Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než dědeček živý... Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo bylo dopraveno do Francie, kde se podařilo neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas (Louis de Funes) je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je vlastním dědečkem manželky Huberta de Tartas. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna? (Česká televize)

cheyene

Nezasmál jsem se u Hibernata jako u Četníků, Fantomase, Velkého flámu či Pošetilosti mocných, avšak i tato komedie se příjemně sledovala a některé scény byly vskutku "funesovsky" skvělé. Už samotná myšlenka o hibernaci zaujme. Pobavil jsem se, když Hubert popisuje smrt své ženy, ale také v části, kdy kdy hovoří o současné době. ()

juta

Tak tentokrát mě tahle komedie moc nezaujala. Postrádal jsem vtipné momenty, kde bych se zasmál, jenže tohle vtipné moc nebylo a s člověkem, který je rozmrazen po tolika letech bych čekal trochu něco jiného. ()

Anderton

Hibernatus nie je nijaká extra treskúca komédia, pri ktorej by musel Funes neustále robiť zo seba blbca (ale jemu to samozrejme nedá). Je to skôr taký príjemný úsmevný filmík, ktorý má rýchle tempo, neustále sa v ňom niečo deje a prichádza k nečakaným zámenám, zatajovaniu informácií a nejakým tým láskam naprieč času. Hibernatus má prekvapivý záver, ktorý ma veľmi potešil a záverečná scéna je jediný moment, keď sa sa pri ňom schuti zasmial. K poobedňajšej spokojnosti pred telkou mi to bohate stačilo. ()

Frajer42

Ucházející taškařice. Z námětu jsem měl docela strach, ale Louisovi to s knírkem na počátku 20. století sekne. Začátek mě absolutně nebavil, ale jakmile se dají věci trošku do pohybu, tak je na co koukat. Děj je vážně zajímavý a Louis de Funès to opět táhne naprosto excelentně. Závěrečný mistrův záchvat je snad lepší než v Oskarovi. Ale kromě toho jsem se příliš hlasitě a často nesmál. Dohromady bych to spočítal na takové pěknější 2 *. ()

WANDRWALL

Chytrý příběh, herecký koncert L.deF., vedle komediálnosti i dost věcí k vážnějšímu zamyšlení. Tak se mají točit komedie. Dneska už se to nedaří ani Francouzům. I u nich je už herectví o něčem jiném... ()

Willy Kufalt

Úvodní sekvence ze Severního pólu jsou přesně takovým začátkem filmu, jaký vás okamžitě vtáhne a vzbudí očekávání. Samotnou originální zápletkou bych přivítal zpracovanou více s vážnější mysteriózní atmosférou, než v podobě čistokrevní crazy komedie. Svěžím překvapením v druhé polovině byl pro mě menší žánrový přechod ze sci-fi (vědecko-fantastická událost s nalezením zmrazeného člověka) do fantasy (imaginární cestování časem realizované před „hostem“ pouhou fatazií a sice stylizací domu a okolí v duchu doby 60 let nazpátek), navíc s pěknou výpravou v podobě kostýmů a jiných reálií z počátku minulého století. Rovněž oceňuji netradiční nápad zakomponovat do děje fiktivního vědecko-fantastického příběhu i aktuální reálnou vědeckou událost, jakou byl pouhé 2 měsíce před premiérou Hibernáta první let raketou na Měsíc. Humor mě sice chvílemi také dokázal upoutat s patřičným účinkem, některé vtipné situace či dialogy („Máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní!“) se tu fakt povedly, jindy jsem však spíše kroutil hlavou nad tím množstvím hysterických situací, jakými tvůrci nacpali tento film. Louis de Funès mě obvykle svým energickým humorem spolehlivě baví, ale tady mi připadalo, že to se svými cholerickými výbuchy už místy přehání (sledoval jsem film v originálu) a že Molinaro nedokázal Funèse patřičně usměrnit. Bohužel se k podobně hysterickému výkonu občas snížila i Funésova sympatická partnerka Claude Gensac. Točit to jiný režisér, který by dokázal vhodně ukočírovat rozjetého komika v hlavní roli, rovněž vybudovat atmosféru pro podobné náměty nezbytnou (zde zdejména v první polovině) a neposunout to občas až do totální frašky, byla by to vážně pecka. Něco na tom asi bude, když sám Funés údajně během natáčení prohlásil, že odmítá víckrát „pracovat s režisérem, který se dívá každých pět minut na hodinky.“ Výsledek se totiž navzdory pěkné výtvarné stránce podobá spíše rutině s částečně promarněným potenciálem. Ač se na závěr dostavila i pěkná myšlenka a vcelku dokážu prohlásit, že se mi Hibernatus i přes výhrady dost líbil, dát víc než silné 3 hvězdičky mu už ve výsledku nedokážu. [65%] ()

