Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

gruzdej

Zábavný pohled na Američany očima Francouzů a naopak, do toho hodně naštvaná a věrně vykreslená italská mafie, legrační ekologická linka a možná až zbytečně akční vrchol, ale prostě typicky Bessonův rukopis. Příjemná oddychovka. ()

xkcd

Ze začátku to vypadalo vtipně a poutavě, ale čím déle, tím se film zhoršoval a primitivněl. Škoda. De Niro i Pfeiffer pěkně, charizma tam pořád je. ()

Slida79

Film má pár dobrých momentů, ale hlavně díky dobrému hereckému obsazení hlavní čtveřice. Ale kdo čeká opravdovou gangsterskou podívanou tak ať raději zůstane doma a podívá se třeba na Kmotra;) Je škoda, že i když některé scény díky hereckému obsazení fungují, nelogičnosti v ději mě vytrhovali z plynulého zážitku. Navíc film neměl dobrý spád. 55% ()

Mates Hradecky

Pamatuji českou premiéru filmu Leon na karlovarském filmovém festivalu na tehdy největším plátně republiky. To byla bomba! Ta skvělá kamera a strřih! Dynamické tempo vyprávění se slušnými hereckými výkony. Co dělá jeden z nejtalentovanějších francouzských režisérů dnes? Točí materiál pro chrámy amerického umění - popcornová multikina zaplněná diváky toužícími po jednoduché a nekomplikované zábavě. Je to hloupé? Nevadí, jen když to sype. Z celého filmu, který do týdne zcela zapomenu, si budu pamatovat snad jen výbornou Michelle Pfeiffer. ()

carnacv

Na slušnou komedii by to chtělo trochu přitlačit. Je to takové nedomrlé. Sem tam se mihne slušný vtípek a člověk věří, že už se to rozběhlo. Jenže ono nic a za dlouho dlouho zase jeden vtip. A tak to jde vlastně až do finiše. Vlastně je to strašná škoda, že se na tomhle filmu víc nezapracovalo. Potenciál i nápad byl značný. Na druhé straně se jedná o horší průměr, který vyloženě nenudí a člověka sem tam pobaví. Jo a jediná akční scéna ve filmu se doopravdy nepovedla. ()

Raziel811

Chybělo málo a film mohl být klasikou. Ale v tomto provedení je silně nevyvážen a finále je vyloženě slabé. Jako by si Besson řekl "sakra, na finále mám jen 5 minut stopáže". De Niro si tak nějak film prochodil (stále jen někam chce jít nebo jde), T.L Jones se už pár let tváří utrápeně, ale Michelle Pfeiffer role vyloženě sedla. ()

nudlis

Jsem spokojen, film pobavil a o to šlo. Není to nějaká šílená komedie, u který se budete třískat smíchy (což ostatně od Bessona nikdo ani nečeká), ale není to trapný, jako spousta jiných rádoby "gangsterských komedií". "Chytře vtipné" bych řekl :-) ()

spalep

Film je bohužel značně nevyvážený. Pokud přejdu jeho hluchá místa a to, že čekáte na závěrečnou akci, která trvá asi pět minut, tak mám problém hlavně s mafiánakou dceruškou. Očividně scénáristé nevědeli co s ní a tak ji dohodili milostný příběh, který vůbec nedává smysl. Herecké výkony jsou slušné a při pár scénkách se člověk i zasměje. Příště bych prosil alespoň více akce a dostaneme příjemnou jednohubku na dlouhé zimní večery. ()

Carmen001

Na film jsem se těšila, ale při jeho shlédnutí jsem několikrát nabyla pocitu, kdy jsem si říkala aby už to skončilo, což je asi špatně... Trailer vypadal slibně, ale pořád jsou to asi nejlepší scény z filmu. Ano, několikrát jsem se nasmála od likvidace supermarketu, přes rozšvihání tenisové rakety po zbití instalatéra... Ale prostě jsem od Michelle s Robertem čekala víc :-) ()

mirushbiatch

Nebyt tolko tej komedialnej vlozky,tak dam 4*.Ale veelmi ma potesil Bobby,stale to v sebe ma,moc zapamataniahodnych scen neevidujem, kazdopadne film nenudil, Besson pochvala,potesil ,,Pussy,, :D ()

