Nemecký tank Biely Tiger, ktorý takto nazvali ruskí tankisti, je nočnou morou ruskej armády. Kdekoľvek sa zjaví, podarí sa mu zastaviť postup ruských tankových jednotiek. Medzi tankistami sa šíri správa, že tank má dušu zvieraťa. Ruská generalita sa snaží nájsť tank a posádku, ktorá sa Bielemu Tigrovi vyrovná. (andykovac)

Rockerman odpad!

Smysl této ruské válečné fantasy jsem nepochopil a tento film nemajíc hlavu ani patu posílám do odpadu! Ledaže by to bylo poselství? Že by to chtělo říci něco v tom smyslu, že ruská (sovětská) duše je nezlomná, ikdyž jim nepřítel do týla vysazuje přízraky ve formě bílého tanku a ničí jejich řady. Rus se však nikdy nevzdá a bude bojovat proti všem, kteří mu nerozumějí padesát, sto i více let. Jiný smysl mě nenapadá, ale na hodnocení to nic nemění! Děs! ()

MickeyStuma

Duch války. Co si pod tím představit? S takovou myšlenkou si pohrál ruský romanopisec Ilya Boyashov ve svém literárním románu 'Bělyj tigr', který svou filosofií předčil danou myšlenku svou poplatností v každé době. Příběh se odehrává na sklonku druhé světové války, ve kterém je hlavním válečným hrdinou tankista Naydenov, který byl po bitvě nalezen v tanku popálený na devadesáti procentech těla. K překvapení všech, přežil a vrátil se do služby. Nezná své jméno, nepamatuje si minulost, ale získá úžasnou schopnost porozumět řeči tanků. Jeho úhlavním nepřítelem je německý bílý tank, který se zázračně v bitvě objeví, nemilosrdně likviduje své nepřátele a zase jako duch zmizí. A nikdo neví jak a kam. A tak se stalo, že o tomto tanku vznikla legenda, které však málokdo věří. Přesto sovětské velení rozhodne vytvořit speciální tank model T-34 a předá ho Naydenovi, který jako jediný si je jistý, že nepolapitelný německý tank existuje. A tak jako jediný, v nepochopení ostatních, je rozhodnut Bílého tygra za každou cenu zničit neboť je ztělesněním války, její hrůzy a krve. Z toho vyniká mystická myšlenka, že znovuzrozený Naydenov a bílý německý tank nejsou výtvorem člověka, ale samotné války. Lov s mystickou příšerou tak začne. Kdo vyhraje? A lze vůbec nad takovým tankem vyhrál? To je právě to oč tu běží. Nadčasová rozprava se odehraje v závěru filmu, kde se odehraje filozofický dialog mezi kontrarozvědným důstojníkem a Naydenovem. Důstojník chce aby šel Naydenov domů, že válka skončila. Naydenov však nesouhlasí. Skutečná válka neskončí, dokud nebude Bílý tygr zničen. Ten se jen schovává a zotavuje se. Věří že přijde doba, kdy se zase objeví. Za pozornost nejvíce na celém filmu stojí závěrečná scéna, ve které vystupuje samotný Hitler se svým monologem směřující k tajemné postavě. Začíná myšlenkou, že on a Německo budou od nynějška považováni za příšery, pokračuje narážkou na ničení Židů a útok na Rusko, které bylo pouze realizací toho, co celá Evropa tiše chtěla, což nikdy nedokázala přiznat. Ve finále končí tím, že válka nemá začátek ani konec. A je to ovlivněno tím, že je to přirozená lidská politika. Takže další obyčejný ruský válečný film? Tak to ani omylem. Svojí myšlenkou zasahuje i do dnešní doby, právě k postavení evropských států k Rusku. Po výpravné stránce se však snímek od starších ruských válečných filmových počinů ničím vymaňuje. Takový realismus prostředí se od jiných světových tvůrců prostě nevidí. Příběh je vytvořen značně jednoduše a dalo by se říci až moc, neboť právě dané myšlenkové koncepce si málokdo všimne. Ani ta mystická atmosféra moc nevynikne. Snímek však právě svou myšlenkovou hodnotou stojí za pozornost. Její výpověď je k zamyšlení víc, než se zdá. ()

darkreider

Z pohľadu súboja dvoch tankov, kde jeden je mystický bezpilotný tiger (mimochodom Panzerkampfwagen VI Tiger bol skutočne veľmi obávaný tank) a druhý je potunené ruské Téčko, ktoré ale šoféruje nemenej mystický tankista ovládajúci dialekt všetkých tankov, je film hlavne v bojoch veľmi zaujímavý. Ak sa ale linka oddiali, začne iný film, ktorý na konci vyvrcholí v scéne, ktorá mi prišla už úplne mimo. Napriek tomu ma tento ruský kúsok zaujal a keby sa viac sústredil na hlavú tému "Som ruský tankista a okrem bieleho tigra ma nič nezaujíma", bavil by som sa viac. ()

