Nejvyšší nabídka

• Itálie La migliore offerta (více)
Drama / Romantický / Mysteriózní / Krimi
Itálie, 2013, 124 min

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi. Nikdy se nedokázal sblížit s jiným člověkem, není schopný s někým spolupracovat a v životě se nezamiloval do žádné ženy. Jeho okolí jej tedy považuje za výstředního génia. Bližší vztah má jen s Robertem (Jim Sturgess), mladým a zručným restaurátorem historických mechanických strojků a hodin. Ale ani tento vztah nelze nazvat osobním. Jedinou věcí, které Virgil věnuje svou vášeň, je tajná sbírka ženských portrétů všech uměleckých stylů a období, kterou mu pomáhá doplňovat Billy Whistler (Donald Sutherland), druhý člověk, kterého je ochoten pustit do svého soukromí. A tak jeho život běží zcela bez emocí a nečekaných změn. Až v den jeho šedesátých třetích narozenin přijde nečekaný telefonát od neznámé ženy (Sylvia Hoeks), která se představí jako Claire Ibbetsonová. Ta jej naléhavě žádá o pomoc při odhadu a prodeji zděděné rodinné umělecké sbírky. Virgil její nabídku nakonec přijme a dostaví se v domluvený čas do starého domu, který je zaplněný starými obrazy, sochami a nábytkem. Jeho nová klientka však na schůzku nepřijde. Pomocí dalších telefonátů jej Claire postupně přemluví k dalším pokusům o setkání, k nimž nakonec opět nedojde. Tak začíná zvláštní hra, která jej začne přitahovat. Snaží se zjistit identitu této tajemné ženy a pomocí triku zjistí, že Claire je mladá, velice krásná a trpí panickou hrůzou z okolního světa. A proto žije ve skrytých místnostech starého domu. Robert Virgilovi začne radit, jak krok za krokem získat srdce ženy, která se skryla před světem. Virgil se ocitá ve víru vášně a uprostřed hry, která navždy změní jeho šedivý život. (oficiální text distributora)

xyro

Na konci filmu si říkáte, že takhle skončit nemůže, ačkoli vše tušíte již od poloviny filmu. Geoffrey Rush je v roli Virgila úžasný, ostatní herecké výkony pokulhávají. Morriconeho hudba je skvělá jako vždy, stejně jako vizuální zážitek. Závěrečné pražské scény mi připadaly nadbytečné. Celkově jsem postrádala ukotvení příběhu v místě. Přesto hodnotím vysoko, protože jsem film nosila v hlavě několik dní. Co je originál a co podvrh? Toť otázka... ()

__:krux:__

OBSAHUJE NÁZNAKY SPOILERÚ Skvělý začátek filmu, technicky bez chyby, herecky výborné. Všechno mě zajímalo a chtěl jsem vědět, co bude dál. Co bude dělat sociopatická (?) postava Rushe, skoro genius mnoha talentů Sturgesse, jediný přítel v podání Sutherlanda a hlavně tajemná a nemocná Claire. Film má hodně zvláštní atmosféru a rozhazuje mnoho sítí a klamných stop. A pak je z toho taková banalita? Uznávám, že objektivně je to kvůli mnoha kladům asi na tři body, ale já musim bojovat sám se sebou, abych dal aspoň dva. Taková škoda... ()

ko.mar1

Dej po pomalom rozbehu cez tajomno vošiel do zatoky romantiky a zapustil kotvu v drame a krimi len škoda toho záveru ()

