Manon od pramene

• Francie Manon des sources (více)

Deset let po tragické smrti Jeana se život v malé vesničce ve francouzské Provence ustálil, má poklidný rytmus a působí idylicky.Farmář César pěstuje květiny a zavlažuje svůj pozemek vodou z pramene, který tenkrát tak nečestně získal. Je bezdětný, a tak domlouvá svému synovci, aby si našel nevěstu. Mladík se jednoho dne v horách zamiluje do tančící Manon, dcery zesnulého Jeana. Zamiluje se, ale netuší, že Manon jako malá viděla, kdo za smrtí jejího otce stál, a že se nyní rozhodla vrahům pomstít... (oficiální text distributora)

campix

Trestuhodně jsem tady opomenul první díl tohoto dvoudílného eposu ze slunného jihu Francie. Nemohu ale říct, že by to tolik vadilo. Rozhodně by to pomohlo dokreslit motivace jednotlivých postav, ale Manon od pramene funguje na výbornou i samostatně. Celou tuhle až antickou tragédii v boji o vodu ve vyprahlém Provence si pro sebe ukradla Emmanuelle Béart. Příjemný kousek. ()

MJMilan

Že se bude jednat o sladkou pomstu bylo nadevše jasné již z prvního dílu, avšak nikdo nemohl předpovídat, jak moc to lidi okolo veme za srdce. Moc povedený závěr dvoudílného filmu, řekl bych že daleko lepší a spádovější než první část. ()

dr.fish

Manon od pramene je druhým dílem. Jestliže je první díl zločin, druhý je tedy trest. Vše co učiníš bude ti vráceno, i když o tom, že se tak mělo stát, a že karty byly rozdané a hra se zahrát musela, nepochybuji ani trošičku. Pěkné finále, i když dobře předvídatelné. 80% ()

Noviik

Bohužel o dost slabší druhá část. Po celou dobu budete mít pocit, že si režisér jen odškrtává scény v seznamu. Přesto jde o krásně upřímné drama, jakých je překvapivě málo. ()

vesper001

Zločin a ještě horší trest. Na konci minulého dílu jsem si nic nepřála víc, než aby chamtivec Cesar a jeho přiblblý synovec museli do konce svých mizerných životu ty karafiáty pojídat ke každému jídlu, nebo aby se jim do jejich podvodné vodní lázně nastěhoval krokodýl, zkrátka aby nějak zaplatili za to, co (ne)udělali Jeanovi od Floretty. A Boží mlýny se skutečně odbrzdily, ovšem takovým způsobem, že ve zničujícím finále nakonec litovali nejen oni, ale i já je. ()

Mylouch

Madona ve skalách s kozím stádečkem v pokračování, nad kterým se vznáší hrbáčův duch a karafiátová vůně neupřímnosti. Proti Jeanovi je více zdůrazněn prostor, samotné Manon by slušelo ubrat trochu salonní učesanosti, trochu moc (i to minimum) z dramatu je svěřeno smyčcům, význam vědy pro praxi je ovšem nastíněn názorně. Co všechno osud a sousedé nenaloží na bedra nebohých mul ! I přes zbytečně rušivou dívčinu doslovnost hodnotím s gradací příběhu blízko 4* ()

kocik1

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. A to nejhorší peklo je to, co si člověk musí nosit sám v sobě./ Film, který neztratil svou sílu ani po 30. letech. ()

martycross

Pro mě je tento film vrchol!! Komentuji zde oba díly jako jeden příběh. Je v něm všechno co chci. Příběh tak lidsky dramatický, a vycházející z charakterů místních obyvatel. A to je to největší kouzlo tohoto filmu. Jak nepředstavitelně se podařilo dvěma francouzským hercům to, že si nepamatuju, že bych někomu jeho roli věřil víc. Yves Montand jako Cesar Soubeyran a HLAVNĚ!!! Daniel Auteil jako Kohoutek Ugolin... Nedokážu si představit, co by se mnou tenhle film udělal v kině, když i doma z televize mě příběh drtí neuvěřitelným způsobem. V hlavě se mi stále z poslední reprízy honí scéna vyznání Kohoutka k Manon a jeho šílený výraz v očích... milión procent .. a celá noční hvězdná obloha ... ()

tatanapope odpad!

