechají jakékoliv emoce. Ať už je to radost, smutek nebo jako u tohoto filmu znechucení. Kam jsou lidé schopni zajít pro uspokojení vnitřních potřeb. Co všechno jsou schopni obětovat. Nebylo to celé vlastně zbytečné? Jen jedna rozmarná žena, která nevěděla kdy přestat. Možná ano, možná ne. Von Trier nám opět předvedl, jak mistrně umí znázornit ženu jako dílo samotného ďábla. Nymfomanka ve mně zanechala hlubokou bolavou stopu, která i bez opakovaného promítání, které už bych asi psychicky nezvládla, nikdy nevymizí. ()

r007

Přiznám se, že asi 3x jsem to chtěla zabalit, bylo to na mě příliš silné kafe. U scény s potratem mě bylo nevolno a musela jsem kousek přeskočit. Ale Larse si mě jaksi omotal kolem prstu, jako už víckrát předtím a byla jsem zvědavá, jakým směrem se bude ubírat život nešťastné Joe. Hodně emotivní byla pro mě scéna, kdy našla svůj strom. No a ten konec, ten přidal na hodnocení jednu hvězdičku. Něco tak geniálního může vymyslet jen Lars, a nejen to, on to vše řekl jen zvukem, bez obrazu! Klobouk dolů...Ale pro mě opravdu příliš dlouhá stopáž. Pravděpodobně tím, že jsem se nenašla v žádné z těch všech úchylek... ()

Kozlowski8

Nymfomanka pokračuje ve vyprávění svého "příběhu", který se stává tróóóšičku stravitelnější, ale těch deset procent, které jsem přihodil (oproti jedničce), je spíše symbolických. Je to pořád ta stejná sračka a hodně se divím kvalitním hercům, kteří do ní vstoupili. Pokud by Lars von Trier náhodou natočil trojku, slibuji sám sobě, že to už nedám. 20%. ()

gu-staff

Je to furt stejně slabý (viz koment k prvnímu dílu). Šárlot vypráví, Štelán poslouchá, sem tam kunda, občas kozy, někdy péro. Takovýdleho umění je fakt plnej PornHub. Ale u něj se na rozdíl od tohodle dá leštit fangle. Todle je jenom únavný. A blbý. Tenhle frajer už dobrý filmy vystřílel. Bohužel. Fakt jsem na to koukal 4 hodiny? To sem piča teda...Edit. Ale je pravda, že ta vsuvka, kde chodila k frajerovi, kterej jí rozsekal prdel na hovna, a ona mu ještě děkovala, to bylo fajn. Tak dám 3 no.... ()

Willynka

2011 - "Můj příští film bude porno." - Lar von Trier (hlasitý smích v sále) 2013 - Vychází dvoudílná Nymfomanka plná scén, které ji odlišují od porna jen tím, že není jasně vidět penetrace LOOOOOL ()

AlDelon

Nesmlouvavě drsný a těžký film, v určitých částech však s až ve velkých uvozovkách ,,půvabnou",i poetickou a nesmírně zajímavou a hluboko-složitou filozofií. Ve většině je to však nebo se zvrátí do filosofie těžko (ne)uchopitelné až neakceptovatelné. Došlo však i na místa téměř neúnosného zhnusení z míry krutosti a reálné absurdnosti. Snad jediný kvalitní film na který bych se ale podruhé nechtěl podívat ale stál za to vidět. ()