Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (více)

Série(4) / Epizody(42)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

stickon

Prijemne detektivni sci-fi se sympatickou hrdinkou. Zatim bych nedal plny pocet, ale jsem prekvapen. Vysoky potencial pro psychologii postav, rozhodne doporucuji. ()

vnimat_Krasu

Studené jako stará panna. Námětem je Continuum příjemně osvěžující a kontakt dvou různých časových rovin zní od začátku přitažlivě. Bohužel autoři nedokázali vytěžit střet policistky z budoucnosti s policejním sborem, vykašlali se na humor a vyprávějí příběh bez nadhledu a drajvu. Rachel Nichols je sice dostatečně sexy k utáhnutí hlavní role, postava Kiery je však zoufale bez emocí a nedokáže seriál vést. Důraznější motivace postav a vtip (zvláště mezi Kierou a Alecem) by to možná dotáhly i na čtyři hvězdy. Bez nich je to bohužel jen chladná nuda. ()

hardsup

Máte rádi tématiku cestování v čase a konspirační teorie? Zkuste nový seriál Continuum. Speciální policistka Kiera Cameron (Rachel Nichols) se v roce 2077 účastní popravy osmi členů teroristické skupiny Liber8, která bojuje proti korporátní a zkorumpované vládě. Vše nejde ale podle plánů a těsně před vykonáním rozsudku smrti se podaří teroristům otevřít časové okno a uprchnout o 65 let zpět do roku 2012. Kiera je následuje do dnešního, pro ni zcela neznámého světa. Začne se vydávat za zvláštní agentku, aby překazila hrozivý plán teroristů - přepsat historii, ehm, vlastně budoucnost. ()

von.netvor

Taková rodinná běžnost. Viděl jsem skoro celou první řadu, stáhl si poslední tři díly a odjel na dovolenou. Po návratu jsem se na to už neměl sílu dívat a skončilo to vymazáním. Že to má druhou sérii nechápu, od začátku je to nastavovaná kaše s látkou na jeden kratší celovečerák. Hodnotím 50% za hezkou hlavní hrdinku. ()

StrayWolf

Scenár seriálu je čistá propaganda Ameriky a celého toho systému, ktorý zdiera ludí, voda je len na prídel, všetko je kontrolované štátom, vládou a hlavne korporáciami. Hlavná hrdinka je ich obhajcom a bojuje za ich práva kdekoľvek a kedykoľvek. A zlí teroristi sú (aspoň podľa mňa) tí, ktorí majú logické ciele. Aby nám "Veľký Brat" nepozeral aj do taniera s polievkou... (posledná pozretá epizóda 01x06) ()

Isfio

Prvá séria za 5, druhá za 4 a tretia za 3. Nechcem prezrádzať dej, tak len naznačím, že v tretej sérii skĺzol seriál do šablóny, Liberat8 niečo spraví a my to napravíme, jedna časť za druhou v podobnom duchu, hlavný príbeh sa už nikam neposúva, je z toho obyčajná krimi detektívka pochybnej kvality. Zo všetkých scén kričí tá príšerná televíznosť prostredia Vancouveru, vidno, že rozpočet je nízky a všetko sa natáča v pár miestach. ()

pekos

Niektoré seriály alebo filmy s obsahom cestovania v čase sú zaujímavé, iné zase dramatické a poučné, no všetky obsahujú sci-fi prvok, ktorý nie je zrealizovateľný. Zakrivenie času nie je v našom štvorrozmernom priestore možné, t.z., že vidieť minulosť alebo budúcnosť je pre nás nemožné, no to nebráni producentom produkovať filmy a seriály o posunoch v čase a nám konzumentom sci-fi tieto filmy pozerať. Zaujímavým filmom boli Návrat do budúcnosti (BTF) a Butterfly Effect (BE), ktoré sa snažili vložiť "logiku" do jednotlivých scén, či už s humorom (BTF)alebo s dramatickými prvkami (BE). Myslím, že i producent tohto seriálu Continuum čerpal z týchto zdrojov, pretože tento seriál sa snažil o "logiku" časových posunov a zmien podľa pravidla Motýlieho efektu, ktorý hovorí, že mávnutie krídel v jednej časti Zeme spôsobí katastrofu v inej časti Zeme. Seriál je zaujímavý, s primeranou akciou, vhodnou aj pre mladšieho diváka. Keďže herci hrajú prirodzene, bez afektov, je to seriál pre celú rodinu na nedeľné popoludnie. Aj samotné vyvrcholenie sa nesie v duchu pozitívneho a poučného rozuzlenia časovej zápletky a´la Disney Production. Tento seriál je opakovane pozerateľný, a napriek tomu, že poznám jeho záver, ktorý prišiel v 42. časti, rád sa k nemu vrátim. ()

Socirel

Tady se tvůrci zpracováním podstaty cestování časem pustily na tenký led. Nechci ve vznikání a zanikání alternativních vesmírů a efektu motýlího křídla hledat logiku, protože v tom žádná není, ale když u toho člověk moc nepřemýšlí, dá se na to koukat. Ve 3. a 4. sérii už je těch paradoxů trochu moc, takže nemůžu udělit horší 4 hvězdičky, ale zvolím lepší průměr. ()

xray0045

Slusny sci-fi serial, ktery se rozjizdi ato jak pribehem tak bohuzel i vatovejma dilama. Par opravdu peknych napadu, casove smycky a paradoxy vetsinou davaji smysl a hlavni hrdinka je sympaticka. Asi si to zaslouzi 4 hvezdy, ale jeste nejsem uplne presvedceny. Kdyby tvurci zhustili pribeh a jednu sezonu vynechali tak by to jen prospelo. Velke plus si zaslouzi tvurci resp. stanice ze meli moznost to elegantne uzavrit v 6ti dilech posledni serie, udajne to vypadalo na zruseni serialu na konci 3. serie. ()

PsenickaR

Takových podobných seriálů by mohlo být klidně i více. Zajímavá zápletka a hraní si s cestováním do minulosti, povedené ukázky budoucnosti a také sympatická hrdinka, i když někdy tedy ty její stesky po návraty mi přišly až moc a začínaly otravovat. Co je také fajn, že seriál neždímal téma dál a dál a skončil včas, tak akorát a tak jak měl. ()