Da Vinciho démoni

• USA Da Vinci's Demons (více)
USA, (2013–2015), 25 h 49 min (Minutáž: 49–59 min)

Tvůrci:

David S. Goyer

Hudba:

Bear McCreary

Tom Riley, Elliot Cowan, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin, Blake Ritson, Lara Pulver, Rosemary Rance, Rowena Diamond, Julian Seager, Allan Corduner (více)

Série(3) / Epizody(28)

Středověká Florencie je domovem mladého Leonarda da Vinciho. Umělce, odvážného vynálezce a svobodomyslného rebela. Jeho osudem je nejen odhalit tajemství prastarých učení, ale i zasáhnout do mocenských intrik, jichž se stane svědkem... (TV Prima)

Annden

Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem si říkala, co na tom může lidi bavit tak moc, že o tom básní. Ale kvůli tomu, že se to odehrává ve Florencii a já Florencii a obecně renesanci miluju, jsem tomu dala šanci a řekla si, že shlédnu alespoň 5 dílů. A neskončila jsem u pěti dílů, zkoukla jsem celou sérii a doslova jsem ji hltala. Poté nastalo to neslastné období čekání na další sérii, ale musím říct, že se vyplatilo. Druhá série je trošku jiná, je potrhlá, tmavější, rafinovanější a rozhodně stojí za to. Stejně jako celý seriál. ()

ragnar1

Konečně jsem se dočkal. Seriál z prostředí renesanční Florencie. Vždy mě fascinoval historický vývoj tohoto města, který je samo sebou spjat se šlechtickým rodem Medici. Historické interiéry považuji za autentické, a tak už jen zasadit velmi dobře vystavený příběh, kde středobodem je Leonardo da Vinci, který na mě působí velice reálným dojmem. Aby ne, celkově je film inspirovaný skutečnými událostmi a osobami (v čemž pro mě možná vidím jedinou slabinu celého počinu...seriál se dle mého mohl daleko více držet právě historických faktů). At tak či onak, na tuto historickou podívanou s napínavým příběhem, se vždycky rád dívám a také nadále budu dívat. Vždyt, kde jinde před námi tímto způsobem ožívá sám Leonardo nebo Givovanni di Medici? ()

Theodorich

Na tenhle seriál jsem se fakt těšil a zdejší hodnocení mě navnadila ještě víc. Kristova noho to jsme se dívali všichni na totéž? První série jsem sledoval s očekáváním a dá se říct že i přes pár hluchých míst to mělo spád a akce opravdu souvisela s životem renesančního génia Leonarda. Dokonce se podstatná část i dotýkala historických skutečností a dokreslovala fantaskní svět ve kterém musel  DaVinci žít. Od začátku druhé řady už zřejmě Goyer začal užívat víc houbiček než jeho mozek snesl a vše přenesl do vlastního světa bludů a blábolů. Takřka nic z toho co jsem ještě byl schopen konzumovat nemělo ani za mák logiky a smyslu a o historických souvislostech radši ani nemluvím. Takže první řada by snesla hodnocení někde mezi 3-4 a druhá byla odpad ... ke třetí se už ani neodvážím přiblížit. Leonardo byl geniální malíř, geniální konstruktér a přelomový myslitel ... v tomhle vypadá jak soutěžící v Pevnosti Boyard. ()

3anitram

Pro mě parádní historická pohádka s úžasným obsazením, skvělou výpravou a jako bonus - určitě se něco trošku možná mohlo malinko i třeba podobně stát :-) Jako jediný nedostatek (čistě subjektivně) vnímám asexuálnost hlavního hrdiny - prostě bez debat perfektní herec, ale sexepíl nula, plus furt slintal. ()

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger