Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

matkoulko

...komentár i hodnotenie s nejakým tým odstupom... Viac napísané k prvému dielu, nechcem sa veľmi opakovať. To čo som čakal že bude drsné nakoniec vyznelo komicky. To druhé drsné bolo drsné. Ale pre m%na najdrsnejšie bolo niečo úplne iné, dieťa na balkóne. Film sa trochu zmenil ku koncu až na krimi. Posledná scéna doslova zabila úplne moje sympatie k pôvodne sympatickej postave. Zaujímavé a originálne, miestami pre mňa samoúčelné ale témou a spracovaním odvážne filmové dielo. Ktorý diel bol lepší neviem... obom dávam 4* ako spoločné hodnotenie ()

fila.tes

Nepochopím, čím si tyto dva filmy zasloužily tak vysoká hodnocení. Zřejmé šokování L. von Triera tímto snímkem bylo už v první řadě po dokoukání jedničky s vědomím, že mě čeká ještě dvojka. Na své si ale rozhodně přijdou milovníci historie a rybaření, pro které to jistě nebude taková ztráta času!!! ()

agassi68

Už po prvej časti som bol sklamaný. A to nebýva dobrá prognóza pre ďalšiu časť. To už radšej spraviť slušný dokument o ľudskej sexualite alebo jej rôznych formách ako toto bohužiaľ nudné rozprávanie vševedúceho pána už ani neviem ako sa volajúceho s hlavnou hrdinkou, ktorej roky ubiehajú a preto namiesto fešnej Stacy nastúpila bežná Charlotte. Shia to už nevydržal a po chvíli sa z filmu porúčal. Šteky Dafoeho a umretého Slatera, Barr v roličke pedofila, či Kier ako čašník nemali šancu zachrániť potápajúcu sa loď. S Trierom to zrejme začína ísť dolu kopcom.. ()

Rockerman

U prvního dílu sporadicky, ale u druhého už dost často se vkrádala do filmu nuda. Ještě ty návštěvy u pana "K" byly zajímavé, ale ta "vyděračská" část mě už moc nebavila. Ikdyž návštěva u skrytého pedofila byla silná. No a ten závěr se tak nějak nabízel, ale nevěřil jsem, že k tomu dojde. Došlo! "Dvojka" je tedy slabší, než "jednička", ale stále nadprůměrná. ()

strikeman

I. a II. díl jsou vlastně jeden film, takže hodnotím dohromady - pokud by člověk chtěl zhlédnout kvalitnější snímek na obdobné téma, nechť si raději pustí Pianistku z roku 2001... ()

Heroine odpad!

Zlatej Pasolini, ten tím ještě aspoň chtěl něco říct. Taky na to šel blbě, ale tohle... je to prasárna. Hloupá, pozérská hovadina, plná hnusných nahých lidí. Už nikdy. ()

GOREGASM

V tomto případě začnu od konce, kterým to Lars všechno zazdil. Přitom do posledních dvaceti minut, v nichž se dozvíme, kde Nymph()manka k modřinatému obličeji přišla, jde stále o provokativní, sugestivní a živelnou studii nejen lidského chtíče a návaznost na první část je velmi plynulá a potvrzuje, že snímek by fungoval i jako celek bez dolary motivovaného intermezza. Zejména tápání v sadomasochistickém deliriu má divácky až fyzický rozměr, kdy nejednomu divákovi možná půlka ucukne. Finále je zejména v kontextu předešlých čtyř hodin neuspokojující, iracionální ve všech rovinách a tentokrát v tom vyšší smysl hledat nechci. Přesto stojí oba díly za hřích. 60% ()

BOURQUE

Druhá polovina Nymfomanky sa v prvých zhruba 60 minút drží na podobnej úrovni, ako prvá polovina (zvýšená brutalita je len pre silnejšie povahy). Potom sa však do príbehu začínajú dostávať klišé momenty a samotný záver síce sa dá predpovedať, ale nakoniec je to „katastrofálne“ natočený. Tu spravil pán Trier asi najväčšiu chybu, pretože sa zbavil jednej dôležitej postavy. Po skončení premýšľam, že či bi nebolo lepšie natočiť jeden veľký trojhodinový film. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Luk Skywalker

Pokračování není už tak zajímavé, hlavně ubylo erotiky, přibylo sadismu a keců a konec asi není dobrý nebo je? Buď je Joe vybíravá nebo "vyléčená" (či taková už chce být). Oproti jedničce se rozšířilo portfolio sexuálního života hlavní postavy, ale že by to mě překvapilo se říct nedá, dalo se čekat prakticky cokoliv. ()

