Drákula

USA, (2013–2014), 7 h 10 min (Minutáž: 43 min)

Epizody(10)

Píše se rok 1896 a Drákula přijíždí do viktoriánského Londýna v přestrojení za Alexandera Graysona – pohledného
a charismatického amerického průmyslníka, který o sobě prohlašuje, že chce do viktoriánské společnosti přinést trochu vědy. Ve skutečnosti se spojil se svým úhlavním nepřítelem, Van Helsingem, aby se brutálně pomstil starému společenství jménem Řád draka, které před více než 400 lety zabilo jeho milovanou ženu Ilonu. Grayson ale nepředpokládal, že se setká s krásnou studentkou medicíny Minou Murray, která je podivuhodně podobná Iloně. Osud narušil Drákulovy pečlivé plány a Grayson bude muset bojovat s pokušením smrtelníků. Po dlouhých staletích, která strávil s pevným odhodláním k odplatě,
se teď Drákula přesvědčí, jestli ještě pořád dokáže milovat. (Bontonfilm)

sona123

Já vím. Nemá to velkých kvalit, seriál je ušit horkou jehlou a jede po módní vlně. Je to dvojče Upířích deníků a mimo jiné nechápu, proč se musí Jonathan stále svlékat...ale je to sexy, je to líbivé a chytlo mě to od prvních okamžiků. Asi to bude seriál spíš pro ženy, nehledejme v tom žádnou hloubku a kvalitu. Ale kdo má rád Twighlight a filmy a seriály tohoto žánru, rozhodně si přijde na své. ()

Mlle odpad!

Ach bože, tolik bezúčelného násilí na pozadí předvídatelného děje, který se stále zadrhává. Tajuplné jsou zápletky asi tak jako slohová práce Jarmilky z první B, jež se sotva naučila psát. Říká se, že grafik bez talentu, který si neví rady s designem, "osvěží" layout kytičkou. Filmař bez talentu bitkou, krví a upírem. Tragédie po všech stránkách. ()

tyna97

Vážně jsem moc chtěla dát 5 *, nakonec jsem se dlouho rozhodovala mezi 3* a 4*. Čekala jsem lepší první díl, ale co se dá dělat.. Shlédnu pár dalších a uvidím. ()

Bozvav

Velmi otřepané téma v neotřelém hávu. Jonathan Rhys Meyers jako charismatiký a pokrokový Drákula, jenž se chce pomstou na těch co mu způsobili zkázu, vykoupit. k tomu mu má pomoci i láska mladé medičky Míny. Zajímavě uchopeno, má to atmosféru i pěkný vizuál a hudbu. Co vidím jako chybu je malá prokreslenost postav, málo akce a absence většího napětí. Místy je více romantiky, než je zdrávo a byť Drákula po vzoru Monte Christa rozjíždí docela slušný pomstichtivý plán, je kolem toho příliš mnoho balastu. Drákula je docela sexy, až na ustupující vlasy, Mína přijatelná, Lucy atraktivní, ostatní až na pomocníka Radcllifa zapomenutelní. Za mne 55%. ()

adeel666

Jonathan Rhys Meyers je jako Dracula nepřesvědčivý, obsazení Renfielda (a vlastně celá tahle postava) mi nesedí, scény s lovci upírů jsou přehnaně akční a to ani nemluvím o "bezdrátových" žárovkách. Celé to budí dojem, že se seriál nemůže rozhodnout, čím chce vlastně být : další vážně míněnou adaptací slavné předlohy nebo spíše něčím na způsob filmů jako Underworld nebo Van Helsing? Tato rozporuplnost a nerozhodnost prostupuje každý díl. Najdou se samozřejmě i pozitiva v podobě dobrých nápadů a zdařilých scén, za mě určitě spolupráce Van Helsinga s Draculou nebo třeba scéna v opeře z prvního dílu. Seriál je to průměrný, ale určitě to není taková katastrofa, jaké jsem se obávala po shlédnutí traileru; takže když se člověk oprostí od všech předloh je dle mého názoru Dracula koukatelný a vlastně docela zábavný. ()

Luk Skywalker

Jedna řada a počítalo s dalšími, to je jasné, takže otevřený konec, ale i tak se toho na konci dost událo. Zprvu má seriál spád, pak se to trochu vleče a finále je celkem povedené. Nové pojetí seriálu určitě prospělo, ale je to jen jednohubka i s romantickou zápletkou. ()

hazaba

Docela zajímavý počin s charismatickým Jonathanem Rhys Meyersem. Nebylo to nudné a nutilo to člověka vidět další a další díly. Jen ten závěr se moc nepovedl - splácal vše dohromady, nechal zabít hlavní záporné (a jednu kladnou) postavy (pokud za kladné postavy počítáte Drákulu a jeho společníky), ukázal několik zrad a přeměnu Míniny kamarádky Lucy na upírku. Mimochodem, fakt, že některé postavy byly gayové a lesby, mi přišel zbytečný a vnímala jsem to jako úlitbu současné modní vlně o filmech o menšinách. Minimálně linka Lucy=lesbičky byla naprosto zbytečná. ()

burton

Jonathan Harker je trapnej a nemožnej ubožák. Nic mu do vínku nedali, nic. Žádný šarm, moc chytrosti nepobral, což je na právníka, nebo vlastně tady na novináře, dost bída. Je to blbý. Zato Dracula je tak moc šarmantní a empatickej a hodnej, že bych se s chutí nechala vysát, nebo bych s ním třeba šla na docela normální oběd. Pokud by mu tedy zde přítomný "hustý" Van Helsing před polednem něco píchnul proti alergii na slunce. Jo, to bylo dobrý, Vane, s tou kovovou paličkou. Já věděla, že to ale neuděláš, protože to by seriál skončil ještě dřív. Ale nesmím předbíhat a bojlerovat, abyste na mě neposlali, vy, co jste to ještě neviděli, nějakou Řádovou blonďatou šlapku. Totiž pardon, profesionální přemožitelku. Takže do třetího dílu jsem byla docela zvědavá. No ale pak to začalo jít nějak z kopce a začaly se tam dít nelogické nesmysly, které se snažily příběh držet při životě. Prostě to přepekli. Podívejte se na to a uvidíte sami. PS: ale nakonec půjdu na oběd s nejlepším právníkem Nonzo Anoziéééém! Jo! ()

helraiser

Tak, abych pravdu řekl tak jsem čekal mnohem víc, mohl to být opravdu skvělý seriál o králi upírů, mělo to obrovský potenciál, ale bohužel ho naprosto nevyužili. Některé díli byli dobré, zábavné, krvavé, ale pak tu byli díli které byli naopak opravdu velice nudné, nezáživné, ve kterých se opravdu nic nedělo a opravdu jsem se musel přemáhat, abych je dokoukal do konce. Další zásadní problém bych viděl ve ztvárnění hlavního upíra, to se teda moc nepovedlo. Mohlo se jednat o opravdu kvalitní seriál, ale bohužel celkově jde o průměr, který nejspíše moc diváku neoslovil, jelikož ho po první řadě ukončili. Pro mě se jedná o zklamání, čekal jsem mnohem více. ()

Deftie

Čo k tomu. Po prvej epizóde som myslela, že to zabalím, ale stále tam bolo ešte to možno. Myslím, že tie ďalšie diely boli omnoho vydarenejšie a začínam si nachádzať cestu aj ku postavám (aj keď netuším, či je to zvyk, alebo sú tie postavy ozaj vcelku ľúbivé). Avšak nič mi nelezie tak na nervy ako ,,láska" Draculu k Mine. Ako viem, čítala som knihu (aspoň päťkrát), ale Dracula by mal byť v prvom rade beštia, či? Proste mi vzťahy k nemu nesedia, poriadny záporák by mal byť citovo mŕtvy... Ako Dexter (aspoň v prvých sezónach). Uvidíme, uvidíme... ()

Ergon

Jedna s dalších mnoha variací na "legendu o Draculovi". Nijak zvlášť nevystupující z průměrné šedi. Neurazí, ale nijak zvlášť neoslní. 156. HODNOCENÍ. ()

Blacki

Seriál posloužil skvěle pro zpestření nedělních večerů. Nečekejte ale nic světoborného. Autoři především sází na netradiční pojetí "Drákulovského" tématu. Něco funguje dobře, něco už ne. 3 hvězdy jsou tak akorát. ()

BrianStorker

Zapomeňte na Mistra Brama Stokera, zapomeňte na jeho postavy i nesmrtelný příběh. Toto zpracování má s původním románem jen společné jméno upíra a jména hlavních postav, jinak zhola nic. Skvělá výprava, kostýmy i atmosféra viktoriánské anglie se zde snoubí s příběhem, který lze jen těžko zařadit do nějaké kategorie fenoménu "Dracula". Jak jsem již uvedl, snímek s původním románem má společná jen jména postav, ba co víc, charaktery postav i dějová linie je zde úplně převrácená. To jako celek staví román Brama Stokera do absolutně jiného světla a kdo původní dílo neviděl, bude jen mystifikován. Problematické jsou zde z historického hlediska i flashbacky, či jiné reálie, které absolutně nemají se skutečnou podstatou nic společného (Řád draka, chyba v překlau /viděno s č. titulky/ a následná záměna slov "princ" a "kníže"). Pokud by se jednalo o samostatný seriál, který by se nehonosil názvem "Dracula" a nevystupovaly v něm postavy z tohoto románu, byla by to snad průměrná fantasy série pro teenagery. Takto se přikláním k názoru, že snímek jen těží ze jména Dracula a jeho románových postav. Nicméně gothické pojetí viktoriánské anglie je úchvatné... ale bohužel, nic víc. /P.S. Tak bohužel po shlédnutí více dílů od tohoto "rádobydíla" odstupuji a dál nesleduji. Navíc odebírám jednu hvězdu. Tohle je spíše Dallas, nebo Dynasty. Díky, fakt ne. ()

Nikol10

Po shlédnutí celé série musím změnit hodnocení. Nejdřív byl seriál na jednu hvězdičku,možná se blížil až odpadu,ale po předposledním a posledním díle musím dát alespoň jednu hvězdičku navíc. Meyers je charismatický,sexy upír, který drží celý seriál tak nějak nad hladinou. Zbytek postav je mi ukrutně nesympatických, až na Minu, ta mi přijde celkem dobře zvolená, hezký vzhled, takový nevinný kukuč. Ale její postava je mdlá a nijaká, nezaujme. Představitelka Lady Jayne,tak ta vypadá jak ježibaba, strašně nesympatická, ošklivá osoba, horší už vybrat nemohli. Celkově pro mně seriál postrádá základ pro všechny horory a to je atmosféru. Tam jí totiž nenajdete, takový ten krásně ponurý děj,u kterého se hezky bojíte a děsíte další scény. Zde se to nestane snad ani jednou. Vůbec celé uchopení nového Draculy se mi zdálo nešťastné. On a Van Helsing jakýsi vynálezci. Přišlo mi to někdy spíše jako dobrodružné, než jako hororové. No ani se nedivím,že seriál zrušili po první sézoně. Dávám takových 40 %. ()

darthhokro odpad!

chudák Bram Stoker, tohle už je nehorázná slátanina. nudný, nezajímavý, trapný seriál parazitující na jménu Dracula. ()

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)