Drákula

USA, (2013–2014), 7 h 10 min (Minutáž: 43 min)

Epizody(10)

Píše se rok 1896 a Drákula přijíždí do viktoriánského Londýna v přestrojení za Alexandera Graysona – pohledného
a charismatického amerického průmyslníka, který o sobě prohlašuje, že chce do viktoriánské společnosti přinést trochu vědy. Ve skutečnosti se spojil se svým úhlavním nepřítelem, Van Helsingem, aby se brutálně pomstil starému společenství jménem Řád draka, které před více než 400 lety zabilo jeho milovanou ženu Ilonu. Grayson ale nepředpokládal, že se setká s krásnou studentkou medicíny Minou Murray, která je podivuhodně podobná Iloně. Osud narušil Drákulovy pečlivé plány a Grayson bude muset bojovat s pokušením smrtelníků. Po dlouhých staletích, která strávil s pevným odhodláním k odplatě,
se teď Drákula přesvědčí, jestli ještě pořád dokáže milovat. (Bontonfilm)

tara22

Myslím si že je to velmi zdařilý seriál...napětí, akce, dynamika i strategie... Nechápu proč se NBC rozhodli neudělat 2. sérii. Je to škoda...poslední díl měl otevřený konec a docela by mě zajímalo jak by se to vyvíjelo. ()

Barrymore

Ano, není to přesně podle románu od Bram Stokera a Van Helsing na mě více méně od začátku působil jako "záporák". Ale přesto jsem se bavila a jsem zvědavá na druhou sérii. Jen doufám, že se z toho nestane další upírská telenovela. ()

soviczka

Bram Stoker by asi nadšením nejásal... Dracula chvílemi působí jako ufňukaný manekýn a v některých soubojích jsem se o něj lehce bála... Ostatní postavy mají se svými knižními vzory společné jen to jméno a zápletku zřejmě "uvařil" pejsek s kočičkou. Ke konci už by mě nepřekvapil ani milostný poměr Van Helsinga s Draculou nebo zjištění, že Renfield je ve skutečnosti Minina biologická matka... Na druhou stranu jsem se většinou nenudila a na Jonathana se opravdu moc dobře kouká, takže za 3* :-) ()

LadyD

Tak tohle je něco pro mě! Netajím se tím, že jsem až do morku kostí fanouškem upírů, takže mě tohle zase dostalo. Nejdřív jsem váhala, jestli už přece jen těch upírů není dost, ale Jonathan Rhys Meyers v roli Dráculi, to jsem si prostě nemohla nechat ujít. Byla jsem mile překvapena, ikdyž celková zápletka nepatří mezi ty nejlepší, je seriál koukatelný. A to bych nebyla já, kdybych ty špičáky a litry krve nechala jen tak. Takže nabrousit špičáky a pojďme něco zakousnout ... Jen mě mrzí, že seriál nebyl tolik úspěšný, aby dostal druhou řadu :( ()

Kimkong

1. série - Podle fotek jsem se bál, že seriál bude lovestory. Byl jsem však příjemně překvapen. Nevšední pojetí již tolikrát použité látky jako Dracula. Dostatek brutality i spousta zajímavých postav. ()

jprmusic

Rhys Meyers má charisma "hadru na podlahu" a podle toho ten seriál vypadá. Po pátám díle mi lezli na nervy úplně všichni účastníci tohohlle zájezdu. Takže to zaplaťpánbůh zrušili. Děkuji. ()

Nely

Upřímně jsem od toho čekala víc. Pilot mě tolik nenadchl, ale dokoukala jsem tu řadu. Koukla jsem se na to i proto, že tam hraje Jessica de Gouw, kterou mám ráda z Arrow :) a je pravda, že Jonathan se na Draculu hodí. Celkově asi ten cast nebyl úplně špatný. Jen mi to prostě úplně nesedlo a jak sem napsala čekala jsem víc! ()

