Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

offlineman

Dvě hvězdičky za Terezku Voříškovou a její úžasnou scénu s kamarádkou....... Jinak ten film byla veliká podivnost až trapnost! Ani pořádně nevím, o co tam vlastně šlo? ()

nadalv odpad!

Pane Kašparovský, u vašeho filmu jsem promarnil 98 minut. Věnujte se prosím čemukoli, ale rozhodně už nepište scénáře a netočte filmy. Děkuji ;o) ()

nula87

Tak co tady máme? 2 bratři rozdělení hlubokou jizvou z minulosti (ale nebojte, dobře to dopadne) - jeden neurochirurg, který se vyžívá v operacích mozku s 2 promilema v krvi, a který ošuká vše, co vykazuje nějakou vitální činnost. Druhý válečný veterán s psychopatickým kamarádem, kteří přišli na geniální způsob jak se zbavit dluhů a sehnali si na to 2 nejlepší pomocníky jaké našli. Ti si své gangsterské schopnosti otestují na domácím králíkovi, sjedou pár lajn, a poveselí se s holkama z baru. A to celé je poskládáno do ďábelské mozaiky, která přeskakuje v místech i čase (Iňárritu by se mohl učit), mezitím dojemné rodinné scény, spousta flashbacků a tak. Stačí? Prostě totální sračka... 20% ()

Zadri

To když takhle pejsek s kočičkou pekli dort a vznikl z toho pěkný břichabol. Tento film je podobného ražení, akorát místo břicha bolí hlava. Dokoukat film do konce mě donutila jen zvědavost, co si na nás tvůrci ještě připraví za ingredienci do tohoto žánrového guláše. ()

Pitryx

Musel jsem to jet ještě jednou, protože mi naprosto unikly některé souvislosti. (Kočka, Emanova smrt). Je to naprosto zbytečně překombinované. Děj navíc cestuje v čase pomocí retrospektiv, které nesnáším. Stejně jako Mádla, ale tady před ním musím hluboko smeknout. Domnívám se, že je to v celém filmu jednoznačně nejsložitější postava a nastudovat ji, to asi nebylo zrovna jednoduché. Propletenec osob se mi líbil, ale přece jen toho bylo hodně. No, myslím, že snímek je zpracován velmi dobře s perfektní kamerou i zvukem. Každému se líbit nebude, ale to asi autoři čekali. Já patřím k těm, které jej hodnotí jako mírně nadprůměrný, ale potřetí jej již asi nemusím. ()

subic

Co tím chtěl básník říci? Na české poměry poměrně hodně slušně obsazený a taky solidně zahraný film, ale stačí to? V kině bych asi šílel, ale na TV obrazovky ten příběh není špatný. To jenom tvůrce v něm udělal strašný zmatek, stačilo by, kdyby na to šel přímočaře bez těch kudrlinek. 55% ()

marek29

Je tam cítit inspirace Amerikou a není to úplně typický český film.. Není to kick-ass záležitost /a nestáhne ti to gatě, ALE je to zajímavý a zvraty jsou tam nečekaný. Sem tam i nějaký to prso vykoukne. Za mě doporučení na zhlédnutí. Nic víc, nic míň ()

ostravak30

Fakt to mohl být dobrý film. Aspiroval na to. Příběh válečného veterána vracejícího se do normálního života a bratra, který se neumí vyrovnat s minulostí, přičemž zážitky z dospívání ovlivnily oba. ALE. Ale není. Filmaři nám předložili až moc motivů a člověk je nestíhá skoro všechny sledovat. Nefungující manželský pár, dvojice podivných přátel snažících se přežít atd. A dohromady to rozhodně nepůsobí jako dobře promazaný stroj. Nesledujeme jeden příběh, který se někde prolíná - prolíná se, ale až v úplném závěru, ale naopak vidíme sled epizod mnoha postav přičemž to dlouho skoro nic nespojuje a hlavně v tom divák těžko hledá smysl. Závěr je pak lehce bizarní a ač chvílemi připomíná některá filmová dramata Hollywoodského charakteru, skončí to zase u české nedopracovanosti. ()

koza3

Jo i ne. Toť moje doporučení zda shlédnout či neshlédnout. Líbily se mi dramatkcé momenty některých postav, ale americká klišovitost, která do toho byla vtlačená tam neměla co dělat. Sice z toho udělala multižánrový film a dala tomu tag "komedie", ale myslím, že samotné "drama" by tomu sedělo více. Jiří Mádl alias dementní chlapeček, tomu jsem to prostě nežral. Ondřej Vetchý alias válečný veterán/zhrzený vdovec? Tomu jsem to taky moc nežral... Podprůměr a asi už to nepotřebuji vidět... ()

maniacxl

Proč se zase někdo chtěl rovnat s Amerikou?,vždyť na to logicky nemáme jak finanačně tak bohužel i herecky. Zbytečně překombinovanej, přehnanej a poslepovanej scénář.Samotnej film vlastně ani nevěděl,co vůbec je.Drama,komedie,nebo snad thriller??Česká vlastnost poslední doby,všechno a nic.Neříkám,že herci byli špatní,třeba Langmajer byl výbornej a ženský postavy bez vyjímky taky hodně slušný.Mrzel mě výkon Vetchýho a Mádla,tyhle postavy byly buď špatně napsaný,nebo blbě zahraný.Přiklonil bych se k tomu prvnímu.Úplně to ale neodsoudím,jednou se na to s lahví něčeho tvrdýho podívat dá,to pak vám nebude ani snad vasdit nejhorší scéna filmu,která se odehrává v bance.50%. ()

maxcold

Již opravdu dlouho jsem nebyl z filmu tak rozpačitý. Po posledních českých výtvorech to byla celkem příjemná změna. Na jednu stranu se mi film líbil a na tu druhou stranu to bylo hodně přehnané. Kdyby to byl americký film, ve kterých se přehání v jednom kuse, nikdo by ani nepípnul. V českém prostředí to psobí trochu teatrálně.Jedna hvězdička za obsazení. Druhá hvězdička za vizuální stránku a třetí hvězdička děj a pocit z filmu. ()

silak_xup

Příběh o tom, jaký jsou lidi svině, ve kterém se neskutečně chaoticky míchají přechody z dramatu přes sexuální scény do komických záběrů ale absolutně to celkově postrádá nějaký koncept. Asi jako Čínský bistra kde si můžeš dát smažák za 55 ká. ()

Marty_cz odpad!

Pro mě další film, který mě dokazuje jak české kinematografie stojí za nic. Každá minuta byla dlouhá jako hodiny, neustále jsem se modlil ať už to skončí. Herci naprosto bez emocí. ()

Sin410

Panebože... co to bylo? Když si představím, že kvůli tomuhle snímku vážili cestu do bojové zóny, riskovali život a proč? Záběry z oněch míst absolutně k ničemu, čekal jsem, že na nich bude stát alespoň polovina filmu a ono hovno. Jedna hvězda za Mádla a čůča té bloňdaté hvězdy... ()

blondboss

Rozporuplný snímok s chaotickým scenárom plný českých hereckých hviezd a nádherných herečiek. Takto v skratke sa dá definovať tento film, ktorý ma okrem moderného vizuálu a už spomínaných herečiek nezaujal naozaj ničím. Možno ešte spomenúť neskutočný herecký výkon Jirka Mádlu, čo by akéhosi českého "Rainmana". Ale inak len ďalší do zbierky českých priemerných filmov. 50 % ()

srolyma

Chaos, zmatek. Skáče se z jednoho do druhého, často zcela nepochopitelně, děj je tím pádem nesoudržný a dost těžko se to sleduje. Jedno neštěstí střídá druhé, ale že by to nějak přidalo na dramatičnosti, tak to ne. Kupodivu ani herecké výkony nejsou zrovna přesvědčivé, ikdyž obsazení se zdálo být špičkové. A nespraví to ani holá zadnice Terezy Voříškové. ()

dsaiko odpad!

Mám rád Vetchýho i válečnou tématiku. Po konci filmu si ale říkám, že scénárista musel být opravdu v rauši. Takovou překombinovanou, nereálnou hovadinu plnou umělých konstrukcí a nesmyslů kombinovanou s křečovitým šklebem nahých těl, člověk aby pohledal. Zajímalo by mne, co si o tomto veledíle myslí zúčastnění herci ... ()

PamelaJJK

Nebylo to vůbec zlé. Vynikající obsazení (hlavně Jiří Mádl je geniální) i hudba. Žánrově se jedná o koktejl všeho možného - od psychologického dramatu, přes náznaky erotična, válečného dramatu až po inteligentní komedii. Zajímavé "cestování" mezi současností a minulostí - skvělé flasbacky. Jen asi poslední pětina filmu to hodně shodí, to už to začíná být překombinované a ztrácí to důvěryhodnost a opravdovost. Ale i tak určitě koukatelné a velice solidní. ()