Lucas87

Na začátku to vypadalo zajímavě, všude zničené tanky.... a pak to přišlo, popálený tankista co se zázrakem uzdravil a naháněl zázračný tank Tiger. Trailer ukazoval zajímavý válečný film, nakonec se z toho stala sovětská tanková pohádka. 3* je maximum co si to zaslouží. ()

Ygnor

Výpravný a přesto komorní mythologický epos nejen pro maniakální tankisty a znalce historie. Filozofický rozměr dějin konfrontován napínavým akčním rádiusem, kdy hloubka díla a jeho metafora se bohužel některým vzpříčila jako kůstka v krku. Škoda, že film zatím neprošel českým distribučním košem. Příště možná ještě více... (Wilhelm Keitel...to je zvláštní, čerstvé jahody se šlehačkou jsem ještě nikdy nejedl...) ()

LordMysti

Byla to vcelku blbost, ale jako fanda tanků i mýtického bílého tigera jsem musel ocenit byť vlastní námět. K vidění klasické tanky druhé světové války, nejen T-34 a jejich variace, ale i těžké stíhače tanků ISU-152. Kéž by někdo natočil něco podobného ale áčkových rozměrů... ()

Inozuka

Nápad skloubit World of Tanks s filozofií dopadl přesně tak, jak musel ... jako totální fantasmagorie. Díky parádním záběrům tanků v akci - hlavně T-34 - a použití v ruském filmu nevídané techniky (tanky Valentine, Matilda a M3 Lee) jsem dlouho byl ochoten zamhouřit oko a dát čtyři, ale závěrečných deset minut filmu mě dobilo. Technikou, výstrojí i nasnímáním zajímavé, jinak shit jak noha ... škoda, že autoři místo mystického nádechu nepřistoupili k syrovému tankistickému filmu, myslím, že by jejich cíl zachycení podstaty války byl naplněn daleko lépe. ()

windows

Ve filmu je k vidění honosná řada kolové těžké techniky, zejména té sovětské. Středně těžké tanky T-34, samohybná děla IS-2...z německých, bohužel jen středně těžký tank Panzer VI Tiger a samohybné dělo STUG. Připravte se na pouhé tři střety. Za vynikající kulisy **. Tank "Bílý Tigr" se pokaždé, tedy jen 3x a to úplně stejně, vynoří za jasného počasí z mlhy a před nepřítelem tůruje motor :-D ()

Karda

No .. S odřenejma ušima 3 ***. Ta ruská technika je samozřejmě povedená,ale ten Tiger? Snad v žádném válečném filmu jsem neviděl kvalitní a hlavně podobnou repliku tohoto stroje.A ještě k tomu střílí z 88tky jak z kulometu ,ach jo .No nic ,nebudu hnidopichem.Bohužel i dialogy jsou dosti nesmyslné.A ten pokus o dlouhé záběry a jakési umění mi přijde v tomto filmu také velmi plochý .Takže znovu a lépe ,soudruzi ! ()

DJ Kritik

Tento film je viac fantasy ako vojnový film. Bohužiaľ, asi som nebol pripravený na takýto druh filmu a takpovediac ma to úplne sklamalo. ()

johnsnow

Dva filmy v jednom. Že čo? Veru tak to je prvú hodinu sledujeme súboj ruského tanku s nemeckým ktorý poráža a bráni postupu ruských vojsk k Berlínu a zvyšnú polhoďku sledujeme ako nemecká generalita kapituluje a na konci nám veľký nemecký vodca povie pár slov a koniec. A pointa tankov? Tá zmizla kamsi do pekla. Ale tak 3* to zaslúži tá prvá hodka super a aj tá divná polhodka má pár dobrých scén. ()

