Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ředitel divadla Robert Dhéry se chystá nazkoušet nové představení, které by mělo být pestrou směsí tance, zpěvu a krásných žen. Název chystaného představení "Ah! Les belles bacchantes" však vzbudí podezření horlivého komisaře mravnostní policie Michela Leboeufa, který se rozhodne prověřit jestli inscenace neobsahuje příliš nemravné výjevy a vydá se na zkoušku, aby na vlastní oči viděl, jestli tu není důvod zakázat ho dřív než se dostane před publikum. Stane se samozřejmě to, co se stát muselo. Robert si Leboeufa splete s očekávaným hercem a komikem a nabídne mu svém představení roli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (34)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Kvanta podobných kabaretních výstupů na úkor jakéhokoliv příběhu. Ne, to není ono. Francouzská komediální kinematografie v roce 1954 na svoji nejslavnější éru zkrátka čekala - stejně jako Louis de Funès. Pokud bych se měl na něco z Poprasku v kabaretu podívat znovu, byla by to nejspíše scéna s plážovou převlékárnou, jinak nic. V divadle to podle všeho bylo mnohem, mnohem lepší. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Louis De Funés do té doby, než zazářil v "Četníkovi ze St. Tropez", hrál možná ve stovce filmů malé role. Jedním z jeho zapomenutých filmů je i "Poprask v kabaretu" a zapomenutý právem. Celé se mi to zdá hloupé a absolutně nic mi to neříká. Podprůměrná komedie, která za ta léta ukrutně zestárla a v dnešní době je nepoužitelná. Za podívanou stojí pouze k připomínce, že Louis De Funés měl taky vlasy. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Ještě v dobách, kdy Louis hrával na piáno po kavárnách a něco zkazil, vykřikl: "Hovno hovno hovno!" Doporučoval bych mu to i v případě tohoto filmu. Jeho scén se to většinou netýká (některé scénky jsou dobré, zvlášť ta s notami), ale i v jeho případě jen úlisné šklebení se nestačí. Ale jako jeho vinu bych to neviděl, spíš mám strach o Roberta Dhéryho, jelikož nechápu, jak na takové a podobné blbosti mohli lidé chodit do divadla. Ale podrobněji jeho dramatickou tvorbu neznám, takže nemůžu srovnávat. Nicméně provázat zkoušku v kabaretu s podprůměrnými legráckami a jakýmstakýms pokusem o děj a udělat z toho film, nepovažuju za nosný nápad. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Zápletka je jednoduchá. Skúšku predstavenia "Ah! Les belles bacchantes" sa chystá narušiť horlivý komisár mravnostnej polície, ktorého hraje neurotický Louis de Funès. Jeho herecká kariéra sa tým postupne dostávala k hlavným postavám, je všeobecne známe, že natočil veľké množstvo filmov než si ho vôbec niekto všimol. Tento film je ľahkou, trochu erotickou komédiou, zväčša však poriadne hlúpou. Ešte hlúpejšie rozhodnutie bolo angažovať nejakého Michala Fuku, ktorý Funèsa nadaboval, čo bol ten najväčší poprask... ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Je zřejmé, jak tenhle film vznikl - úspěšný divadelní soubor se domníval, že jeho svérázná komika bude na plátně ještě působivější. Jenže k tomu by bylo třeba vymyslet vygradovaný příběh se skutečnými postavami (a později se to povedlo např. ve filmu Tonoucí se stébla chytá), ne jen pospojovat kabaretní výstupy špatně schnoucím lepidlem. Osobně mi Poprask v kabaretu ze všeho nejvíc připomíná Lipského Cirkus bude (stejnou dramaturgickou chybou) a film Monty Python v Hollywoodu (což je vlastně jen záznam divadelního pásma s několika dotáčkami). A v souvislosti s Louisem de Funés mě napadá, že je asi dobře, že jeho hvězda se rozzářila až po padesátce. V časech tohoto a podobných filmů na to evidentně nebyl připraven. Je dobře, že si ho svět zapamatoval třeba jako rtuťovitého Cruchota a ne jako křečovitého mravnostního inspektora s úlisným knírem. 30 % ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Většina filmových scén byla natočena za účasti diváků v divadle v Suresnes a když vyprávěl Dhéry historky z natáčení, nikdy nezapomněl zmínit scénku s levhartem. Ke zvýšení efektu totiž režisér použil živého levharta, který se procházel mezi baletkami. Když jeden divák levharta spatřil, zvolal: „Och! To je krásný trik!“Jeho výkřik ale přilákal levhartovu pozornost a zvíře zcela mechanicky zamířilo do hlediště k divákovi. Nakonec naštěstí všechno dobře dopadlo a pokračovalo se v natáčení. (mar48)
  • Při jednom divadelním představení tohoto filmu se Louis de Funès a Jacques Legras bavili tím, že při jednom představení jeden hrál psa a druhý kuře. V jednu chvíli si Louis všiml, že se na něj Legras nedívá, a tak na něj křikl: „Kam se koukáš? Sem se mi dívej,“ a doprovodil repliku gestem, které znají diváci po celém světě: dvěma prsty si ukázal na oči. Tuto větu: „Sem si mi dívejte,“ používal ještě několikrát, ale legendou se stala v jeho filmových sérií Četníků. (mar48)

Reklama

Reklama