Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

PORTER44

Nechalo se na to koukat sice přeskakování příběhu o dvou bratrech, do Afgánistánu,pak do přítomnosti,pak do dětství a ještě do doby na vojně bylo trochu chaos ale nakonec se v tom šlo zorientovat ,herecké obsazení spokojenost,ode mě bod navíc protože se to nátačelo u nás v Havl.Brodě. ()

Milonak odpad!

V průběhu sledování „filmu“ jsem neustále čekal na okamžik, kdy se něco zlomí a začne to být zajímavé. Bohužel se tak nestalo a ačkoliv jsem v průběhu sledování uvažoval o 1*, posledních cca 20 minut mě přinutilo dát odpad - tohle patří skutečně snad jen do největších filmových porevolučních braků, ale dnes už by se to nemělo ve filmové tvorbě objevovat. Po skončení jsem přemýšlel, jestli jsem jen nepochopil autora a tak jsem zkoušel nahlížet na film zprava, zleva, zepředu i zezadu, ale vždy mně z toho vyšlo jedno jediné - ODPAD. Možná film v sobě skrýval nějaké poselství či něco jiného, co jsem ale nebyl schopen rozpoznat - stejně jako moje máma, která je také filmovým fanouškem. Dokonce jsem si četl 5* komentáře, které by mně naznačily, co je na tomto díle tak skvělé, ale bohužel. Vetchý si asi nepřečetl scénář, Langmajer opakovaně potvrdil, že je neherec a patří tak do Ordinace a také jsem nepochopil, proč je tak chválený za svůj výkon Mádl. Hrát debila je totiž dle mého ta nejjednodušší věc a nemyslím si, že by se mu to nějak zvlášť vydařilo (stejně jako kdysi Liškovi). Na druhou stranu si pak člověk aspoň o to více váží filmů, které za něco stojí. 5% ()

gallina

V tom filmu se všechny postavy chovaly tak nějak divně. Dva bývalí vojáci jdou vykrást banku v maskáčových kalhotech? Ostatní se mi ani nechce vypisovat. A ještě k tomu se teď posílila moje obava, nechat se v nemocnici operovat. ()

Krastom

Jediný, kdo mě ve filmu potěšil byl Jirka Mádl, který výborně zahrál retardovaného chlapce a Aneta Krejčíková svou lechtivou scénou. Jinak stál celý film za prd. Nehledě na tragický konec mě štvalo, že každý hrdina něco podělal. Nechápu proč se tu točí tak depresivní filmy. V tak dobré herecké sestavě by se dal přeci natočit mnohem lepší film. Tím nemyslím pouze Jiřího Langmajera, Ondřeje Vetcháho, nebo Tatianu Vilhelmovou, ale především mladé talenty jako je Tereza Voříšková, Jiří Mádl a nemohu zapomenout na Anetu Krejčíkovou, ta by své přednosti měla ukazovat v uplně jiných filmech. ()

mustela odpad!

Od shlédnutí jsem si sliboval parádní akční podívanou s excelentními herci, bohužel tento film je tak špatný, že ho nezachrání ani takový herec jakým je Ondřej Vetchý. Ze slibované akce v Afghánistánu je vidět pouze pár pohledů do pouště. Všechny zápletky jsou strašně primitivní a téměř každá scéna je nesmyslně přehrávaná. Jediný, na koho se dá možná chvílemi dívat, je Jiří Mádl, který se asi jako jediný snažil své role zhostit čestným způsobem. Na závěr bych chtěl tvůrcům vzkázat, že chci těch 98 minut zpět! ()