warpcore

Zvláštny mix vojnovej drámy a fantasy, ktorý u mňa celkom kladne zarezonoval. Mystifikácia nemeckých tankov Tiger je všetkým milovníkov bojovej techniky dobre známa, v tomto prípade to tvorcovia dohnali úplne do krajnosti. Objavujúci sa a miznúci tank Tiger v týle sovietov je tvrdý oriešok pre nielen pre generalitu červenej armády, ale aj pre mňa, človeka ovladajúceho fakty, čísla, počty, milimetre a možnosti týchto vozidiel. Myslím si však, že tvorcovia sa nám snažili povedať niečo iného, snáď v zmysle toho, že každý z nás vedieme boj proti vlastnému strachu zo zlyhania tam, kde sa od nás očakáva úspech a absolútna istota. Technicky páradne zvládnutá dráma o tankoch, ktoré doslova rozprávajú svoj príbeh z bojových polí....stačí len počúvať (poprípade užiť diazepam) :-) ()

jack_scott

Zajimavá tanková pohádka. Ze začátku bych tomu da lpět hvězdiček, ruská škola válečné snímky umí a výprava i efekty velmi fajn v rámci možností. I ty hlášky a příběh by byly pořád na 70%+, ale jak začali kecat,a zvlášt jak to zabili k tomu konci...to je hrůza! Takhle zkazit film. Proto dávam jen tři hvězdičky, víc si to prostě nezaslouží. Velká škoda a promarněná šance! ()

xzajox

Tanky sem, tanky tam, šepkajúce tanky, tankový boh a 'T'ank - Biely Tiger. Mám rád tanky a patrím k tým, ktorí si pohľady na tieto pomalé, nemotorné ale nebezpečné mašinky užívajú. To je veľký ťahač celého filmu. Mierna mystifikácia mi tam nevadí, ale niekedy by som Naydyonova najradšej strčil do kazajky a preč zo scény. Pomalý spád by ani nevadil, pretože celý film má pôsobiť autenticky a tieto tiché scény nás nechávajú premýšľať o tom, aká bola vojna (5-minútový pochod mestom, bez slova, pohľady ľudí, smutná tetuška). Ozaj občas dobre padne takýto oddych od Amerických super-akčných, super-strihaných filmov. Strih v Tigrovi bol pomalší, nenútený a pri bojových scénach ukazoval napríklad aj detaily pre nás Tankofilov (pásy v blate). Škoda len toho konca. Ostalo to také nedopovedané, a ešte tam bľabotal nejaký nemec (vyzeral ako Hitler tesne pred samovraždou). Celkový dojem je ale veľmi dobrý. Ak máte radi tanky alebo vojnové mechanizmy, odporúčam. 4* ()

pafka

Tak tomu rikam rusky maler. Scenar po tretim pivu nekdo spichnul behem dvaceti minut. Valku jsem tomuhle snimku neveril ani minutu, na me jako na divaka to vubec nazapusobilo - jak treba aspon mirny napeti,vzruseni, nebo neco podobnyho, to se tam vubec neobjevilo, protoze to tvurci zkratka neumeji. Skoda 104 minut, extreme slabe. Jednu hvezdu jen za boj tank proti tanku ve vesnici. Tam film zacal a taky skoncil. Skoda, ze to bylo jen 10 minut. ()

JollerCZE

Celkem ucházející film z 2. sv. války, který nabídne dosti celkem pěkně natočené akce a vojenskému fanouškovi zaplesá srdéčko. Za vizuální podobu, za kostýmy i rekvizity mohu film pochválit, ale na hereckých výkonech a příběhu film klopýtá. Suma sumárum T34-85 vs. Panzerkampfwagen VI Tiger, souboj na život a na smrt, s otevřeným koncem. ()

robfi

Mysteriózní to je, ale tak nějak spíše jako znouzectnost... Přišlo mi, že to je spíše nízkorozpočtová hra studentů než film a když už nevěděli kudy kam, tak jim pomohla berlička nelogických bláznivin, skrytých pod pláštíkem mysteriózna. Mám pro tyto filmy slabost, narozdíl od vysokorozpočtových akčních slátanin, kde je hlavní hrdina neprůstřelný a ze tří hodin filmu střílí dvě hodiny v kuse bez přerušení, aby nakonec brečel nad smrtí nějaké tuctové slepice, nebo ještě lépe děcka. Tady je konec jeden velký otazník a jestli tam jsou dvě akce, tak to je moc. Je třeba vzít v potaz, že to točili za trochu jiné prachy než Hollywood a předem přimhouřit obě oči. ()