Purish

Už po prvých scénach som vedel, že sa bude jednať o herecký koncert Geoffrey Rusha. Perfektné stvárnenie postavy, z ktorej bolo presne cítiť jej osamelosť, plachosť a obavy v konfrontácií s túžbou po pani neznámej, až po stupňujúcu sa zamilovanosť. Výborná atmosféra zvýraznená veľmi vhodne zvoleným prostredím v Taliansku. Inými slovami skvelý film, so skvelým hereckým výkonom, po ktorom vám osud hlavného hrdinu ešte dlho ostane v hlave a možno aj v srdci. ()

shakeXL

Skvělý film se skvělou hudbou a zápletkou zasazen kdesi v Evropě a jako třešnička závěr v Praze. Je to sice trošku složitější dívání (pokud někdo sleduje jen americké komerční akčňárny a komedie a není tak trošku filmový fajnšmekr, tak toho to asi bavit nebude) ale je to nadprůměrný film. P.S. Dejte mi vědět, jestli ta kavárna z konce filmu v Praze opravdu existuje, na netu jsem ji nenašel. :) ()

lulundia

Asi je to známka mé inteligenční pokleslosti, ale na konci filmu jsem měla okno, nedokázala jsem si všechny ty momenty srovnat do logického celku ze kterého by mi vypadl závěr. zbláznil se a vše se mu zdálo? nebo to měli kamarádi vymyšlené? jak do toho zapadají filmaři? chvilku jsem byla donucena se opravdu zamyslet a vše si uspořádat a musím říct, že po prvním rozčarování mě to začalo bavit a čím víc o tom přemýšlím, tím víc skrytých významů nacházím. a to musím řádně ocenit. už dlouho se mi nestalo, aby mi filmaři vše nepředložili naservírované a já se musela zamyslet. pěkné :). dalo by se tedy říci, že za tím vším stál ten konstruktér a v podstatě jeho kamarádíček, který mu kupoval obrazy. přičemž se ti dva domluvili, vymysleli jak z něj obrazy dostat (jak jinak než přes ženskou) a už mi to dává smysl :). film je samozřejmě vizuálně nádherný a hlavně na začátku jsem hltala každý záběr a větu, napnutá co bude pak. ale jak jsem četla i zde, chyběla chemie mezi hlavní dvojicí, to souhlasím. navíc mi bylo záhadnou, že se tak rychle zotavila ze své choroby a přitom mě ani nenapadlo za tím hledat něco víc. vše co jsem na konci filmu cítila byl smutek, smutek z jednoho chytrého muže, kterého přelstili kvůli penězům. a to prostě nepotěší. filmu dávám o hvězdičku méně, protože mi tam něco chybělo. ale obdivuji nápad příběhu, prostředí, kde se děj odehrává a Geoffreyho samozřejmě, na něm stojí a padá celý film, bez něj by film nestál za nic. ()

Martyjoker

Tyhle typy filmů nejsou zrovna můj šálek kávy, ale v případě Nejvyšší nabídky jsem byl velmi příjemně překvapen. Ani na minutu jsem se nenudil. Perfektní dialogy a herecký výkon Geoffreyho Rushe naprosto bezkonkurenční!! Rozuzlení poměrně očekávané, samotný závěr trochu zvláštní, ale neřekl bych, že úplně špatný. ()

cien

Asi do poloviny snímku je děj hodně zajimavý a s divákem si dost pohrává, ale od určité scény je závěr předvídatelný, zřejmě kdyby film zůstal po celou dobu v romantickém žánru, dál bych o jednu hvězdičku navíc, takhle je to lepší průměr. ()

Ollivander

Hudba (Ennio Morricone): 3z5 (60%) Czech National Symphony Orchestra, Studio di registrazione - Praga: CNSO Recording Studios, natáčeno v Praze ()

pupidup

já byla nadšená... jen jednu hvězdičku ubírám - naprostý souhlas s komentářem Rob Roye.."oplzlý dědek....chemie mohla být propracovanější..." :o) ()

Helljoen93

Velkou nevýhodou týhle vizuálně opojný záležitosti je dost snadná předvídatelnost děje. Ono to prostě nemůže dopadnout jinak! Naštěstí se člověk snadno ztratí v již zmiňované krásně vizualitě a od pointy ho odvedou chvíle romantiky a taky soucit s Rushovou postavou.. ()

