Četník a četnice

• slovenský

Žandár a žandárky

Komedie / Krimi

Francie, 1982, 99 min

Poslední četnický film a zároveň poslední film L. de Funese, je to důstojné završení celé brilantní série(22.9.2004)

• Oskar

Tento poslední díl série (a zároveň poslední Funésův film) je tak nepovedený, že je to až dojemné.(15.4.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,900,000Návštevnosť: 4,209,000(Francúzsko) plus 1,264,000 (Východné Nemecko)/70%/(17.6.2005)

• Vančura

Nevtipná scenáristická ubohost, která je sexistická a trapná. Děj je zcela stupidní, postavy četníků se chovají jak diletantští idioti a duo Funès & Galabru se herecky pitvoří způsobem, který je téměř nedůstojný těch zasloužilých pánů. Tenhle film je naprostá sračka hranicí s odpadem, která neměla nikdy vzniknout - je to velmi tristní tečka za celou sérií.(27.6.2013)

Zápletka už byla poněkud slabší než předchozí filmy, ale je to poslední film Louise de Funese. Již v lednu následujícího roku zemřel... Nějak méně křehce tu působí Claude Gensac (ale možná je to jen můj dojem). Docela legrační je, že zatímco dřív problém s hromadnou autonehodou vyřešili pouze s píšťalkami - tak tady ujedou pryč! A to jak se celou dobu třesou, že když „to nevyjde“ pošlou je do Maubeuge! - Pro jižany symbol zapadákova v Normandii. :)(8.10.2003)