poster

Koleje osudu

 • anglický

  The Railway Man

 • slovenský

  Koľaje osudu

Drama / Životopisný / Romantický / Válečný

Austrálie / Velká Británie, 2013, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shakers
  ***

  Koľaje osudu dokážu zaujať svojou témou / príbehom, ale bohužiaľ nudia svojím spracovaním, pomalým a nezáživným tempom, kde sa herci síce snažia, ale emócie tu nefungujú a sú chladné ako psi čumák. To aj režisér ma teplejšie priezvisko. 60% - 3*(8.9.2014)

 • Morholt
  ***

  Téma určitě silné, herecké obsazení kvalitní, ale film se nedokáže zavrtat pod kůži a donutit diváka, aby s hlavním hrdinou všechny jeho strázně prožíval. Ať už to bylo vykreslení vyrovnávání se s válečnými traumaty, nebo o scény ze zajateckého tábora, pokaždé jsem měl pocit, že sleduji scény z obyčejné životní rutiny a ne něco, co by mě donutilo říct si "To muselo být hrozné.". Colin Firth sice házel posttraumatické scény, jeho mladší já procítěně křičelo, když ho brutální japonští dozorci týrali, ale mě to tady bylo jedno. Něco do sebe má až samotné setkání Lomaxe a Nagaseho, ale to celkový velmi rozpačitý dojem nenapravilo. A nenapravily ho ani solidní výkony Nicole Kidman a Hyroyuki Sakady. Celkově to vidím jako promarněnou příležitost. 50%(9.1.2015)

 • italka63
  ****

  Neříkám, že tohle válečné a poválečné drama bylo špatné, neříkám, že bylo vynikající. Skvělé obsazení, ale děj se mi zdál poněkud předvídatelný, tudíž ta čtvrtá hvězda, ta je za Sanadu:-)(24.4.2014)

 • heyda
  ****

  Úžasný námět podle skutečné události, podmanivá kamera, perfektní Colin Firth, ale na druhou stranu utahané zpracování se slabým scénářem, které stahuje film dolů, což je velká škoda. Tohle mohla být pecka, film, který mohl oslovit široké publikum a strhnout na sebe velkou pozornost. Bohužel já o něm donedávna vůbec nevěděl a počet hodnocení napovídá, že se o něm všeobecně neví. Přitom by mohl být díky svému rozuzlení a poselství mnohem cennější než takový Krvavý diamant nebo třeba Rwanda. 75%(28.2.2015)

 • Stanislaus
  ****

  Koleje osudu je film, jehož nosnými pilíři jsou ústřední herecké trio a příběh inspirovaný skutečnou událostí. Colin Firth a Nicole Kidman umí hrát, o tom jsem se už kolikrát přesvědčil a pro mě neokoukaný Jeremy Irvine mile překvapil. Samotný příběh je silně sugestivní drama, které, jak se říká, mohl napsat jenom sám život. Muž, který se snaží vyrovnat s démony z minulosti, na cestě za klidem na duši, doprovázen na této cestě ženou, která je mu oporou. Líbilo se mi vrstvení příběhu, ve kterém se mísily pasáže ze 40. a 80. let, přičemž na mě tyto přechody působily zcela přirozeně a já jsem se jako divák neztrácel. Zkrátka na první pohled skromný film, který má oporu v silném příběhu a hereckém ansámblu.(22.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace