poster

Koleje osudu

 • anglický

  The Railway Man

 • slovenský

  Koľaje osudu

Drama / Životopisný

Austrálie / Velká Británie, 2013, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • qualkalim
  **

  Typicka "cumici wannabe oscarovka", ktera omila stokrat videne a slysene a subjektivne se tahne jak smrad... Ale nedelam si iluze, ze kdyz je to podle skutecnych udalosti, tak to preci musi byt dobre... Neni.(20.1.2014)

 • gogo76
  ****

  "I nenávisť musí byť mať svoj koniec..." Spočiatku to vyzerá na love story, ale trvá pomerne krátko. Svadba je rýchla a po nej sa film venuje skôr psychológii postáv, hlavne tej ústrednej - C. Firthovi. Spomienkové a vojnové scény zaberajú dobrú polovicu snímku a v týchto fázach je film veľmi dobrý. Sú tu kvalitné i pôsobivé scény z budovania železnice cez rieku Kwai. Áno, presne ako v tom slávnom filme. Tento je však hlavne o zlomenom človeku, ktorý sa z mučením zo strany Japoncov nedokázal vyrovnať. Po rokoch zistí, že jeho hlavný trýzniteľ prežil a vydáva sa na cestu pomsty. Tieto momenty boli pre mňa najlepšie i najsilnejšie a to hlavne z dôvodu skvelého výberu herca z japonskej strany - sympatický Hirojuki Sanada, ktorého som si veľmi obľúbil po jeho samurajskom filme Soumrak . Záver ma dojal a keďže ide o film podľa skutočnej udalosti, tak sa prikláňam k slabším štyrom hviezdam. 70%.(16.11.2014)

 • rt12
  ****

  Především zde jde o velmi silný nosný námět. Posttraumatická stresová porucha ze zažitých válečných útrap, její velmi těžké a dlouhé zdolávání. Je zajímavé, že se jedná nejen o týraného, ale i o trýznitele. Trvá celých 40 let než se hlavní aktéři dokáží podívat směrem zpět. Každý člověk by měl odpouštět sobě i jiným. Při každém zablokování energie odpuštění se začne hromadit zlost, vztek, zášť, které doslova trhají svou ostrostí. Ubližuje tak sobě i tomu, koho nenávidí. O tom tento film je. Samotné zpracování filmu moc nenadchne, hlavně první polovina je pomalá, chvílemi nudná. Vše zachraňují herecké jistoty. Děj v druhé půlce je rozhodně zajímavější. Samotný závěr se může, mnohým zdát jako klišé, ale já byla naměkko.(21.7.2014)

 • Radek99
  ****

  Opravdu nesmírně silné téma, které zakryje i drobné pukliny v režijním umu australského režiséra. Kdyby ovšem tuhle látku dostal na stůl někdo schopnější (představuji si ideálně třeba Stevena Spielberga), mohl vzniknout nezapomenutelný film.(7.5.2014)

 • StarsFan
  ***

  Předvídatelný, negradující film, který by si zasloužil mnohem lépe strukturovaný příběh a mnohem schopnějšího režiséra.(20.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace