Nymfomanka, část II.

• Dánsko Nymph()maniac: Volume II (více)

Nymfomanka Joe pokračuje v líčení svých životních osudů v bytě svého zachránce Seligmana. Pomůže jí vzpomínání na hledání orgasmu, vztah se sadistou, potrat či kriminální minulost najít konečně klid? A jak její otevřená zpověď ovlivní chování jejího posluchače, stárnoucího panice? Druhá část posledního příběhu z Trierovy „trilogie deprese“ opět mísí provokativní témata, explicitní záběry a odkazy na vysoké umění. (Aerofilms)

Tomik00

Druhý díl nám odkrývá temnější stránku nymfomanky. Všechny scény na sebe dobře navazovaly a ten konec mě překvapil. Lars von Trier je pán režisér a scénárista, který umí diváka vtáhnout do děje. Tenhle kontroverzní film se povedl. ()

Dášenka

Lhala bych,kdybych řekla,že jsem to vidět nechtěla.Ale teď,když jsem to viděla,tak se mi ulevilo,že už to vidět nemusím . ()

skaza

Seligman na mňa pôsobil ako stelesnené dobro, ale v závere teda dopôsobil...zaslúžil si tento film až toľko zvrátenosti? ()

ProfiDivak

Lars je možno sadista, ale ja sa pri ňom vždy divácky urobím. A zďaleka u neho nejde o nejaké zvieracie pudy, ale o znalca ľudského života.---A pokiaľ sa s filmom práve nehrá nejaké eso s nožničkami, je efekt ešte umocnený. ()

MiniRecenze

Druhé pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat.Začátek se drží předešlého konce a v určitých záběrech se začne přitvrzovat.Přitvrzovat ,ale né v dobrém slova smyslu.Jo jasně, je tu víc erotiky a všeho kolem,ale režie jako by chtěla ukázat všechny "úchylky" a začne tím dělat film nezajímavým.Scénařově se taky spadlo dolu,chvílemi máte pocit,že herce ani nevnímate nebo nevíte o čem se baví.Jak jsem psal na první díl,že Vás na konci "nakopne" při titulcích trailer na pokračování,tak brzy zjistíte,že šlo jen o dobrý sestřih.Budete čekat víc,ale nedostanete to,pokud se nedíváte na tento film kvůli nahotě,apod.Budete zklamání.Pro mě opět jednorázová záležitost. SLABÉ!!! ()

david666

Trier umí zpracovat jakékoliv téma - ještě mě asi nezklamal. Navíc se nebojí ukázat pro drtivou většinu společnosti nepěkné obrázky ze života, které však jsou jeho součástí a vlastně i proto se mi nymfa líbí. Sex tady není samoúčelný ale je součástí příběhu a na jeho podkladu pochopíte o co vlastně jde. První díl je mírně lepší než dvojka -dalo se to možná sestříhat na 3 hodinový film ale mě to vlastně nevadilo a dal jsem to na jeden zátah ()

spawnxp

Oba "díly" jsem viděl najednou, takže to i najednou okomentuju. Asi tak do poloviny druhýho dílu jsem si myslel, že Nymph()maniac je výbornej film o něčem (i když odhalení Selingera jako "asexuála" červenej majáček trochu rozblikalo). Po zkouknutí závěrečný "pulp fiction" sekvence (včetně finalní "pointy") musím ovšem konstatovat, že to je "pouze" skvělej film. Srandu si teda Trier udělal z kdekoho. Dobrá zábava. ()

halberdier

Již k první části Nymfomanky jsem měl výhrady, ale celkově se mně film líbil. Druhá část už mě bohužel v určitých pasážích nudila a byla celkově slabší. Příběh nebyl už tak zajímavý, z nových herců mě zaujal jen Jamie Bell. Opravdu mě potěšil jen samotný závěr. Druhou část tak musím hodnotit jako zbytečnou, místo dvou filmů bych film sestříhal do jednoho dvouhodinového, kdy většina materiálu by pocházela z první části. Režisérskou verzi netoužím vidět. (5/10) ()

wick

Po relativně dobrém prvním díle celkem slabota...spíše pokus o psychologické drama, který se změnil spíše v bezbřehou nudu. ()

kacer4 odpad!

Komentujem obe časti naraz. Kým prvá bola celkom dobrá a zavážila hlavne odvážnym prevedením a niekedy až detailným zobrazením pripominajúce porno, druhá bolo už len čakanie na to, čo sa stalo v tej uličke. Ale nič, nič a nič mi to neponúklo. Postupné predstavovanie izby mi strašne liezlo na nervy. A nakoniec aj Selvigman, teda Seligman príde za hviezdou a mastí si na nej... To bol veru vrchol filmu ako sa patrí. ()

RomanT

Tentokrát se film dostává blíže tomu, co má v názvu, přičemž základní schéma otravného vyprávění a vysvětlování zůstává, ale k podstatě problému Joe se ani nepřibližuje. Takže od teď budu mít von Triera zafixovaného stejně jako Seligmana - sečtělý sexuolog teoretik. ()

MarryW

Druhá část Nymfomanky je, podle mého názoru, rozhodně lepší než ta první. Mělo to lepší spád, byli tam zajímavější herci, kteří předvedli lepší výkony. Hlavní hrdinka se konečně dostala trochu pod povrch sama sebe, nebylo to prostě jenom o sexu, bylo to hlavně o tom, co všechno závislost na sexu může způsobit a jaké má důsledky, ať už psychické nebo fyzické. A závěr? Tak ten mě dostal do kolen, já si už pomalu představovala krásný nový začátek a místo toho přišla rána....líbilo se mi to, ale celkově je to tak 3,5*. ()

JoeSO

Já nevím čím to je, ale prostě jsem ten film vůbec nepochopil. Teda jestli tam něco k pochopení je. Ten konec je úplně mimo ... ()

TheMe

Přesně jsem věděl, jak film skončí. Mnoho diváků bylo udiveno, jenže tam se snad ani jiný konec nevnucoval tak jako ten, který doopravdy přišel. ()

ermisuck

Asi poprvé budu muset souhlasit s POMEM. Tak pěkně rozehrané, a takový zbytečně debilní konec. Proč se snažit za každou cenu šokovat? Larsovi se to nenásilně dařilo celý film, a nakonec to takhle posere. Plácám se do čela. ()

3KnockPenny

Cóóžéé?! Filmová představitelka mé nejoblíbenější literární postavy Jany Eyrové, ke které jsem už jako malá vzhlížela, a která pro mě vždy byla synonymem cudnosti, čestnosti a skromnosti, se mi tu v celé své obnažené "kráse" ukazuje v roli zvrácené, perverzní a oplzlé nymfomanky, která je schopná kvůli sexu zatratit i vlastní děcko?! Na mě trošku tvrdý oříšek a do konce filmu jsem si na tu její fatální přeměnu jaksi nedokázala zvyknout. Pěkným bonusem / pokusem byl Shia LaBeouf (jehož jméno doteď nedokážu správně napsat, natož vyslovit), který se tady z promiskuitního hajzlíka změnil na alterego moderního otce a manžela, kterému na své rodině zprvu heroicky záleží, aby ji pak celou postupně opustil. Druhý díl měl oproti prvnímu větší náboj, pestřejší a hlavně víc šokující příběh (naštěstí méně už protkaný nudnými pasážemi s postarším panicem Skarsgardem). Upřímně, pro mě nejvíc z obou dílů zarážející scéna typu "to si děláte prdel, ne?", byla u posmrtné postele. Musím říct, že to jediný bylo i na mě už trochu moc, pomalu na sedánek k psychiatrovi. Já musím dát (zaujatě, jak jinak) za pět *, protože sadistické bičíkové scény se Zvonečkem se mi budou nadosmrti vkrádat do myšlenek a určovat pochod mého libida ;) Nezaujatě bych dala za čtyři, ale jelikož je to i tak film s pomyslnnou hvězdičkou, v konečné fázi to stejně vyjde na pět, takže svědomí (aspoň v tomto případě) mám čistý. :) ()

jopal

Pre mna dvojka o cosi lepsia ako jednotka. Okrem rozpravania to uz malo aj nejake prekvapenia. Vacsinou, ked divaci licia pri inych filmov, ake boli konce predvidave, na mna sa to nevztahuje. V tomto filme som od poloviny 1. casti tusil, ze ako to asi skonci, i ked som ocakaval, ze ****mozny SPOILER: k sexu dojde dobrovolne. Ale toto je este vacsia bomba a spravanie hlavnej hrdinky dostava jasny smer. "Sex s tisickami nahodnych chlapov ano, ale znasilnit sa nenecham!!! (ani od priatela) ***** koniec SPOILERU. Mna napr. 1. diel miestami trosicku nudil, tento ani nahodou, takze 1/2 * pridavam a kedze 4,5 neviem dat, zaokruhluje aj kvoli ostatnym slabsim hodnoteniam hore. ()

LencaN

O fous lepší nežli první díl. Nenudila jsem se tolik, i když jako film o sexualitě to nic moc nevypovědělo a erotické scény byly surové, ale už bez náboje, který byl naopak v prvním dílu. Líbilo se mi, že už je to trochu temnější, trochu nebezpečnější, že třeba i vidíme, co lidé ztrácí kvůli svým závislostem a touhám, ať už ze zoufalství nebo skutečného chtíče. Jednotlivé kapitoly mi přišly neuzavřené. Až tedy na tu poslední, kdy jsem myslela, že mi taky někdo jednu vlepil. Nechápu, proč někdy ty konce jsou na jednu stranu tak šokující a podařené a na jednu stranu to zároveň podkopává "nohy" celému filmu. Opravdu jsem byla rozhořčená, slušně řečeno, jak to celé Trier ukončil. Můj komentář se možná zdá rozpolcený, ale celkově mi ten film přišel tak strašně zvláštní, jedním dechem přínosný a druhým dechem nepřitažlivý a ubíjející, že to všechno ani líp popsat neumím. ()