Četník a četnice

• slovenský

Žandár a žandárky

Komedie / Krimi

Francie, 1982, 99 min

Kdo by neznal zmatkářské četníky z malebného Saint Tropez. Louis de Funes a spol. si tady odkroutili své a vzešlo z toho pár příjemných a odpočinkových komedií, které už baví diváky pěknou řádku let. Poslední díl z četnické série není k zahození, ale ani nijak výrazně nepředčil svoje předchůdce. Jako by došly nápady, a tak se k četníkům nasadily atraktivní četnice. Ty rozproudí i ty největší suchary a na četnické stanici je tím pádem pěkné horko, pěkně veselo, vzniká spousta trapasů a nedorozumění a vše jede v osvědčených kolejích francouzských komedií ze staré dobré školy. U předchozích dílů jsem se bavil možná trochu víc, anebo už tenhle humor jde tak nějak mimo mě. Přesto jsem se na to po dlouhé době podíval v televizi a nelitoval. 60%(7.1.2012)

• Renton

Scénář: Richard Balducci, Jean Girault, Jacques Vilfrid, Gérard Beytout .. Závěrečné, šesté dobrodružství Četníků je už skutečně slabé a na většině zúčastněných se projevuje jejich věk. Pro geniálního komika Louis De Funés to byl poslední výstup na plátně! Jak tu někdo zmínil - už je to jen křeč!(5.7.2005)

• Dr.film

Poslední a nepovedený závěr četnické série. První díl tedy zůstává nepřekonán.(6.10.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,900,000Návštevnosť: 4,209,000(Francúzsko) plus 1,264,000 (Východné Nemecko)/70%/(17.6.2005)

Poslední četnický film a zároveň poslední film L. de Funese, je to důstojné završení celé brilantní série(22.9.2004)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Gassin – cesta de Coste Brigade, Hyères – ulica de la Gare 2 a Saint Tropez – cesta des Tamaris 61, Traverse des Lices 1–15 a François Sibilli 9–23, kde sídli nová žandárska stanica. Bulvári Vasserot 6 a nábreží Hippolyte Bouchard 1–26. (Zdroj: filmovamista.cz) (dyfur)

• - Když Gerber (Michel Galabru) ve filmu zjišťuje informace o Cruchotovi, říká o něm, že se narodil 31. července v Courbevoie. Představitel Cruchota Louis de Funès se skutečně narodil 31. července (1914) v Courbevoie. (otliksamuel)

• - Louis de Funès se premiéry filmu v kinech už nedožil. Jedná se o jeho poslední snímek, zemřel rok po skončení natáčení. (ChandlerBing)