Colin Firth, oblíbený představitel upjatých Angličanů z řady romantických komedií tentokrát mistrovsky ztvárnil skutečně dramatickou roli. Britský důstojník Eric Lomax padl během 2. světové války do japonského zajetí, kde zažil nejen nepředstavitelnou dřinu a hladovění při stavbě železnice, ale také děsivé mučení. Film Koleje osudu sleduje jeho osud za války i mnoho let poté. Potkává ženu, o níž ani nesnil, vezme si jí a s pomocí jejího citu se s tehdejšími zážitky snaží vyrovnat. S podporou své ženy Patti (Nicole Kidman) a nejlepšího přítele Finlayho (Stellan Skarsgard) se vydává do Thajska po stopách svého utrpení. Na místě zjistí, že jeho tehdejší trýznitel, důstojník Takaši Nagase (Hiroyuki Sanada), stále žije. Touha po pomstě ho žene do Japonska, aby svou noční můru konfrontoval a za jakoukoliv cenu se jí navždy zbavil. (Bontonfilm)

RAFT

Nevím co o tomhle filmu napsat,tak jo něco napíšu.Scénář napsali asi nějací packalové ,tento typ filmu mi vůbec nesedl .Ani nevím vůbec čím to bylo .Ve filmu sou taková hluchá místa občas nějaké to napětí ,pak zase nic .Herci docela se dali .A jestli byl nebo je ve filmu nějaký silný příběh ,tak stím běžte někam.To je pro mě další propadák,nedá se nic dělat nejak mi to nesedlo . ()

TommyDiamond

I když mě Colin Firth přesvědčil o svých hereckých kvalitách jako koktající král a hlavní nabíječ Bridget Jonesové, tak bych ho za roli Erica Lomaxe příliš nevychvaloval. Firth jak to tak bývá akorát slízl smetanu. Protože pot, slzy, krev a skoro vše důležité za něj uhrálo jeho mladší já v podání Jeremyho Irvina. Co se týká snímku, tak ani ten mě nepřesvědčil. Koleje osudu mají spoustu hluchých míst a dovedli mě pěkně potrápit nudou..... I když utrpení lidí v jakékoliv válce je strašné, tak mě toto téma v dnešní době, kdy bylo natočeno prakticky vše důležité o útrapách 2. světové války a zmapováno nesčetně tragických osudů, nepřijde vůbec atraktivní a zajímavé. Tentokrát to bohužel nevyšlo Jonathane..... ()

sWONDER

Dobrý pribeh, ale nemá dostatočnú emočnú silu, aby to s divákom pohlo. No a bez Hirschfelderovej hudby, by zostalo očí suchých, ovela viac. 60% ()

papadoce

Ťažká téma, ale nedostatočne spracovaná. Ak na to nemáš neber si takéto sústo a presne toto bolo potrebné povedať režisérovi. ()

Blutarg

Zajímavý film se silným příběh, který je dle skutečné události. Skvělé herecké obsazení. Další z mnoha příběhů, který jen dokazuje, že válka dělá z lidí něco menšího, než jsou zvířata... Smekám před skutečnou statečností Erika Lomaxe a těším se na film "Nezlomný". ()

wege

Chápu, že ten film popisuje ne zrovna pěkné téma, ale je strašně nudný, opravdu. Nijak to nezachraňuje ani hvězdné obsazení, je to prostě celé takové nevýrazné. Daleko větší zážitek vás čeká třeba při čtení knížky Richarda Flanagana Úzká cesta na daleký sever. ()

jprmusic

Už mě fakt nebaví sledovat tyhle psychárny. Jsem rád, že jsem válku nezažil, uvědomuju si jaký je to štěstí, cítím s lidmi kteří to museli prožít, ale proč se mám koukat v kině popadesátý na to samý ? ()

makakus

Skoro se nechce věřit, že ti zajatci z Mostu přes řeku Kwai (i s tím jejich veselým pískáním) a tohoto filmu byli vlastně ti samí - alespoň podle míry zobrazeného utrpení. Tady ale k dokonalosti něco chybí - výraznější režie, osobitější scénář. Přesto je to výborný film, který podává velké téma lásky, utrpení a odpuštění velmi citlivým a důstojným způsobem. ()

svetylko

Začínám si myslet, že otupěli diváci a jak není někde dostatečně brutální mučení nebo se netlačí citově na pilu, už nevnímají a film netáhne, není dost hollywoodsky pojatý. Nemám potřebu nijak rozpitvávat jakoukoliv filmařinu, jako každé dílo je vnímám jako celek a zasahuje mě nebo ne. To se tady naplnilo a má duše dostala najíst a mám o čem přemýšlet. A oceňuji, že to tento hluboký, střízlivě natočený film s citlivým soundtrackem, dokázal bez přemrštěných mučících scén a přepjatého citového ždímání. ()

