Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

Tosca

Zpočátku slibné, pak nesoudržné, spousta témat a až příliš náhod. Naprosto to shazují "anděl" (Kerestešová) zjevující se Mikymu (Langmajer) a přehnaný konec jak z jiného filmu (scéna z banky a vše, co následuje potom). Škoda. Trochu mi to připomíná podobně nezdařené Krásno a motiv dvou bratrů (z nichž jeden je voják na misi) zase skvělý dánský film Bratři (a jeho americký remake). Výborný je ovšem Mádl jako dementní mladík a vůbec celé herecké obsazení a jako vždy krásná Smutného kamera. Hudba je chvílemi předimenzovaná a hercům není někdy rozumět (jako ve většině českých filmů posledních let). Scény z Afghánistánu se ovšem podle mne povedly. Proč chtějí mladí režiséři dát do filmu "všechno"? A co dělá dramaturgie, proč je neusměrní? Hlavně že tam je... 60% ()

Rodin

Ufff... Prakticky vyhozených 150 kaček. Nesoudržný bordel na kolečkách, který nepodrží ani hvězdné obsazení (proboha Ondřeji, tos nečetl scénář???). Zbytečný film, zbytečně vynaložená energie, zbytečně vyhozené prachy (na natáčení), zbytečně utracený čas (sledováním), o ceně lístku už řeč byla. Tak snad příště. 21,33333333 %. ()

TommyDiamond

Z tohoto snímku mám celkem smíšené pocity. Dobrý nápad na příběh a obstojné herecké výkony asi nejvíc kazí trochu zmatené flashbacky do minulosti, které přicházeli podle mě vždy nevhod a s přílišným násilím tak odtrhávají diváka od hlavní dějové linie. Nesedl mi ani závěr, který nezapůsobil tak silně jak by měl. Což je způsobeno hluchými místy v průběhu filmu a malou dynamikou celého příběhu. K obsazení bych řekl, že obsadit do každé role známou tvář není příliš dobré. Vetchýho s Langmajerem nemusím, ale své role celkem zvládli. Naopak mě potěšili K.Hádek, J.Mádl a T.Vilhelmová. Všiváci u mě mají dvě hvězdy. ()

masekjc

Jsem rád za každej trochu rozumnější film z českých ručiček. Nicméně očekávání bylo větší než následná radost po zhlédnutí. Bohužel bylo hvězdné obsazení pohřbeno snahou proplést do sebe různé časové etapy příběhu. V podstatě než jsem vstřebal jednu etapu, už zas Jirka Langmajer ležel v blitkách. A to rozhodně na plynulosti filmu nepřidalo, jinak ale sem tam úsměv a dobrá scéna. Téma každej souloží s každým už je taky ohraný, ale aspoň ty výkony stály celkem za to a to především Jirka Mádl. 3 hvězdy zaslouženě ()

JimDeNiro

Hooodně rozporuplný film. Byl jsem překvapen, jak to bylo zprzněno. Kašparovský zřejmě nevěděl jaký žánr chce točit, jestli psychologické drama, komedii nebo thriller. A to je velká škoda, protože to mohlo dopadnout dobře, například kdyby z toho vznikl thriller, samozřejmě by se scénář musel doladit, ale to je jen takový názor. To je totiž ten problém těch českých režisérů (tedy aspoň většiny), že neví jaký žánr vlastně točí, i když by to mělo být dáno dopředu dle scénáře. Pan Forman je jak z jiného světa, když tak sleduji poslední dobou tu českou tvorbu. Film nedrží pohromadě, bylo pár zajímavých scén, ale celkový dojem to stejně zkazila celková rozstěkanost filmu. A navíc opravdu nemůžu vystát Jiřího Langmajera, který i v padesáti dostavá role svůdníků a krasavců, kterým padají ženy k nohám. Nechápu... Už by mohl dostat rozum na starý kolena. 20%, a to jen za účast paní Ivy Janžurové, i když ta by si také zasloužila lepší film... ()

Romanstekl

Tento film je hodně zvláštní a hodnocení neodpovídá obsahu, protože tento film mě místama zaujal na 4 hvězdy a místama bych do toho kop a dal mu hvězdy dvě.Druhou polovinu filmu bych napsal úplně jinak, 4 hvězdy strašně moc, dvě zase skoro málo, herecké obsazení je dobré a ani bych neřekl, že by herecké výkony byli špatné, jen mi některé záběry připadají strašné a děj filmu se ubírá směrem, který mi není úplně příjemný, přesto musím vyzdvihnout herecký výkon Mádla, ten člověk opravdu už dnes dokáže zahrát všechno, "restaurovaný(čti retardovaný) chlapec v jeho podání je neuvěřitelný a přesný, nedokážu si představit, že by ho zahrál někdo bez postižení lépe, v Mádlovo provedení je to herecký koncert a klobouk dolů za to.Snad za Mádla opravdu o hvězdu navíc, jinak moc nevím co si o filmu myslet, je buď nadčasový, nebo podčasový, prostě zvláštní a určitě ne pro každého.Dějově 2-3 linie, místama jsem se ztrácel, některé efekty alá 80.-90.léta, nedotažené, umělé. ()

papadoce

Vlastne sa mi to páčilo až na ten koniec. Bolo škoda, že záver bol tak predimenzovaný, pretože zvyšok filmu bol krásne smutný film o tom, že život je kurva. Malo to skvelé obsadenie, ktoré si zastalo svojho mena. Ja som spokojný. Ale ten skurvený koniec pánovi Kašparovskému neodpustím. Nezvládol to na celej čiare. ()

SAJA

Já se ptám, Česká televize, kdo dal debutujícímu režisérovi takové peníze na film, kde jsou tak drazí herci i výprava? Peníze nás, daňových poplatníků. Pana režižéra jsem si musel vygúglit. Je to vedoucí výroby, který by rád byl režisér a scénárista. Z kozla zahradníkem...hrůza hrůza hrůza...všechny hrůzy, které se mohou stát rodině v jednom...all in one...nechuťárna par excellence...Pevně věřím v to, že to byl první a zároveň poslední filmový počin pana Rádobyrežiséra ()

Amy

Vizuálně pěkné, ale to bohužel nestačí, když obsah značně pokulhává. Autoři se inspirovali v amerických filmech, kde se zprvu nesourodé postavičky postupně proplétají až do tragického vyvrcholení. Myšlenka dobrá, ale scénář v tomto případě o hodně horší. Jak třeba máme uvěřit tomu, že v celé Praze existuje pouze jeden všemohoucí doktor, který jediný může operovat těžké případy, klidně opilý a ještě je tak nenahraditelný, že pro něj letí vrtulník. Také samozřejmě přes všechny lékařské zvyklosti může operovat své příbuzné, bohužel jen jednoho, a v celé Praze není jiný doktor, který by odoperoval toho druhého. Autoři dělají z diváka blbce a to se nevyplácí. Jinak si myslím že herci si natáčení viditelně užívali, pan Vetchý si hrál na vojáka a splnil si tak svůj sen, no a pan Langmajer si prostě užíval ženy :-) ()

svetylko

Pejsek a kočička dělali dort - rozhodli se, že bude úplně nejlepší a dali do něj všechno - a tomu psovi, co ho nakonec sežral, z toho bylo blbě. A já jsem nevěděla, jestli odejít nebo dokoukat............... Rodinná tragédie, sourozenecký konflikt, přátelství, láska, nevěra, ozbrojená loupež, mentální postižení, alkoholismus, nechtěné těhotenství, potrat, traumata z válečné mise, mezigenerační vztahy, sociální tíseň, snobismus, nesplněné sny - scénář je k prasknutí nacpaný silnými tématy, z nichž každé by utáhlo celovečerní film. V tomto případě nesahá hloubka žádného z nich více než po kotníky, takže nakonec odcházíte prázdní, vědomí si toho, že není o čem přemýšlet, ani koho litovat. Přestože Roman Kašparovský nechal umřít několik postav a áčkoví herci se opravdu snaží, není v téhle žánrové kolotočové pouti prostor se s někým ztotožnit a něco prožít. Po přečtení "návodu" tuším obrovské ambice natočit bombu ala Láska nebeská, kde "každý stojí o lásku a někoho miluje" a ve Všivácích se zase "každý někdy zachová jako všivák" Jenomže zatímco v prvním případě se můžete sžít s většinou postav, které mají svůj příběh, v druhém to naprosto nefunguje. Jediný, kdo nemusí být smutný, je Vladimír Smutný - kamera super! Zvláštnosti: film jsem viděla s manželem v letním kině a nejvíc mě bavila světluška, která létala okolo a krásně svítila. ()

jirkaslava

Po dlouhý době nádhernej českej film s hvězdným obsazením, ve kterým platí pravidlo, že co se může posrat to se posere... Mádlovi toho retarda snad musí věřit úplně každej :-) Myslím si že každej v tomhle filmu ze sebe vydal všechno na sto pro a postavy jsou jak ze skutečnýho života. Určitě stojí za to film zkouknout a nebát se, že se u toho člověk bude nudit. Protože na to nebude mít čas :-) ()

stone

Připadá mi, že pan Kašparovký vypil dvacet káv, vysypal obsah šuplíku na koberec promíchal všechny stránky svých rozpracovaných námětů a sestavil z toho scénář filmu. I tak se dá. Horší jak pak ale výsledek....obsazení skvělé, kamera dobrá, příběh jeden velký chaos poplatný momentální úrovni českých filmů. ()

TarzanLesni

Scénář hodně slabej, herecké výkony až na Mádla, který předvedl excelentní výkon v roli (pošuka) velmi podprůměrné. Celkové hodnocení filmu = zklamání. ()

kubilov

Taková normální rodina po Rohansku. Forma je přestylizovaná a celý je to naprosto praštěný, ale při správným úhlu pohledu vlastně naprosto skvělý! Kašparovský si hned při své prvotině ukousl strašně velký kus, který se mu různě bortil a hroutil až z toho nakonec vylezl výsledek, který nevím jestli úplně chtěl, ale nakonec mé očekávání docela splnil. Scénář trochu drhne a některé pointy objasňuje možná až příliš pozdě (druhá projekce to snad spraví), ale na druhou stranu herecké obsazení je totální skvost. Pro Vetchoše & Langoše byli bratři Rohanové charakterově totálně archetypální, takže byli vlastně tou nejlepší volbou. No a z taktéž hvězdného obsazení vedlejších rolí vyčnívá hlavně krásná Tereza Voříšková a Jirka Mádl, který je v současnosti možná tím vůbec nejlepším českým hercem současnosti. Takhle skvěle zahrát tak obtížnou postavu a nesklouznout k parodii, to už chce pořádnou dávku umění. ()

MartinTerran odpad!

Je to drama jen drama a hodně nudné drama. Tak nudné, že jsem to v půlce filmu vypl. Nevidím smysl filmu. Jen se díváme jak Langmajer chlastá a šuká a jak byl Vetchý v armádě teď nemá love a chce cosik vykrást. Jinak se ve filmu nic neděje. Hodnocení: 5/100. ()