dopitak

Ke konci filmu jsem pochopil komentář kolegy suda. To, co Hibernatus naťukl velmi originálním nápadem, do detailu dotáhl Goodbye Lenin o mnoho let později. Kdo by nechtěl žít v místě, kde se lze vrátit časem. Od scénáře jsem čekal jiný směr, například že si Louis de Funès střihne dvojroli, protože z kvádru ledu se vynoří jeho předek (tím je také nelogické, proč si na ministerstvo pozvali pana továrníka, a nikoliv jeho ženu). Konec je tentokrát náhlý, stopáž můžu jen pochválit. Stejně tako služku Sophie, Martine Kelly byla fakt kočka. ()

Stanislaus

"Bylo to hrůzostrašné. Praskla! Všecko venku. Bylo to hrozné, hrozné. Ale netrpěla, vůbec ne." Hibernatus v sobě vtipným způsobem snoubí praštěnou komedii se sci-fi myšlenkou hibernace a následného probuzení po x-desetiletích. Louis de Funès i Claude Gensac se opravdu činili a naservírovali mi nejednu humornou scénu, u které jsem se od srdce zasmál - ať už šlo o první setkání s "dědečkem", noční předčítání básně či makabrózní historku o zemřelé manželce. ()

Nancy

Další, tentokrát už méně povedená komedie Louise de Funése dokonce místy nudí (a to už je co říct!). Jinak téma hibernace je zde opravdu plně využito a i ten děj je vcelku povedený... jen už to není taková sranda jako ostatní Funesovy filmy. ()

anderson

STV 1 = 16.11.2014, réžia českého znenia (ÚPF 1971) = IRENA SKRUŽNÁ - Odvysielané z pôvodnej kinokópie. (16.11.2014) ()

HellFire odpad!

Nedokazu rict, co je spatne, cekal sem az do konce filmu, ze se uz konecne neco bude dit a ono nic neprislo, ani jednou sem se nezasmal :( ()

duklak2

Toto velmi rozporuplné dílo je pro mě veliké zklamání, ale za to může asi ten děj. Nějaká expedice objeví v Grónsku tělo v ledovci, které je záhy oživeno a zjistí se, že „zmrzloun“ je dědečkem Funésovy manželky. Bez Funése by to bylo za jednu hvězdu. Takhle je to za 40%. ()

5150

Velmi slaboučká záležitost, kterou tentokrát nezachrání ani tradičně dobrý Louis de Funés. Doporučuji místo prášků na spaní. ()

argenson

Mohla by to být výborná komedie, nebýt toho posmutnělého etického poselství v závěru ve smyslu, že mrtvé je lépe nechat spát a s přírodními zákony neradno si zahrávat. Standardní Funès, jako vždy okouzlující Claude Gensac, solidní a neokoukaný Bernard Alane s připitomělým výrazem, vtipný Michael Lonsdale ("Máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní.") plus řada dalších výborných vedlejších rolí. Určitě jsou lepší Funèsovy filmy, pro jeho fandy ale slušná podívaná. ()