Paní Bovaryová

• Německo Madame Bovary (více)

Mladá a naivní Ema touží po vzrušujícím životě a velké lásce, kterou poznala jen na stránkách milostných románů, které četla v klášteře, kde byla vychovávána. Když ji otec provdá za venkovského doktora Karla Bovaryho, vstupuje Ema do manželství plná ideálů. Manželský stereotyp je pro ni velkým zklamáním, a to i přes nesmírnou péči jejího milujícího manžela. Ema začne hledat naplnění svých romantických představ v náručí jiných mužů, avšak štěstí pořád nenachází. (A-Company CZ)

NikiVai

Když pominu, jak moc se film odklání od knižní předlohy, tak to nebyl úplně marný historický snímek. Ač je mi většina postav dosti nesympatická, včetně Emmy, tak to byla taková odpočinková chvilka, kdy nejvíc napínavé bylo, jako to scénáristi celé uchopí. ()

Ammit

Ty kostýmy, ty kostýmy... Asi 1860 to být má, nicméně Ema nosí cokoliv od 1820 do 1880 a kouká na módní časopisy s obrázky z let 1886-9. Hitler ve zvonáčích hadr. A tomu příběhu taky moc nedali, kdeco chybí, co nechybí, je předěláno, ... Tak to přece nejde... ()

Mirischka

Jediná hvězda za kostýmy, protože ty byly krásné. Kamera také ušla. Jinak velmi špatné. Už předlohu jsem nemusela, ale tohle bylo prostě špatné. Pánové úplně mimo mísu a Mia protivnou Bovary také příliš nezvládla. Navíc nuda, nuda a ještě jednou nuda. ()

Ganka

Víc než paní Bovaryová jsem se nudila jen já při sledování filmu. Po přečtení Flaubertovy knihy jsem se nemohla dočkat filmové verze, ale jako mnoho jiných jsem byla i já velmi zklamána. Myslím, že režisérka zcela nepochopila hlavní myšlenku a spoustu detailů opomněla. Co můžu naopak pochválit je výběr herců a kostýmy, s tím jsem byla spokojena. ()

TheFilmThief

Mia pokračuje v rolích z klasické anglické literatury. Se svým dívčím obličejem je krásné ztělesnění naivní blbky, co... ani nevím co. Dojem je velmi hluboký a příběh je nadčasový, páč nebohých Em, co hledají štěstí z televize, reklam, instagramu je fakt hodně. ()

peproch

pěkný, přiměřeně výpravný a edukativní adaptování klasického románu. Mia W. byla výtečná a hlavně mne potěšil Rhys I v roli obchodníka ()