Da Vinciho démoni (TV seriál)

Da Vinci's Demons

Da Vinciho démoni

Dobrodružný / Drama

USA, 2013 - 2015, 25 h 13 min (Minutáž: 28x60 min)

Bear McCreary

Tom Riley, Elliot Cowan, Laura Haddock, Eros Vlahos, Gregg Chillin, Blake Ritson, Lara Pulver, Rosemary Rance, Rowena Diamond, Julian Seager, Allan Corduner, Nick Dunning, Alexander Siddig, James Faulkner, Nicholas Rowe, Shaun Parkes, Michael Culkin, Michael Elwyn, Hera Hilmarsdóttir, Patrick Godfrey, Elliot Levey, David Schofield, John Weldon, Philip Arditti, Lydia Leonard, Paul Rhys, Vincent Riotta, Raoul Max Trujillo, Lee Boardman, Matthew Marsh, Ray Fearon, Dilan Gwyn, Richard Sammel, Ben Loyd-Holmes, Nicholas Asbury, Joe Coen, Celyn Jones, Nicholas McGaughey, John Cording, Kieran Bew, Velibor Topic, Sabrina Bartlett, Carolina Guerra, Raymond Coulthard, Rhys Horler, Erik Madsen, Sharon Morgan, Isabella Blake-Thomas, Tom Bateman, Eleanor Matsuura, Peter Guinness, Scott Arthur, Simon Armstrong, Jem Wall, Grahame Fox, Joe Claflin, Simon Paisley Day, Sasha Behar, Ted Allpress, David Sturzaker, Fiona Dolman, Ken Bones, Jack Farthing, Jack Parry Jones, Akin Gazi, Hywel Morgen, Hugh Bonneville, Sean Baker, John Hollingworth, Jason May, James Ashton, Jeany Spark, Ned Dennehy, Kai Owen, Andy Lucas, Simone Lahbib, Paul Freeman, Jude Wright, Jon Foster, Matthew Tennyson, Huw Higginson

Fikčně zábavný seriál, který si z historie bere dovedně jen to, co se mu hodí. Tvůrci vymysleli zajímavou zápletku, fajn charaktery, jejich fikčně renesanční Itálie mě bavila, bez ignorování historie by to nikdo nemohlo být tak provinile zábavné a dobrodružné. Já jsem spokojen, uvidíme, zda bude po dvou sezónách ještě jedno pokračování. I když od toho historický seriál nečekejte, tvůrci mají smysl pro detail a určité znalosti. Mimochodem výborné OST, odmyslete si někdy zbytečný fanservis (ale Carolina Guerra je kus v indiánské i civilní verzi) a gore, jinak mě fakt dostávají občas ty pasáže renesanční kresby a Tom Riley v hlavní roli celkově. Není to hloupý seriál a tvůrci ví na jakou strunu u diváka brnkat (včetně těch znalejších). Souboj sil zla a dobra bude rezonovat myslím u velké části diváku. První dvě série mě baví hodně, ale třetí ukazuje už velké scénaristické slabiny, nelogičnosti hlavního univerza, tvůrci prostě měli problém vše provázat smysluplně, té konspirace bylo už moc, působila trapně, 4* prvním děma sériím, třetí nechávám raději bez hodnocení...(9.2.2015)

Fenomenalny Da Vinci, ktory je McGyverom, Jackom Bauerom, Robertom Langdonom a ktoviekym dalsim renesancie, je tak zabavnou postavickou, ze po prvej serii menej ako 4* nemozem dat...a ano, je to fakt velmi pekne natocene a stale je sa na co pozerat.(12.6.2014)

Sympatický hlavní hrdina, poněkud nudná dějová linka týkající se jeho minulosti, vcelku zábavná linka věnující se soupeření Říma a Florencie, archetypální, ale zábavné postavy a nepřekvapivé zápletky. Spousta kladů, několik záporů, ale jako oddechová (historicky velmi neautentická) zábava, to prostě funguje. První řada za 80 %. Druhá řada šlápla na plyn, ať už v brutalitě nebo dynamice děje. Až mě příjemně zaskočilo, jak rychle nabral seriálu na tempu. Většina postav se dočkala vlastního příběhu a žádný z nich mě nenudil, postava Da Vinciho je sympatičtější a sympatičtější a intenzivnější drsnost projektu sluší. Druhá série za 90 %.(11.6.2013)

Mou srdeční záležitostí byla a vždy bude Itálie, konkrétně Florencie 14.století. Už je to nějaký rok, co jsem přilnul k této době. Mladý Leonardo si svým důvtipem, drzostí, ale i velmi bystrým a tzv. renezancí, dokáže vypořádat s mnoha nástrahami a intrikami, které jsou namířené buď na jeho, nebo jeho blízké. Kdo chce naplno pochopit, co je to pojem "renezanční člověk", neměl by zahálet. Podoba města a kostýmy jsou skvostné. Snad přijde i 3.série.(7.12.2014)

Z nových, obecně oceňovaných seriálů (jako House Of Cards, Hannibal, Bates Motel, The Following), mě tento baví jednoznačně nejvíc. A nejen proto, že Blake Ritson vytvořil záporáka, jemuž hltám každý mimický detail! 80%(10.5.2013)