Solverino

Úplně průměrný film natočený na tisíckrát omílané téma (aka Most přes řeku Kwai) s přesahem do (skoro)současnosti. Otřesný pohled na Nicole Kidman (tlama napíchaná botoxem je pro herečku konec) vypadá a hraje jako android, totálně bez výrazu a je na ní opravdu hrozný pohled (hvědička dolu za ní). Jinak nenadchne ani neurazí - šedý průměr - asi tak na úrovni TV filmu. ()

gicous

Chtěl jsem mít slzy v očích. Chtěl jsem cítit nenávist vůči Japonským trýznitelům. Chtěl jsem být unášen příběhem pomsty. Chtěl jsem být pohlcen emocemi. Chtěl jsem zřejmě příliš. A tak jsem se nakonec musel spokojit pouze s jistotou, jakou představuje Nicole Kidman. Její Patti je jediná uvěřitelná postava v celém příběhu. Nikdo z mužských hereckých představitelů se ji nedokázal vyrovnat. Největším zklamáním byly naplněny scény ze zajateckého tábora, kdy jsem se nedokázal zbavit pocitu, že vše, co sleduji jsou pouhé dekorace a postavy jsou pouze hezky vypadající herci. Tvůrci mě tak odsoudili do pozice nezúčastněného pozorovatele, nervozně sledujícího hodiny a doufájícího, že se brzy v obraze znovu objeví Nicole Kidman. Co se mi vybaví, když se řekne Koleje osudu? Příběh založený na skutečné události. Přesvědčivá Nicole Kidman. Spousta zmařeného potenciálu. Spousta ztracených emocí. Spousta průměrnosti. 5/10 ()

miki68cz

Nemusím smutné, negativní filmy bez úsměvu. Neznal jsem předem téma a čekal jsem romantiku a lásku a skvělý herecký duet mých oblíbenců Nicole a Colina a dostal jsem křivdu, mučení, strach, bezpráví, útlak, válku, smutek, nespravedlnost, slzy a bolest. Nechtěl jsem tohle téma. Doporučuji těm, co chtějí vidět válečný film. ()

jafuska

Film,který je na můj vkus až moc dlouhý, ale jinak opravdu velmi zajímavé téma herečka Nicol Kidman hraje velmi přesvědčivě, zajímavě, a je vidět, že stále nám má co nabídnout. Pro mě velmi citlivé téma, hudba dokonale vystihuje všechny momenty, které byli ztvárněny ve filmu. Jsem tímto filmem velice spokojena a vřele doporučuji ostatním, aby se také podívali. ()

dzberry

...jsem skoro pořád měl potřebu do všeho v tomhle filmu kecat, v průběhu jej komentovat: „Nikolo, neblbni, pusť ho k vodě, vždyť se utrápíš kvůli nějakému pitomci, co má traumíčka z mládí!“, případně: „Ty woe, Kolíne, ty toho naděláš kvůli několika výpraskům! Já taky párkrát dostal a žiju!“, anebo: „Bože můj, dostavte už ty koleje...“, a taky: „Je pendolino rychlejší než hůl v ruce trestajícího Japončíka?“ Fakt se mi toho furt dralo na mysl hrozně moc. A pak jsem zjistil, že je to proto, že ten film prostě nemá gule. Neudržel, nešokoval, neobjevil, nedojmul, rozpliznul se v nějakou neidentifikovatelnou hmotu a bylo po zážitku... ()

martinkaziki

" I nenávist musí mít svůj konec..." Válečná dramata, navíc založená na skutečném příběhu mám ráda. Ale taky jsem velkej cíťa. Takže na jednu stranu se na ně těším a na druhou u nich hrozně trpím. Tady jsem dostala citově zabrat, ale rozhodně to stálo za to. Colin je snad zase o něco lepší než obvykle (jde to ještě vůbec?) a už kvůli němu a skutečnému panu Ericu Lomaxovi, navzdory tomu zda to bylo přesně podle skutečnosti nebo ne, napálím plný počet. ()

Ehax

Nizký hodnocení dávám kvůli tomu, že toho klučinu jen lechtali pírkem v podpaží a Max byl asi tak vyžranej ,protože za rohem měli kantýnu jinak si to nedovedu vysvětlit. Víc reality mi tam scházelo. Já si mučení představuju ve stylu filmu 1984, že ten človek plazil, prosil a žebra mu jen trčela. ()

BardDeLune

Velice silný příběh, který bohužel nebyl se stejnou vervou přenesen na plátno. Linie filmu nejsou natolik silné, jak by rozhodně měly být. Nicméně, výborné herecké výkony od Jeremy Irvina a Hirojuki Sanada. Je to ovšem škoda. ()