Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než dědeček živý... Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo bylo dopraveno do Francie, kde se podařilo neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas (Louis de Funes) je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je vlastním dědečkem manželky Huberta de Tartas. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna? (Česká televize)

Endyis

Film obsahuje několik nehorázných seků. Funés je chvílema opravdu bravurní. Tahle komedie mě opravdu vždycky bavila. 80% ()

Pavlínka9

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Funésem :) Je to svižný, vtipný, hodně zábavný a rychle zapamatovatelný :) A jsem jen ohromena, že tohle všechno se vešlo do 78 minut :) ()

Autogram

Nemá to spočiatku taký spád, ako by sa od Funèsa čakalo, ale keď začne so svojimi šialenými výstupmi, tak prichádzajú záchvaty smiechu. A to tie jeho grimasy, vrieskanie a rozhadovanie rukami aj nohami ani nemusia súvisieť s dejom a príbehom, ktorý je trochu slabší. Za záverečnú stručnú histôriu dvadsiateho storočia vo Funèsovom exhibičnom podaní jednu hviezdu pridám. Tiež záver je pekne nečakaný a prekvapivo originálny. –––– Máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní. –––– Byla to hrůza, příšerná hrůza. Už ráno to začalo, néjaké takové trhání, neodpověděla, pak se nadula a praskla. Bylo to hrůzostrašné, všecko venku. –––– Nikdy není pozdě dvořit se vlastní ženě. ()

Aqualung

Celkem originální zápletka umožňuje rozehrát parádní gejzíry srandovních situací, které dovádí p.Funes do dokonalosti.Ten monolog zsvěcující dotyčného zmrzlíka do reality je něco fantastického.Tu a tam se někdo snaží sekundovat, ale protagonista je daleko.Koneckonců, jsou to filmy o něm.A je to tak dobře. ()

Smileface

Jeden z těch slabších Funesových snímků. Luis zde není pozitívní postava s pár negativníma vlastnostma, ale vpodstatě záporná postava(čemuž odpovídá i konec), což mě trošku zklamalo, protože jsem mu přirozeně fandil. ()

Arius

Funésovky sú jednoúčelové a tak ich aj vnímam. Zaujímavý námet, malo to vtip, pobavilo no myslím že bez českej interpretácie by bolo moje hodnotenie podstatne nižšie. ()

herr_carter

Pro mě výborná pouze úvodní třetina, pak už je to dosti křečovité, i tak ale zajímavý námět na filmové zpracování se skvělým de Funesem v hlavní roli............moje hodnocení = 6 z 10. ()

James87

Hibernatus je film, kde Louis podává další neuvěřitelný herecký výkon. Možná se vám nezdá zmrazování, ale byl to dobrý nápad a myslím, že na tu dobu to vyšlo velmi dobře. Viděl jsem ten film xkrát a pořád si ho můžu pouštět za účelem pobavit se. A stále to funguje. Já osobně tento film vřele doporučuji. ()

PALINO

Vtipná funesovka s dobrým námetom a ešte lepším Louisom De Funé, ktorý si svoju úlohu s chuťou užíva. ()

klúčik

Už tradičné manželské spojenie ( Funés + Gesnac ) nám prinieslo celkom dobrú komédiu. Nezabudnuteľný sluha v podaní P. Préboista. 70%. ()

Han22

Celkem ze slabšího soudku. Funés jako obvykle skvělý a jeho partnerství s Claude Gensac nemůže zklamat. Samotný nápad s hibernací a probuzení v jiné době je vynikající a dá se na něm vystavět solidní drama nebo i komedie (třeba Sexmise). Jenže tady půlku filmu strávíme přenášením zmrzlého z místa na místo a druhou půlku nesmyslnou šaškárnou, kdy si všichni hrají na rok 1905 a mění si partnerky. Až samotné finále má trošku drajv. Jinak je to stadartní, neurážející Funésovka. Jen za ten lehoučký sci-fi nádech zaokrouhluji na 4 hvězdy. ()

Kovaja

No Funes je výborný cholerik ten moc hrát nemusí stačí když pustí hubu na špacír:-)))Film ale nic moc,nějak mě to nechytlo,spíš uspávalo.Ale říkám poslouchat a pozorovat Funese je opravdová pohádka ()

DocBrown

Docela zajimavy namet, bohuzel velmi nedotazeny. Takze je to nakonec film zase jen a jen o de Funesovi. Jenze za ty jeho vousy musim stejne dat ctyri. ()

Paity

Jedním slovním spojením: nebavilo mě to. Zápletka přihlouplá. Ani Louis de Funes sice opět skvělý, ale co je to platné, když celý film nepůsobí nijak komediálně. ()

Stružák

Milý film s tradičně výborným Funèsem. Oproti filmu Spáč od Woodyho Allena je ale o něco horší, není tak nápaditý, ale vtipnejch situací tu je pořád hromada. Zatímco ve Spáči hraje "ospalec" hlavní roli, v Hibernatovi je staven trochu do pozadí a hlavní slovo tak přebírá právě Funès, kterému ale zdatně sekunduje Claude Gensac, výborně přihrává Paul Préboist, ale i další. Hibernatus je krátnej a údernej film, kterej by člověk mohl vidět zas a znovu. ()