Nejvyšší nabídka

Najvyššia ponuka

The Best Offer

Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi

Itálie, 2013, 124 min

Fenomenální filmový fake. Vůbec nejde o finále a konstrukci scénáře, jehož pointa je odhadnutelná od poloviny. Soustřeďte se na úchvatnou kameru, životní teze a pravdy, herecký výkon Rushe a čisté emoce. Film o zamilovanosti se všemi svými klady a zápory které má, záleží jen, zda to vyjde, či nikoliv. A zároveň poukazuje na fakt, že nemusí být nic tak, jak to zprvu vypadá. Naprosto komplexní. Masterpiece.(14.4.2014)

Že je Nejvyšší nabídka jenom film asi nepochopil jeden nebožák, jehož lupen jsem našel na konci projekce v uličce. Suma 179 korun totiž nasvědčovala tomu, že na pokladnách Anděla ten den zřejmě probíhala aukce s názvem "Vydraž si svůj film." Platit za kino takové prachy, musel bych svůj profil po týdnu přesunout na web o štrikování, protože tohle by zabilo lásku i posedlost. Nicméně one man show Geoffreyho Rushe si ocenění zaslouží, v mém případě krásnými čtyřmi hvězdami. Kdyby měla kvalita ruce a nohy, smotala by po filmu plátno a odešla z kina se mnou, protože takhle po všech stránkách fortelnou práci jsem dlouho neviděl.(12.10.2013)

Tak jsem po opravdu dlouhé době viděl brilantní film. Snímek mnoha tváří, tajemný, záhadný a přitom dechberoucí. Snad můžu i říct, že nejlepší romantický film, jaký jsem viděl. Hodnotit nějakou chemii mezi herci mi v tomto případě přijde bezpředmětné. Ti dva mají být zvláštní, nelze v tom hledat nějaké klasické vzorce, podle kterých můžeme hodnotit akurátnost hereckého projevu. Přišlo mi to naprosto v pořádku. Pokud se do filmu ponoříte, nelze sledovat konec jinak než se zatajeným dechem s pocity katarze. Ennio Morricone odvedl také výbornou práci. Skvělá záležitost, která ve vás může hlodat dlouho a podpoří vaši nedůvěru k lidem.(29.12.2013)

Po všech stránkách perfektní film. Celé dvě hodiny jsem seděla očima přikovaná k obrazovce a ještě druhý den mám toho filmu plnou hlavu. Takový filmový zážitek se člověku poštěstí prožít opravdu jen jednou za čas. Geoffrey Rush? To je Pan herec! Jeho výkon byl naprosto strhující, nemohla jsem z něho spustit oči. Konec jsem díky poskytnutým indiciím vytušila, přesto mne naprosto odzbrojil. Čistých 5*.(1.7.2013)

Tragickej casting Sylvie Hoeks. Femme Fatale, která vám má učarovat přece nemůže vypadat jako zákeřná nesympatická chladná ženská (Polanski by měl Tornatoreho učit). Celkově mi tady ta chemie nesedla, necítil jsem tam to romantické okouzlení Rushe, sice o tom mluví, ale ve vzájemné interakci mi to přišlo falešný a bez "chemie". Pořád mi spíš připadal jako oplzlej dědek, co chce píchat mladý maso :) Vícekrát zmiňovaná kašírovanost je podle mě na místě. Tornatore se veze na setrvačnosti svého velkého jména, ale krále současného italského filmu v našich kinech hledejte na konci října...(17.9.2013)

• - Restaurace U Milosrdných v Praze, kde se odehrála část natáčení, od léta roku 2013 již neexistuje poté, co ukončila provoz. Mechanická dekorace byla v restauraci pouze dočasná. Přerušení provozu kvůli natáčení tehdy v restauraci trvalo jeden týden. (Terva)

• - Film získal pět Davidů, nejprestižnějších italských ocenění. (M.B)

• - Když Virgil (Geoffrey Rush) podruhé sleduje Claire (Sylvia Hoeks), upadne Virgilovi mobil a ten poté vyběhne ven z domu, zavře za sebou bránu, ale nezamyká. Poté se vrací zpět a bránu odemyká. (vandertom)