poster

Šmejdi

 • Slovensko

  Šmejdi

Dokumentární

Česko, 2013, 74 min

Scénář:

Silvie Dymáková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JANARYBA
  ***

  Šmejdi mě zklamali, na to jaký kolem toho byl humbuk, tak ten dokument za moc nestojí....Téma 5* (toto jsou ale jen ti malí čeští šmejdi, o velkých by dokument asi neprošel) versus provedení dokumentu 2* - vychází z toho bohužel jen průměr...škoda.(18.7.2013)

 • Hitman_47
  ****

  Dokument představující naprostý odpad lidské společnosti ... ty rádoby obchodní zástupce by měly naházet do jedné velké místnosti bez oken se stroboskopem a velmi silnou repro soustavou s tou nejtvrdší grind core hudbou a pouštět jim to v 5 vteřinových intervalech. Do toho je ještě každé 2 minuty sprchovat ledovou vodou. Fakt nechutné ...(15.7.2013)

 • Marigold
  ***

  Tři hvězdičky za čistě performativní gesto, po kterém se snad začne něco dít. Jako dokument pro mě místy za hranou únosnosti, tak vyhrocené téma pojednat v natolik vyhroceném duchu, často s upřednostněním emocí před kontextem a s prosakujícím mesianismem autorky je neuspokojivé (použití Vltavy, uličnicky bezmocná scéna s Pochodem gladiátorů a závěrečná pohádková scéna s plačící Maruškou). Přinejmenším rozbor praktik a psychologických mechanismů je zajímavý a záslužný, otázka je, zda třeba Český sen nepojmenoval podobné věci mnohem vnímavěji a podnětněji. Jsou ty předváděčky fakt anomálie, nebo je to spíš běžný systémový proces přivedený ad absurdum a není zásadním problémem právě "závislost" účastníků a neschopnost myslet za sebe, která se ale zdaleka netýká jen osamělých důchodců? Film mi řekl to, co roky vím a to, co nevím, odbyl několika větami. To chce prostě víc analýzy, ale pokud debata začne tímhle filmem, proč ne... P.S. Logo Blesku na konci je neuvěřitelná absurdita, která mi připomněla člena SPO, kterak na konci Spřízněni přímou volbou řve na Klusáka "z kerýho ste bulváru?". Kdo je tu vlastně ten šmejd?(25.4.2013)

 • Lima
  ****

  Klausova neviditelná ruka trhu v nejryzejší podobě a zároveň smutná ukázka (ne)fungování ´České obchodní inspekce´, potažmo kontrolních mechanismů tohoto státu.(4.9.2013)

 • Indiana
  ***

  Jsou to pěkný hajzlové ti obchodníci s kastroly, ale stejně sem si při sledování v duchu říkal, že ti důchodci si za to v mnoha případech můžou sami. Jinak téma dobrý, dokument sám o sobě žádná sláva.(25.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace