Nemecký tank Biely Tiger, ktorý takto nazvali ruskí tankisti, je nočnou morou ruskej armády. Kdekoľvek sa zjaví, podarí sa mu zastaviť postup ruských tankových jednotiek. Medzi tankistami sa šíri správa, že tank má dušu zvieraťa. Ruská generalita sa snaží nájsť tank a posádku, ktorá sa Bielemu Tigrovi vyrovná. (andykovac)

lopja

Trosku sklamanie ,ale celkom zaujimavy pribeh a prepracovane tankove bitky. Kto ma rad historicke tanky pride si na svoje len podla mojho nazoru to mohlo byt aj trosku lepsie spracovanie. V niektorych pasazach to vyznelo dost nudne. ()

blekekeke

Na to jaké ten film má datum vzniku, je to točený jak v propagandě padesátek. Ruský člověk, co přežije shoření, mluví s tanky. Ruský tank, co honí bílého tygra, který vlastně ani bílý nebyl ... už jen když na příkaz měl být sestrojen nadlimitní protivník bílému tygru a ona místo nového nablízkaného monstra, vyjede z poza roští vojetá podřadná rachotina ... a ty dějové skoky, největší asi byl, když najednou všichni sedí u stolu pro podpis kapitulace ... Takže jednu za tygra a jednu za snahu ... ()

kokofek

Velmi příjemná změna po letech válečných filmů s jednoznačným posláním oslavovat sovětského vojáka, který se nikdy ničeho nebojí , nemá žádné pocity a pro svou stranu udělá vše.Je to pro mě zadistiučinění.Podobenství války s fantasy prvky je daleko působivější a děsivější.Hudba Richarda Wagnera pak zážitek umocňuje. ()

Saxos

Rusové se nebáli vnést do válečného filmu také trochu mystery okultismu. Závěr se hodně ztrácí. Klady: hudba Richarda Wagnera; tanky, tanky, tanky. ()

Pepi74

Tak jako jo a jen za ten souboj ve vesnici to stojí za pět hvězd. Ale na druhou stranu ten vyšumnělý konec jedna dolů. ()

Heywood

První akt kapitulace byl podepsán 7. května 1945 v Remeši. Na požadavek Sovětského svazu byla kapitulace opakována 8. května 1945 v Berlíně. Z 8. května to byli polní maršál Wilhelm Keitel, generál admirál Hans-Georg von Friedeburg a generálplukovník Hans-Jürgen Stumpff za Německo, za Spojence maršál Sovětského svazu Georgij Konstantinovič Žukov, americký generál Carl Spaatz, britský vrchní letecký maršál Arthur Tedder a francouzský armádní generál Jean de Lattre de Tassigny. To je to, co ve filmu vidíme. Proč tak precizně a co autoři sledovali není až tak jasné. Zdůraznit jejich "sovětský" podíl na vítězství? Asi ano. Vynořující se a náhle útočící přízrak války je zajímavé téma (zde "bílý tank"), v reálu tu máme vynořující se teroristy, o kterých Hitler asi těžko mohl vědět, že si přijdou do Evropy jako by nic a mnozí byli i vítaní jako uprchlíci. Poselství z filmu si může přeložit každý jak chce, ale v roce 2011 je i Rusům jasné, odkud hrozí malér a kulisa války, mimořádně dobře zpracovaná, se pro jinotaj hodí. ()

Horác

Zvláštní film. O jeho existenci jsem se dozvěděl náhodou a brzo jsem pochopil, že ho musím brát jako svým způsobem sci-fi. Přistoupil jsem na to, bavilo mě to, byl jsem zvědavej, jak to dopadne. Přičemž jsem byl připravenej fakt i na nadpřirozeno. Ale najednou se stalo něco...já, nedovedu si to vysvětlit, chvíli jsem si myslel, že mi začal hrát jinej film. Prostě poslední část je příliš ostrý posun někam jinam, a bohužel i od výrazné pointy. ()

tulakfelix

Dvě třetiny filmu - nejlepší ruský válečný film, jaký jsem viděl. A hlavně úplně jiný, než všechny předchozí. Nad technikou slintám, při záběru britských a amerických tanků pustím mexické vlny, boje napínavé, příběh tajemný. **** /// A pak přišla poslední třetina, kde se nic nedělo a místo pointy si užijeme paskvilní filosofování v němčině přehlušené ruským dabingem. Byl to vůbec Áda? Co takle dotočit alternatvní konec? * ()

Motyuek

Zajímavá myšlenka nezajímavě zpracovaná. Mladý tankista zázračně přežije velice těžké zranění, díky čemuž se u něj rozvinou schopnosti, které mu pomáhají v boji s tajemným bílým německým tankem co ničí nepřítele jak na běžícím pásu. To, že za nařízené dialogy už se hercům musely vzpřičovat jazyky, pokud mají jen kapku rozumu v hlavě. a že divák přemýšlí celou dobu nad tím, jestli se zbláznil taváryšč v hlavní roli, nebo samotní tvůrci, to se dá ještě překousnout. Jenže pak přijde závěrečná půlhodina a to pak máte potřebu a začít přesvědčovat soudruha Putina aby rozstřílel svůj jaderný arzenál po svých vlastních městech, protože za tohle "veledílo" si ruský národ nezaslouží existenci. Nejenom, že závěr absolutně nenavazuje na předchozí děj a máte pocit jako by někdo přepnul program z podivného fantasy o tankové válce na ještě podivnější dokument o podpisu mírové dohody na konci druhé světové, ale pak ještě musíte sledovat německou generalitu u večeře, kde melou ještě větší nesmysly než Rusové po celou dobu filmu. Čekal jsem, že po nudných a úplně zbytečných scénách se děj závěrem nějak vrátí k tématu, což se naneštěstí stalo. Naneštěstí proto, že poslední scéna je úplný pohřeb filmu. Režisér tohoto paskvilu by se měl urychleně nechat střelit tankem do palice aby už nemohl škodit více. ()

kotrlak

Je to slátanina na druhou. Výprava je docela obstojná, ale překvapil mě na konci Hitlerův proslov, kterej mi přijde že do písmene sedí. ()

Sandai

Ruský fantasy válečný snímek. Byl jsem docela zvědavý co to bude. Fantasy bylo naštestí celkem pomálu a bojové scény byly hodně dobře udělané. Jenom škoda toho filozofování. Trochu ho ubrat a nahradit bojem a hned by to byl o hodně lepší film. ()

ezop1012

Nečudujem sa tomuto hodnoteniu, tento film nie je pre každého a musí byt aj chuť ho pozerať, čo nie je vždy. Prirovnal by som ho k siedmej pečati (1957). Je o podobenstve, kde biely tiger predstavuje nepriateľa, ktorý sa snaží zničiť napadnutú krajinu. Je to proces, ktorý sa neustále opakuje, samozrejme, ale v rôznych formách a skončí až úplnou elimináciou nepriateľa, teda nikdy. Vojna je vždy a všade a hocikedy môže prerásť do ohromujúcich rozmerov a vyhladiť celé národy, na toto film poukazuje. Jednu hviezdičku som zobral za nie príliš vhodnú filmovú hudbu a za technické prevedenie (slabšie špeciálne efekty) ()

mikulin

Výpravná, tanková pohádka. Tank, nepolapitelný duch ... Uhořelý, znovuzrozený, mystický tankista ... Tři komunisti, ovládající bezvadně tank pro pět vojáků a navrch, řidič velitel ...? Čerstvé, mražené jahody ..? Zestárlý Adolf, chválící se za Evropu, varující před mocným Kentaurem Rusí ...!? ()

Robur888

Není to epos o neohrožených sovětských vojácích bez bázně a hany jak jsme z celé řady ruských a zejména sovětských filmů zvyklí. Jsou zde surové a syrové scény a hořícími lidskými těly se tady nešetří a ukazuje se tak nejčastější smrt tankisty v boji - uhořením ve svém stroji nebo při pokusu o záchranu z něj. Vyzdvihnout si zaslouží velmi kvalitně provedený tankový souboj v ruské vesnici včetně dokonalých detailů. Jako historický fanda oceňuji celou řadu detailů, jako jsou nejen mnohé typy sovětské, ale i britské (Matilda) a americké (M 3 Lee), ruční zbraně (německý samopal mp40 používaný i jako kořistní), zničené tanky i ústřední bílý Tiger (má snad znázorňovat malosériový VK 4501/Porsche Tiger). Zvláštní kapitolou je pak rozjímání Hitlera v závěrečném rozhovoru. V době natáčení filmu se jednalo až o prozíravou předpověď, která se plně projevila v roce 2022 při Ruském útoku na Ukrajinu. Rusko bude totiž vždy vnímáno vnějším světem jako něco temného a ponurého. ()

mikroslar odpad!

Když se promíchá ruský nacizmus s ezoterikou, vznikne z tahle propagandistická slátanina. Viděl jsem ji asi před deseti lety a říkal jsem si, tohle snad nemůže nikdo myslet vážně (myslím obsahově, protože formálně z filmařského hlediska je to šedý podprůměr). Dnes jsem si ji pustil znovu a byla mi až k smíchu. Trčí z toho dráty ideologie a strašná snaha udělat něco výjimečného- a ona je z toho zas jen ta samohonka. ()

mil@n odpad!

Ten zavěr s Hitlerem byl výstižný a vysvětlil smysl tohoto propagandistického díla, které je po napadení Ukrajiny Russkem dost aktuální a pro nás nebezpečné, ale obávám se, že to tady málokdo pochopil. ()