Lonnan

Tak tohle bylo něco! Mám ráda filmy s touhle tématikou, a i když je to jiná mísa, jmenuji Dívka s perlou, Vincent van Gogh a tak dál podobně. Tady jsem nenašla žádné zpronevěry filmařiny a nevadí mě, že tomu nerozumím, naopak jsem tomu ráda. Jsem pak méně zatížená přistupovat k snímku jako rádoby odborník a tak jsem stoprocentní divák. A tenhle filmek jsem si vychutnala skvěle. Líbil se mě, sakumprásk se vším všudy. Jo. A hodně. A nesmím zapomenou na mistra filmové hudby E. Morriconeho, smekám pomyslný klobouk. Vypulírovaných a blýskajících *****. ()

Harsi

Když jsem na tento film viděl poprvé trailer, měl na mě film možná i trochu hororový nádech a představa, že vás z poza zdi v obrazech někdo sleduje byla docela zajímavá. No naštěstí to žádný horor nebyl a film se velice povedl. Do jisté doby jsem byl napnutý jak struna kytary. Bohužel v posledních pár minutách kdy se Virgil (Geoffrey Rush) vrací ze své poslední aukce v Londýně, jsem už tak nějak tušil co bude následovat ale pořád jsem tak nějak doufal, že Virgil otevře svoji místnost s obrazy svých panen a bude tam na něj čekat jeho Claire ale bohužel odhadl jsem konec dobře a film dopadl tak jak jsem doufal, že nedopadne. Parádní snímek 5 hvězd. ()

Chillik

Perfektně stupňované napětí a atmosféra tajemného domu z první části se rychle zhoupne k mírně gerontofilní romantice a v něčem překvapivému, něčem předvídatelnému konci. Prudce rostoucí křivka kvality se zkrátka najednou zlomí a pak už jde jen o to nějak sešroubovat konec. Nejspíš ho nedokážete úplně odhadnout, ale s velkou pravděpodobností bude horší, než jste čekali. Na film se podívejte, jestliže milujete aukční síně, velké prázdné domy a hezké podvodnice. Na film se nedívejte, nestojíte-li o napětím pocuchané nervy a zklamání nad věcnou a nenapravitelnou nespravedlností světa. ()

Dzony.NuMen

Zazobaný, samotársky, svetovo uznávaný fachman cez umenie a starožitnosti - Virgil Oldman, ktorý je starší ako jeho filmové priezvisko- kontra mladá, tajomná, cudne sexy pôsobiaca - Claire Ibbetsonová. Rushovi rola starého ale jarého kajnšm....fajnšmekra sadla ako sedacia časť detského tela na nočník, jeho ostarnutá telesná schránka pôsobila pri panenskej, anjelsky krásnej a zraniteľnej Sylvii Hoeksovej pekne perverzne, začo ho však snáď nikto z pánskeho osadenstva kina pri troche introspekcie nemohol odsúdiť. Silné a dojímavé, ako život...doprevádzané hudbou majstra Morriconeho. ()

vincenzzo7

Super film za 4 hvězdy pátou nemužu dát z jediného duvodu už od začátku bylo čitelné o co tam jde, tak nějak se mi to vkrádalo do hlavy, až se mi to postupem udalostí jen potvrzovalo čím dal tím více. Do rozuzlení i tak s jasně čitelným koncem to bylo velmi poutavé a sledovatelné na velmi dobré kvalitě hereckých výkonů doporučuji, určitě je to film který je dobré vidět ;) ()

jakubesd1

Dych vyrážajúce scény sa nedajú ani len popísať a nie to ešte najlepší dramatický koniec . Úchvatné na tomto filme je že každá scéna je robená v inom tempe filmu ako by sa zdalo a to chcem tým povedať že to nemá jednoliate tempo ako klasické filmy a práve to je na tom to úžasné. Velmi kvalitne spracovaná hudba a rezia a takisto paradna kamera . Tento film je jedna báseň !SPOILER! A hoci to neskončí najlepšie ma to v sebe tu myšlienku ze umenie môže vyt väčšie ako láska dvoch ľudí .. jednoducho si to pozrite ! ()

Strzengon

Geoffrey Rush je prostě zárukou výborného a hlubokého pocitu ať už se pustí do čehokoli. Pokud někoho upoutala Králova řeč, tak z tohoto filmu bude nadšený. ()

PF 2014

PF 2014