Šmejdi

Šmejdi

Dokumentární

Česko, 2013, 74 min

Silvie Dymáková

Komu není rady, ani pomoci, zaslouží si vysavač, nebo deku ze syntetických velbloudů.(2.8.2013)

Zajímavé téma je využito beze zbytku, snad jen škoda těch několika pseudouměleckých pokusů o vymačkání citů. Samotná realita skryté kamery by si totiž vystačila sama.(20.10.2013)

No konečně... zase po dlouhé době pravdivý dokument o jedné z mnoha nekalostí, kterým je ten náš malý český rybníček nakloněný..!!! Myslím, že odteď těm zmetkům nastanou krušné časy, ono bude úplně stačit, aby tam s těmi staroušky jel jeden jediný mladší příbuzný.(15.4.2013)

Už x-tý krát som videl v televíznych novinách reportáž o šmejďáckych praktikách a ďalšieho dôchodcu, ktorý vďaka týmto hnusným podvodníkom prišiel o svoje posledné úspory. Nuž, milí šéfovia televíznych staníc a synovia, dcéry, vnuci, vnučky - povinná projekcie vašim starším príbuzným! Dosť dobrý a kompaktný dokument, ktorý sa nebojí pomenovať veci tým pravým slovom a nebojí sa pozrieť pravde do očí. 80%.(3.11.2013)

Nepamatuji si, kdy naposled ve mně český dokument rozdmýchal tak intenzivní emoce. [Kino](10.4.2013)

• - Spolu s filmem byla také spuštěna „Petice proti šmejdům“, která rok po uvedení filmu nasbírala přes 170 000 podpisů. Jedna z dominantních firem, které se tímto druhem podnikání u nás živila, oznámila konec činnosti v ČR. Česká obchodní inspekce začala po uvedení filmu udělovat výrazně vyšší pokuty, ale hlavně – seniorů na předváděcích akcích skutečně výrazně ubylo. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)

• - Obličeje prodejců jsou v dokumentu rozmazané, aby se autoři chránili před právními kroky ze strany "šmejdů". (L_O_U_S)

• - Silvie Dymáková točila svůj film přímo pro seniory, ti však nakonec tvořili necelou polovinu z více než 30 000 diváků, kteří film v kinech od jeho premiéry navštívili. (Zdroj: ceskatelevize.cz) (VášaVF)