MartinTerran

Celkem zajímavý a netradiční seriál o upírech resp o hlavním upírovi a to o Drákulovi. Netradiční jednoduše vtom, že zde jeho taktikou je zničit většinu svých nepřátel ekonomicky a ne fyzicky jak tomu většinou bývá. Takže v seriálu jde hlavně o různé triky a úskoky, aby svou pravou identitu neodhalili nepřátelé a on se mohl pomstít. Jelikož byl seriál po první řadě zrušen tak se jednoznačného konce nedočkáme čili je v celku otevřený. Finále bylo fajn, ale pár věcí mě tam zaskočilo a tak by bylo podle mě zajímavé, jak by seriál pokračoval, ale to už se nedozníme - škoda no. Seriál mě bavil, ale nic přelomového to není, takže za mě 3* čili nadprůměr. Hodnocení: 63/100. ()

konysua

Spousta blyštivé krve z té velké spousty bojových scén, vášnivá šukačky jako odlehčení od jinak napínavého děje a to vše se odehrávající ve světě opředeném pověstí o Drákulovi. NOPE! Politikaření na základní úrovni a míra zamotanosti nulová a proto není třeba si škubat chlupy na rukou, abych vydržel na další díl. 4/10 ()

ellessar01

Atmosfericke, povedene a zadne 21. stoleti...tohle se mi libi, i kdyz od predlohy se to vcelku zasadne odklani, ale diva se na to dobre ()

Shadowspark

Co se mi na tomhle líbí: Jonathan Rhys Meyers, jako notorický slavný a známý upír a zároveň si hraje na amerického vizionáře a úspěšného podnikatele, který se potají snaží zlikvidovat tajné společenství, působí jako šarmantní sympaťák + jeho imitování amerického přízvuku je dost přesvědčivé, mám rád Brity, kteří dokáží s americkým přízvukem mluvit dost dobře, že by dokázali zamaskovat svou "britštinu". Dále tématiku seriálu - samé intriky, hrátky s city jiných, neustálé přetvářky a čím dál tím víc nových a prohnanějších piklů. Co bych tomu vytknul: Skoro to vypadá, že se téměř žádný díl neobejde bez toho, aby Drákula někoho nevysál, přijde mi to už stereotypní. Nic nového, co bych už neviděl či nečekal, to samé z citové a emoční stránky seriálu (ne, že by mě to vážně zklamalo, ale chce to trochu víc). ()

Lula.cz

Líbí se mi ponurá londýnská atmosféra a samozřejmě představitel Drákuly. Je totiž nejen šarmantní, ale dokáže i pěkně intrikovat, což považuju za příjemnou změnu v pojetí upírů. Pilotní díl mě namlsal, další mě dostaly taky, pokaždé jsem se těšila na další díl a na další intriky nejen Drákuly, ale i Řádu. Doufám, že se dočkám druhé série. ()

IZFNP

Veľmi by som seriálu chcela dať viac ako 2 hviezdy, no keď sa naň pozriem triezvym okom, tých 40% je tak akurát. Rhys Meyers je démonický herec, predsa som si jeho Draculu nezamilovala až tak, ako by som mala. Zvyšok okolo neho podáva akurátny seriálový výkon, ktorý neurazí ani nenadchne. Zápletka je dobre vystavaná, no k jej vyústeniu sa divák dostáva cez strašnú kopu zbytočností a silených prekážok. Dobová atmosféra a charizma zo seriálu dýchali slušne, kostýmne i výpravou bol seriál výborný, no hororová zložka zaostávala a to, že väčšina charakterov bola napísaná extrémne nesympaticky, mi spolu s nie príliš chytrým scenárom zážitok narušilo kompletne. Zrušeniu sa tak vôbec nečudujem, vlastne by som sa druhej série pomerne obávala. ()

Wulz

Dobrý Drákula (Henry VIII z The Tudors)... ale to není všechno...jinak mě to zase tak nebere...viděl jsem pár dílů v TV, a normální průměr...snad i horší :-) ()

hcfish

Dva díly. Na vážnější hodnocení brzy. Zatím nakročeno k rozehrání vcelku epického příběhu. Spousta možností, jak děj rozvinout, aniž by ztratil napětí. Dracula v podání Jonathan R.Meyers dokáže zaujmout a přesvědčit o síle charakteru. nedá se předvídat, jak a kudy se vyvine. Ideální. Na druhou stranu většina ženských rolí podobný napětí postrádá. Pokud se vyváží romantika/epika/upírská zvrácenost/elegance a jistá neočekávanost, bude to příjemný, odpočinkový seriál s atmosférou, co dokáže držet romantický patos bez přehnané kýčovitosti ()

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)