Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (více)

Série(4) / Epizody(42)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

rodier

Imho je to jen takova dalsi detektivka ktera se snazi mit zajimavejsi podklad. Skoda, cekal jsem dalsi plnokrevne scifi - kterych moc neni. Misto toho dostaneme dalsiho "mentalistu" kdy misto psyche je nahrazeno scifi. ()

mirka26

Po dvoch častiach: konečne som zažívala pocity ako pri úvodných dieloch Lost alebo Heroes. O to viac prekvapuje, že je to kanadský seriál. Otázne je, či si to udrží vysokú kvalitu a či sa budú viac venovať minulosti zločincov ako minulosťou hlavnej hrdinky (jej minulosť sa mi zatiaľ zdá nepodstatná pre ďalší dej). Po 4. častiach: nadšenie trochu opadlo, ale stále ide o nadpriemerné spríjemnenie leta. Po prvej sérii: v konečnom dôsledku sa vlastne v prvej sérii nič nestalo, revolúcia proti korporáciám ako je tu zobrazená je absurdná, koniec posledného dielu to všetko zaklincoval a neviem či to v ďalších častiach scénaristi zvládnu. Napriek tomu si kanaďania slabšie štyri hviezdičky zaslúžia. ()

esmoke

Kvalita dílů je poměrně nevyrovnaná, logika si občas zajde na dovolenou. Ale přesto je to příjemná sci-fi podívaná s dobrou výpravou. ▐1. série (10 dílů) - 60%.▐2. série (13 dílů) - 60%. konec už dokoukán ze setrvačnosti.▐3. série (6 dílů) - 65%. Seriál ukončen.▐ ()

Tomik00

Tak tento seriál v sobě má vše, co seriál mít má. Viděl jsem dvě série a navazovaly na sebe bezvadně a hlavně ty zvraty, ty byly dobré. ()

sydney

Tandem ne moc chytrý policista fešák a přemoudřelá agentka z budoucnosti v tomhle seriálu mne moc nechytá. Není to nekoukatelné, ale cosi tomu chybí. Možná trochu nadhled, vtip, nevím, třeba na to přijdu časem. Zatím dávám za 3, uvidíme později.. ()

shurin

Takový seriál mi aktuálně scházel, takže mu jako všem takovým seriálům dávám 2 roky života, kdy to skončí v nejlepším, ale už jen pro menší část fanoušku, kteří se poctivě dívali, ale snad se pletu :) ()

e-pilot

Zatímco úvodní díl vzbuzoval jistá očekávání, hned u druhého (a hlavně třetího) dílu vzala veškerá naděje za své. Naprosto tuctová záležitost, která se ze sci-fi bleskurychle přerodila k obyčejné nudné a ušmudlané krimi. Budoucnost tohoto seriálu má očividně mizivé vyhlídky. ()

D||X

Po prvních dílech jsem si říkal, že tohle bude další nadějný námět, který dál sledovat nebudu, ale nějak jsem se donutil do dalšího a dalšího dílu až nastal přelom a od pátého dílu mě seriál začal bavit. Zatím 4* ...................... Osmý díl byl FANTASTICKÝ, ještě jeden dva takové a hodnocení stoupne na maximum. Po kompletní první sérii hodnocení zůstává na 4*. Věřím v sérii číslo dva :) ()

xxxdvorixxx

Trochu low-cost seriál se v třetí sérii stal dobře promyšleným propletencem. Na začátku neustále afektovaná hrdinka má výbornou proměnu. Současné problémy doby podobně jako u Person of interest dělají z tohodle seriálu zajímavou záležitost. ()

VanThomass

Continuum mě zaujalo už samotným námět. Sice se může cestování časem zdát jako mírně ohraná písnička, ale proč seriál hned odepisovat? Seriál táhnou hlavní hrdinové a to hlavně Kiera Cameronová a Carlos Fonnegra. Tahle dvojka mi prostě přirostla k srdci a tak byla radost sledovat všechny díly. ()

macoslavek

překvapivě docela příjemné překvapení.. samozřejmě má milion děr, nedomyšleností, nelogičností, ale na odpočinkovou podívanou se hodí více než dobře.. 1. série navíc není zbytečně dlouhá a pěkně to graduje. ()

Allein4

Má to něco do sebe, líbí se mi herecké obsazení, nicméně není to tak strhující. Chtěl bych od děje větší spád a nějaký tajemnější vývoj. ()

RoyBatty444

Príjemný seriál so zápletkou s cestovaním v čase a občasnými zábleskmi budúcnosti. V celku ide o kriminálny seriál s high-tech hračkami z budúcnosti a riešení teroristickej hrozby na zamedzenie ovládnutia sveta veľkými korporáciami. Postavy sú uveriteľné napriek tomu sa koncept a štylizácia nelíši od mainstreamu a preto tu máme pohľadnú detektívku so štramáckym detektívom a bandu zloduchov, ktorí ani nie sú taký zlý alebo sú? Asi áno lebo pre dosiahnutie svojho ušľachtilého cieľa, sú ochotný obetovať nespočet obetí ako tých zlých tak dobrých. Ako som už povedal oddychovka a pre sci-fi fanúšika ako som ja s pridanou hodnotou. ()

SnOuWeX

Tak není to špatné, nebál bych se říci, že je to dobré. Rozjezd se celkem povedl a celou první sérii jsem schopen hodnotit pozitivně a i přes poměrně rozpačitý začátek druhé sezony se Continuum v mém osobním hodnocení vyšvihlo hodně vysoko. Ze začátku to vypadá jako fajn Sci-Fi oddechovka, ale druhá série nabrala vážně hodně dobrý směr a scénáristé dle mě, neudělali nějaké veliké chyby. Musím říci, že druhá serie se opravdu povedla a finále je fantastické. I přes občasnou režisérskou nejistotu a někdy pochybné triky a dialogy se těším na 3. sérii. Jednoduše řečeno, Continuum se díl od dílu posouvá dál a pomalu stoupá do výšin kvalitního Sci-Fi. Je to zábavné, akční a svižně to odsejpá, hlavně tam nikdo nic zbytečně nekomplikuje láskou bo nějaké nesmyslné vztahy a já jsem rád, že dokážu jakš takž pochopit ty časové čachry. Continuum baví a pokud Vám nevadí cestování časem, na čemž tento seriál stojí, neuděláte chybu, když tomuto počinu dáte šanci. Alespoň pár dílů si zaslouží. Třetí sérii podle mě dost špatná, předvídatelná. Nemám potřebu sledovat dál. ()

Nortizop

Moje velmi vysoké očekávání bylo během prvních 20 min. kompletně zbořeno fatálními bezmozkovými myšlenkovými pochody naší skvělé kyborgyně. To je prostě totální destrukce vynikající myšlenky, ze které by se mohl zrodit geniální seriál, ale NE!, místo toho se musí dívat na ten její ubulenej ksicht a našeho otravného geniálního přizdisrá*e. Přemluvil jsem se na asi 7 dílů, ale dál už to prostě nevydržím. Tak alespoň jedna za myšlenku budoucnosti a tech vymoženosti jinak bych šel asi do mínusu. ()

oldboy118

niečo tak nelogické, založené na náhode, strašných záberoch a strašných dialógoch som ešte nevidel... dve časti a nestíham sa čudovať, čo to vidím... určite si pozriem aj tretiu, lebo dúfam, že nejak to zachránia, ale toto je veľmi silná káva... toto je naozaj sci-fi, bohužiaľ i tá prítomnosť v seriály ()