Widlicka4

Inspirace oceňovanými filmy jako Crash, Memento či ranými Iňárrituovými díly typu Babel a 21 gramů je zřejmá. Ovšem tam, kde americká produkce přichází nezřídka s inovativním přístupem k práci s různými časovými rovinami a dokáže z tříště událostí spojit silný příběh, česká produkce selhává na plné čáře. První polovina filmu přitom není vůbec špatná. Jistě, sledujeme řadu epizod, které nám nedávají vůbec žádný smysl. To je způsobeno zejména tím, že se většina děje odehrává formou flashbacků, které je ale těžké odhalit. Dalo by se to shrnout do věty: nevíme, kdo je kdo a kdy je kdy. To na jednu stranu mohl být režijní záměr, a nikoliv špatný - diváka to nutí koncentrovat se a pospojovat si střípky do koherentnějšího rámce. Má to ovšem dva háčky. Zaprvé: různé postavy hrají v různých dějových liniích až tři herci, což nevíme a musíme si to sami vydedukovat - to rozhodně neprospívá; kdyby šlo o jednu postavu a my bychom odhalovali například důvody nějakého jejího činu či rozhodnutí, smysl by to mělo, ale když nevíme co s čím pospojovat??? Zadruhé: s každou další minutou je zřejmé, že děj je překombinovaný a dějových epizod tolik, že se v tom opravdu člověk spíš ztrácí než orientuje. V určité chvíli (rámcově řekněme od té doby, co zemře Janžurová) se ovšem vše mění v jednu velkou parodii, kde lidé dělají zcela iracionální kroky, v jejichž důsledku se zcela náhodou různí lidé potkávají ve stejný čas na stejném místě (a je jedno, zda v přítomnosti či minulosti). Namátkou jsem třeba doteď nepochopil, proč bankovní úřednice při nejistotě ohledně identity majitelky vkladní knížky odejde dozadu a nechá na stole několik tisícikorunových bankovek. Zřejmě proto, aby je osoba na druhé straně přepážky mohla snadno ukrást a doslova se vřítit do neštěstí ve vedlejší místnosti. Opět ale není jasné, proč následně střílí po osobě blízké, nikoliv po osobě neznámé. Zřejmě proto, aby se mohla nechat osobou neznámou zastřelit. Také není úplně pravděpodobné, že by v celé České republice byl opravdu jen jeden jediný špičkový neurochirurg, který musí k úplně každému případu, který se stane. A tak by se dalo pokračovat. Přitom jako sociální drama rozvratu rodinných vazeb a jejich možného či nemožného urovnání to určitě má silný potenciál, jen se scénárista a režisér v jedné osobě nechal trochu unést bůhví čím a neměl vedle sebe potřebný korektiv. Jen si kladu otázku, proč se k tomu upsalo tolik prvotřídních herců, to přeci muselo být jasné už ze scénáře, jaká kravina z toho nakonec vznikne...??? ()

Fatbear

Perfektní film, několik časových linií, nevraživost a soupeření dvou bratrů (úspěšného a naopak smolaře), přeci jen to nekončí úplně špatně i přes pár mrtvých. Za moji osobu pane Kašparovský to se povedlo. ()

pupidup

váhám, hodně váhám. I přes dost velký chaos v ději i postavách, téměř zbytečné dějové linky a snové sequence... něco se mi na tom líbilo...asi smysl děje... který nebyl zcela jasný.. ale potom byl celkem pochopitelný... ale komedie to rozhodně nebyla. ()

BigJohn02

Ultrapřekombinovanej chaos rozsekanej flashbacky na fašírku. Kašparovský musí být dost "restaurovanej", když takhle rozhazuje naše prachy. A nakonec to vylepší happy endem, protože ožralý hovado zachránilo svou operací zjevně život své neteři, ač měla díru zkrz palici. A bez následků. Hmm.... P.S. Ta hvězdička je za Terezku. ()

bonsetti

Nechápu zdejší špatné hodnocení. Film je dobrý, obsazení dobré. Spousta mnohem horších filmů má zde na ČSFD mnohem lepší hodnocení. Za mě je to za 4*, a těch 5* jsem nedal jen kvůli Mádlovi, který se mi vůbec nelíbil, moc přehrával, a jeho role zde byla celkově nesmyslná. ()

nomak

Kdyz vidim, jak to tu lidi hodnoti, tak to musim malinko srovnat, dal bych normalne tak 3 az 4, ale jak rikam, koriguju, bavilo me to, nenudil jsem se a kamera byla skvela. ()

frantabr

Když jsem na nějaký film hodně zvědavý a dlouho odkládám shlédnutí, je to vždycky TOP nebo DROP. Jedna hvězdička za výborného Jirku Mádla a Vořčin cameltoe (a vůbec nevadí, jestli byl dublovaný). Jinak hvězdný chaos. ()

Redyx1

Tak sice spousta výborných herců,ale nakonec je z toho opravdu nudná slátanina,která nedává smysl.Celé to je slátané bez špetky příběhu a děj přeskakuje až nesmyslně chaoticky. ()

milos.bradik

Zvláštní film, který zdobí vynikající herecké výkony, Mádl zde předvedl asi svůj nejlepší výkon a přesvědčil mne, že je fakt dobrý herec. Jsou zde sice i mnohé vady, například věčně opilý špičkový neurochirurg, lékaři, kteří jen chlastají a šoustají sestřičky, loupežné přepadení, které je jako z grotesky a také flashbacků je na můj vkus moc, ale přesto si myslím, že film si zaslouží vyšší hodnocení než má zde. ()