Tenhle film na mě působil , tak extrémně nezáživně , že jsem si během něj stihla udělat manikúru , najíst se a jiné zábavné věci . Do půlky filmu tam Manon nahání kozy po palouku a na větu koza,koza,koza , už jsem naprosto alergická . Herecké výkony byli slabé a film mě nebavil po žádné stránce . Není , co bych chválila a jsem ráda , že ho mám za sebou , protože tohle bylo pro mě utrpení . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

farmnf

Velmi důstojné pokračování Jeana. Claude Berri opět personálně i režijně září. Obsadil rolí Manon Emmanuelle Béart. Nedovedu si představit krásnější pasačku koz. Skon psychotika Kohoutka je velice předvídavý a pomsta Manon sladkokyselá. Téměř antický příběh z prostředí jezedáků Provence. Potěšili jste mě Galové, tentokrát jo! ()

Cushing

Pagnol, a lehké čtivo? Tenhle film to popírá. Obrovský zážitek, obrovské překvapení. Montand na zabití, Auteuil famózní a na sebevraždu, Beartová neskutečně krásná (a zatraceně dobře hrající), asi jako krajina, v níž se to odehrává. ()

hanagi

Manon od pramene završila příběh Jeana od Floretty. Zloba, chamtivost, předsudky a pocit dávné křivdy najednou dostávají nový rozměr. A zůstává jen bolestné prozření a smutek nad tím, jak jedno nedorozumění vyústilo do zbytečné tragédie. ()

shantim

pokračování prvního dílu, které sice ničím novým nepřekvapilo, ale rozhodně si udrželo stejně vysokou úroveň. a navíc, Emanuelle Béart je krásná, takže se je opravdu na co dívat. ()

Brain-D

Film beru jako druhou část první, která byla vynikající. No, ale tam zase nebyla Manon.... Celý příběh je naprosto dokonalý a poučný. Snad časem přečtu knižní podklad ! ()

davidek

Pokračování Jeana od Floretty už bez Gerarda Depardieu. Jednou krátkou větou - pomsta je promyšlená a sladká. ()

jitrnic

Pointa filmu celkový dojem jakž takž vylepšila, jinak se na to takřka nedalo koukat. Hezkých obrázků z Provence a líbivé hudby jsem se dostatečně nasytil v prvním díle a druhý nenabíází nic víc než hodně jalový scénář a několik otřesných hereckých výkonů (ještě úděsnější než Auteilova postava Kohoutka či ústřední postava Manon mi přišla postava učitele - který šel do hor sbírat vzácné horniny a potkal tam krásnou pastýřku...( ()

vyfuk

Není to špatné zakončené bilogie, nicméně jednička byla taková procítěnější... některé scény trochu divné, ale závěr filmu byl strhující. ()

Autogram

Druhý diel sa mi podarilo vidieť po vyše roku od prvého, ale presne si pamätám tú nudu, čo som vtedy zažíval. S Manon je to už lepšie, nielen pre jej krásu, ale stále sa niečo deje. Za jej pomstu by sa nemuseli hanbiť ani mafiánske esá a ako si to „slabé“ dievča vychutnalo... Záver je s jedným neočakávaným prekvapením navyše, ale bohužiaľ stále mi tento film pripomína intrigánsku telenovelu s trochu vyšším rozpočtom. ()

latvar

Nečekal bych, že druhý díl bez Depardia předčí výbornou jedničku. Konec byl jasně předvídatelný, ale i tak zamrazil. Knižní předlohu jsem nečetl, což mě celkem mrzí, a tak můžu jen doporučit zhlédnout oba díly a ponořit se do neštastného příběhu. 90% ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022