Koleje osudu

• slovenský

Koľaje osudu

Drama / Životopisný / Romantický / Válečný

Austrálie / Velká Británie, 2013, 116 min

Vynikající klasicky pojaté drama o válce a odpuštění. Colin Firth kraluje, Nicole přihrává s půvabem sobě vlastním a všem se tají dech. Snad jen od Stellana bych potřebovala pauzu.(29.7.2014)

Colin Firth a Nicole Kidman, to mnohé slibovalo a z mého pohledu i splnilo. Takovéhle "dojemné" příběhy můžu a tenhle mi do mé nálady hezky sedl. Příjemně natočené, fajn postavy zahrané fajn herci... spokojenost.(3.12.2014)

Remake Boney M, ktorý tam hral z magiča na trhu v miestnom jazyku, ma totálne zaklincoval do sedačky!(16.1.2014)

Velká škoda, že se nováček Teplitzky musel učit točit filmy zrovna na takto zajímavé tématice z WW2. Obsazení tu má více než impozantní, leč děj je gradující pramálo a emoce se jaksi nedostavily. Než začnete baštit jinak uhlazeného málomluvného elegána/intelektuála Colina Firtha, taky to nějakou dobu trvá. Je tu mraky věcí se kterými by se dalo pracovat, avšak zůstávají nevyužity. The Railway Man se chtěl svojí formou a emocionální osudovostí přiblížit Cold Mountain apod. - neúspěšně.(11.5.2015)

Fatálně (a neodpustitelně) průměrné, což je vzhledem k síle samotného příběhu vážně škoda. Jasná látka pro Spielberga. 5/10!(22.10.2014)