Epco

Film natočený vyslovene pre radosť a zároveň pluvanec do tváre Americkej tvorbe. Besson ukazuje ako natočiť mafiansku komédiu sice úplne bez krvy, ale za to plnú nekorektného humoru a po dlhej dobe výbirného De Nira. ()

Khostik

Fuck, to byl ale fucking dobrej film.. Nechápu to malý hodnocení, podle mně dost kvalitní dílo a jako třešničkou na dortu je krásná Dianna Agron.. ()

Svadbos

Skutocne som sa pobavil - odporny film. Chudak De Niro, ze berie aj take ulohy. Pfeifferova si to zasluzila. Besson nebude francuzsky Tarantino nikdy. ()

NeverEver

Spokojenost. Dostatecne akcni, dostatecne vtipne, dostatecne zamotane, dostatecne zajimave. A i kdyz film trosku ztraci na dechu v druhe casti, porad to jeste vystaci na dobrou akcni podivanou;-) 3*** ()

snupko13

Každý kričí, Besson, Besson, Besson je späť. Je potrebné si však uvedomiť, že bez úspešnej mafiánskej filmovej minulosti pána De Nira, by sa celý film hodnotil asi úplne inak. Ja sa prikláňam k názorom, fajn oddychovka, ale nič svetoborné. Bol som dnes v obchode a chlieb stojí rovnako. ()

gael83

Na Bessona slabej odvar, kterej nezachrání ani "mafióso" ultimate závěr. Hned první problém je že to má pomalej rozjezd, prvních 20 minut se vůbec nic neděje, za další italo-američanku hraje "polo-židovka" Pfeiffer, bez prsou a kostnatým, unaveným obličejem, ptám se proč? DeNiro klasicky dobrej i když ty jeho ksichty už znám nazpamět, ale je to legenda takže dejme tomu. Young generation no mohlo to mít větší koule, nasílné sekvence vtipně-dekapitační. Jako celek film na Hallmark. ()

Mark1983

Teda na film jsem byl zvědav a nebyl jsem,dá se říct,vůbec zklamán.I když se film řadí do komediálního žánru,je to pro mě jen solidní mafiánská kriminálka s pár úsměvnými momenty,ale do komedie bych tento film určitě nezařadil.Přesto všechno jsem se dostatečně bavil,takže jinak není,co řešit. ()

terordemon

Jednohubka, ktorá ani nevie čím chce vlastne byť. Komédia, akcia, gangsterka? Zo všetkého je tam niečo, ale nič poriadne dotiahnuté. Za mesiac si ani nespomeniem čo sa tam vlastne dialo. Máme taliansku mafiánsku rodinku, ktorá je v programe na ochranu svedkov a starý mafián ktorý sedí v base sa im chce pomstiť. Tak ich policajti presťahujú z Ameriky do Francúzka. Rodinka je samozrejme trochu šibnutá, otec má problémy so sebaovládaním, mama podpaľuje budovy, dcéra sa vie biť ako Lili z Tekkena, a syn je taký galgan že Bart je oproti nemu anjelik. Keď príbeh nieje veľmi originálny, tak človek čaká aspoň riadnu porciu hlášok ale nato že to má skoro 2 hodiny ich mohlo byť viac. Minimálne z toho stretu americkej a francúzskej kultúry sa dalo viac vyťažiť. Je to ale veľmi dobre zahrané. Robert De Niro je ako mafián vždy super a z Michelle Pfeiffer sa stala fajná milfka. Škoda že Luc Besson žačal točiť už len takéto rýchlokvašky, ktoré môžete však veľmi dobre použiť ako zvukovú kulisu pri varení alebo vešaní bielizne. ()

ledofredo

Kdyby tenhle film nenatočil Luc Besson tak ho jen šmahem přehlídnu ale jelikož jsem mu velmi důvěřoval tak bych tenhle film popsla s menší pozměněnou citací z filmu " Kurva, tenhle starej dobrej výraz se na tenhle film skvěle hodí, je to tak dobrý že je to kurva dobrý, to je ta největší lichotka". ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)