Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

Gulde

Zase trochu snaha podobat se západním filmům, místy docela zmatený až přehnaný, ale nakonec docela dobrý. (kino 26.6. 2014). ()

petikacka

Mě se to líbilo poprvé i podruhé...Ondra Vetchý i Jirka Langmajer s přehledem utáhli celý film i když scénář je místy kostrbatý...No trochu dost, ovšem to nic nemění na mém diváckém zážitku a síle filmu...Každý se v životě někdy zachová jako všivák a ten co se tváří jako nejlepší kámoš je nakonec největší zmrd a úplný retard se nakonec zachová nejlidštěji...No jo no i to je život...Za mě 85% ()

gonga odpad!

Pane Bože, proč??? Krystalická demence nejhrubšího zrna. Neviděl jsem mockrát v životě něco horšího. Peníze spláchnuté do kanálu. ()

Endavour

Další snímek z dílny „vanitas vanitatum et omnia vanitas“. Uděluji jednu hvězdu za akční „ambush“ scény v Afghánistánu. ()

godycz

vizual byl hodne francouzkej. pribeh byl vcelku nenudnej, obcas vtipnej. skoda nebyl lepe odvypraveny. herecky narvany a vyborne zahrany. ()

Brtniik

K bedně jsem přišel pozdě, ale jak čtu, děj nepochopili i ukázněnější. No, dost maglajz a na mě místy dost drsné, ale hromada oblíbenců to zpříjemňovala. ---- Už jsem si všiml jinde, scénárista či (a) pán režizér si plní sen – dívky v kostýmcích playboyových zaječic, tanečnic u tyče atp. No, nevím, zda je to zdravé… Ale Tatiana mne furt bere a to čím dál víc. Přistihl jsem se, že jsem tentokráte přežil i Rambu. ---- Patrně by to chtělo vidět ještě jednou a vychutnat si detaily a ve druhém kole i děj. Zdá se, že to nebylo špatné. Edit: Bylo by zajímavé vidět ty tři filmy zvlášť... Jinak klasika - nešťastníci na plátně. ()

Ham.and.eggs

Je to zbytečně rozkouskovaný, spousta vážně myšlených scén zanechává jen chladno, ne-li komično (v bance běžící Vetchý ke své dceři - namakanej vousatej týpek v blonďatý paruce), logika je většinu filmu někde na houbách. Herecký výkony to ale neprasej, ty jsou celkem v pohodě, kamera parádní, maskéři taky dobrý, kafe na place určitě taky ušlo, takže catering ok...Spíš to celý pojetí scénáře, střihů a režie je takový...divný. A tim nemyslim pozitivně divný (Střihoruký Edward), ani zajímavě divný (Lynchova Mazací hlava), ale spíš "děravě" divný. Potenciál Všiváků určitě tvůrci pevně uchopili. Pak zmuchlali a celkem důkladně si s nim vytřeli prdel... ()

Rockerman

Je neuvěřitelné, co všechno už lze pokládat za komedii! Ty dva tři vtípky mají zaručit tu nálepku : Komedie? Vždyť je to tu samá tragédie! No a to je ten největší kámen úrazu. Je tu "inflace událostí". Těch všelijakých tragédií, dramat, dějových zvratů a nepochopitelných a nevěrohodných chování postav je tu tolik, že by to vystačilo aspoň na tři filmy! Tady je to vměstnáno do hodiny a půl a je to samozřejmě ke škodě věci. Takže hvězdu uděluji jen za krásnou, "ošlehačkovanou" sestřičku a za Jiřího Mádla, který od "Snowboarďáků" ušel dále, než jeho kámoš Vojta Kotek. ()

Luk Skywalker

Nakonec jsem do konce vydržel a druhá polovina filmu je lepší, ta první je utrpení a úvodní půlhodina je nejhorší. Je to drama a to pořádné, náhody se sice dějí, ale tady je vykonstruované až to pěkné není. Jinak fakt nic moc, jedna hvězda za nápad, kdyby první polovina byla koukatelná, tak bych dal dvě. Dal není, co bych napsal, jen ty flasbacky - ty byly taky o ničem. ()

KNTRFKT

Kašparovský by si měl jebnout jehlu pod nehet, aby se trochu probral, protože pokud nechtěl ty megály využít pouze k tomu, aby si Jirka zašukal s půlkou český scény, tak je využil s myšlenkou, že když má velkýho kašpárka, rozehraje i velký divadlo. Jenže ono občas nestačí mít loutky šitý z hedvábí a pandí kůže, občas je potřeba prostě nebýt vychýlené hovado. Což tady moc nefunguje. Musím ale říct, že prvních dvacet minut jsem si říkal: "Výborně, konečně český film, co stojí za to." Pak jsem ale dostal celkem slušně po tlamě, asi jako Chris Pratt od Vilhelmový. Ale díky tomuhle filmu mi konečně došlo, proč jsou Dickhead s Táňou spolu...spojuje je totiž jedna velká a zásadní věc. Oba stojí za hovno. ()

Olík

Nemohu si vybavit, kdy naposledy jsem viděl podobně "zvláštní" tuzemský kousek. Neříkám špatný, ale jednoduše "zvláštní". Zvláštní svým pojetím, svou strukturou, svým znázorněním....jednoduše svým bytím. Vůbec nevím jak se k němu postavit, chvíli koukám s otevřenou pusou, chvíli si říkám: "to si ze mne děláte pr..l?".....útržky létají vzduchem, tvůrci exhibují, mozek nechápe. Máme tady skupinu "zbytečné", pak "nepochopitelné" a nakonec "po drogovém večírku". To se týče visuelní stránky, tak na domací poměry jde o velmi slušnou práci, problém nastává s tím co znázorňuje....jak říkám, zvláštní snímek. ()

Faila

Poslední dobou si u českých filmů říkám "Na český film dobrý!" tak často, že asi svůj postoj k české filmové produkci začnu postupně přehodnocovat. Možná je to i tím, že už jsem si zvykla na herectví našich hlavních hvězd, protože mě vážně začíná bavit na ně koukat. Příběhem i zpracováním mi tenhle film přišel dost zvláštní, lehce typicky pro určitou vlnu české kinematografie, a to se mi líbí. ()

Ozzy2

Jednu hvězdičku za Mádla, který roste s každou rolí.Jinak prosím vedení všech TV společností, aby takový sračky vůbec nevysílali. Pokud někdo považuje film za skvělý, přečtěte si hodnocení uživatelky Iacerta, která to ohodnotila naprosto přesně a dávám jí za to zaslouženě bod:) ()