Faila

... "podívejte, jak jsem chytrý a znalý!", spíš jsem měla pocit, že se zde rejža snaží otevřít určitá tabuizovaná témata a ukázat na to, že největším problémem s nimi je právě to, že jsou tabu. Pro mě bylo celých 325 minut zvláštním a zajímavým zážitkem. ()

derek007

Pokud si režisér myslí, že se nechám nudit, ubíjet a otravovat jen proto, že mě to pak přizná jako záměr, tak to se plete. Triere, do téhle čtyřhodinové pasti ses tentokrát chytil sám. ()

crha

Scéna s negrama byla fakt hnusná...nesnáším kdyz negři mrdají bílou a od té doby jsem ji přál největší zlo...a jinak mě to dost nudilo. Kdo na tohle šel do kina, tak je debil. ()

Folky

Hodnotím jako celek. Vlastně nevím, co si o tom myslet. Technická dokonalost je u Triera už samozřejmost, herecké výkony výborné, jak se dalo čekat, a celkový dopad velice depresivní (konec je opravdu zničující). Nemůžu ale jistě říct, nakolik se mi to líbilo. Rozhodně to ale zapůsobilo. ()

domirovec

Nymfomanka, část II. je výrazně slabší než první část, v tom si myslím se mnou bude souhlasit hodně lidí. Stejně jako u první části to však místy nudilo, ovšem tentokrát ještě častěji, než u první části. Zděšen jsem byl také trochu z délky filmu, ale nakonec jsem to nějak přešel, přece jenom první část nebyla také nejkratší. Největší překvapení byl však konec - Stellan Skarsgård si ve finále nezahrál za takového hodného, chytrého a důvěrného staříka, nýbrž nás celou dobu tahal za rypák! 3/5 ()

Alice02

Pr()č? Pr()č?? ;-( Proč je to tak natahované, tak nezáživné, tak nepochopitelné. Proč jsem u zdlouhavých monologů ztrácela zájem? Proč jsem při filmu myslela na jiné věci, nesmála se, nebo proč jsem byla na konci nepřekvapená a zklamaná...? Protože to Trier chtěl, nebo protože se tahle "studie" nepovedla-?! Nápaditost vyprchala, spíš to vypadá, že film vykrádá svou první část. ()

cartwheel

Dávám pět hvězd, což je den, který by se měl zapsat do kalendářů a diářů. Moje cesta otrávení nad Trierem možná skončila a možná se podívám znovu na všechny ty filmy, které jsem kdysi nechtěla hodnotit. (Kromě Antikrista, protože to prostě ne. Ne.) Proč mi přišel druhý díl ještě lepší než druhý? A) Wagner. Subjektivní věci dělají hodně. Wagner, a hlavně Rheingold, je pro mě srdcová a orgasmická opera. Tudíž ach. B) Citace Antikrista. Tak troufalé a tak dobré, ve výsledku. Legendární Händel scéna gone wrong a já jsem ocenila Trierovu odvahu. C) Zakončení. Ta idea toho, že kdyby vše, co se stalo, dělal muž, je sice trochu více feministická, než jsem čekala a než uznám za své, ale to je strašně skvělé, přece. Myslím tím, líbí se mi, že vše se nakonec spojilo a dalo smysl a podobně a nebyla to jen artová slátanina. Což je pro mě asi klíčové. A pak samozřejmě těch tisíc drobností jako Jamie Bell a jeho S-M praxe, Talking Heads, symbolika, stromy, všechno. Je možná podivné říct o filmu tohoto ražení, že jsem okouzlena, ale jsem. ()

xjitule

Druhou část jsem musela vidět jen z rozmaru, protože jsem chtěla vědět "jak to dopadne". A musím přiznat, že jsem byla příjemně překvapená. Zaujala mě více. I když změna z mladší Joe na strarší mě zanechávala v otázce- Je to opravdu ten samý člověk?. Konec filmu mě překvapil a nechal v úžasu. Film obsahuje vše od fylozofických prupovídek, lidské sexuality až po překvapující konec jednoho krátkého přátelství. Hudba celému filmu nasadila pomyslnou korunu. 4/5 ()

palmrus

Prní díl byl kontroverzní ale budiž celkem dobrý. U mě za 4*. Druhý díl byl už je hovadina, která se snažila šokovat tím samým, čím možná rádoby šokoval první díl. Myslim že by bohatě stačila jen Nymfomanka jeden film a né to dělit na dva dvouhodinový díly. Rejža si asi myslel, že když to jde u Hobita tak proč ne u Nymfy... ()