Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

vojacekr

Luxusně natočená hnusárna. Francouzi nepřestávají překvapovat. Ruční kamera s minimem střihu přispěla k mírné kinetóze a tak mi bylo špatně i fyzicky. ()

Vena69

Tento film se mi velice těžko hodnotí. Potřebuji si totiž odpovědět na jednu otázku - ,,Jak moc mi vadí zbytečná scéna na začátku filmu, kdy asi minutu není doslova nic vidět?" Chápu scény, kdy se kamera točí a hraje otravná, odporná hudba, protože mají nějaký smysl - hlavní hrdinové jsou v otřesné situaci a režisér tímto způsobem přibližuje jejich pocity divákům. Ale co se režisérovi dělo v hlavě, že se rozhodl dát do filmu scénu, kde není nic vidět? Chtěl být za každou cenu edgy? Chtěl se tím jenom ,,podepsat"? Chtěl tím ještě víc posílit dojem z filmu? Nebo snad symboliku? Chtěl, aby si divák protrpěl začátkem s nadějí, že konec bude lepší? Zdá se mi to laciné a příliš jednoduché. Jestli chce Gaspar Noé vyhnat diváky z kina, znechutit je, šokovat je, měl by to udělat skrze brutální, šokující, zvrácené scény. A právě takové následují. Jakmile totiž přetrpíte pochybný začátek, dostanete přesně to, kvůli čemu tento film sledujete. Scény, které fascinují už jen svou existencí - jak mohl vůbec někdo něco takového natočit? Nejenom, že to natočili, použili statickou kameru a nestřihali, jeli dál a přidávali na intenzitě. Vincent Cassel sem dokonale zapadá. Jeho postava projde skvělým vývojem - od neustále agresivního magora po vlastně celkem normálního chlapa. A přesně v tom spočívá genialita tohoto filmu. Šílený film? Ano, ale příběh je velice reálný a ano, může se to stát komukoliv. Genialita tohoto filmu tady však nekončí - fakt, že je film pozpátku je tady doslova nedocenitelný. (Narozdíl od Mementa, kde to takovou cenu podle mě nemělo.) Příběh se díky tomu odvíjí od otřesných událostí na začátku do konce který snad bude lepší? Anebo ne tak docela? Takže jaký je výsledek? Skvělý Cassel, nádherná Monica Bellucci, tolik geniálních momentů, neuvěřitelné scény..... a ta podělaná hovadina na začátku, která to celé kazí. (Nejsem ani fanouškem přechodu z poslední scény na titulky.) Anebo šlo režisérovi právě o to? Natočit skvělý film a nacpat do něj jednu debilní scénu, aby tím zkazil skvělý film? A to je tedy ta message? Možná. Já osobně tohle neocením, naopak - přijde mi to zbytečné. A proto jenom 4/5. ()

Ywec

Nejbrutálnější a nejnechutnější snímek, co znám. To není Zvrácený ale Zvracení. Ale jedna scéna je zahraná ohromě přirozeně (herci jsou manžely i ve skutečnosti) a jisté poselství to má. ()

xPepsa

Točit tenhle film pozpatku byla chyba. Film začíná slibně, vyvrcholení (a to i doslova :) je někdy v první třetině a od té doby je to velká nuda. ()

Anglofile

Vubec se mi to nelibilo. Desna roztrepana kamera, presto jsem se snazila vydrzet do konce. Scena znasilneni mi pripadala ze vseho nejmensi zlo. Podruhe uz bych to videt nechtela. Neni to nic prevratneho, ten pribeh, ale nechapu, ze tomu lide davaji takove ovace. Pet hvezd ani omylem. Nevim, jestli je reziser genius a je mi to jedno. Film mne zhnusil. Nejen ta prace s kamerou, ze ktere mne bolela hlava, ale i ten celkovy pribeh, sceny z baru Rectum. Jesteze to je pozpatku, jinak by to bylo jeste horsi, takto to aspon konci jaksi dobrou zpravou o tehotenstvi hrdinky. Monica Belucci je skvela herecka, Vincent Cassel bajecny herec, presto se mi nelibi. A distributor je imbecil za preklad. Irreversible je nevratny, ne zvraceny. Je rozdil mezi uchylem a nevratnym casem. Cas nelze vzit zpet, je to bod, z ktereho jiz nelze zpet. ()

sakitch

Pospátku puštěný mix hnusu sodomie a brutálního násilí zachycen možná až příliž nesouvislou kamerou která jen podtrhuje dost depresivní atmosféru filmu.Nabízí se však otázka jak by vypadal film kdyby se vyvijel klasicky od začátku příběhu až k brutálnímu konci? ()

dc

10 minut a víc jsem nevydržel... Chaotický, blikající obraz - jako by kameru držel sjetý klokan. Kolísající hučení na pozadí... Ano, předpokládal jsem, že pokud to přežiju, uvidím zajímavý film. Nepřežil. Umění, na které se nedá dívat pro mne není umění. Tak tedy nehodnotím. Varuju před sledováním všechny, kteří mají problémy s jízdou na kolotoči. ()

P/\/EL

hm, no, tak realita bejvá mnohdy 100 x horší....ale cenim si snah o větší míru autenticity...šokující...jak pro koho.......nevim, ten připomnělo mi to vzdáleně U konce s deche - ve smyslu, že se nedjřív něco děje a pak se už jen válej na posteli....a kecaj...............hm třeba dobře sugestivní znásilnění - Muži, kteří nenávidí ženy..... ()

HudsonStan odpad!

Možná by to byl i průměrný film nebýt naprosto nestravitelné zvrácené kamery. To je totiž ten největší hnus na celém tomto "šokujícím" filmu. ()

Pattrick

Slušně odsejpaná, hutná a dost realistická chuťovka.. Při scéně v podchodu jsem zůstal opařenej.. Kamera mi vůbec nevadila, protože s hudbou tomu dodala takovou správnou atmosféru, která se celým filmem táhla a vzít to všechno opačným směrem je u Zvráceného skvělý tah. Škoda poslední ukecané pasáže. ()

corradi odpad!

Film, který je převyprávěný pozpátku má asi šokovat, ale mně to přišlo jako jedna velká nuda. Kamera na hovno, protože se pořád třese a není pořádně nic vidět, dialogy na hovno, protože mluvit půl hodiny v metru o tom, že bývalý manžel nedokázal uspokojit současnou přítelkyni svýho kamaráda, který naopak jí to udělat dokáže. A jestli mám být šokovanej z rozmlácený hlavy hasičákem nebo znásilněním v podchodu jako tady někteří filmoví experti a dělat z toho umělecké dílo, tak to fakt ne. Je to odpad a škoda tý hodiny a půl, co jsem na to koukal, měl jsem to vypnout už po pěti minutách. ()

Necrophobic

Když jsem tento film tenkrát vracel do půjčovny normálně jsem se styděl ,že jsem si takovou prasárnu půjčil. Rozhodně nejsem prudérní ,ale vše v něm bylo podle mě tvořeno jen se snahou šokovat . Což se u mě nepovedlo a filmem jsem byl pouze zhnusen.Za hopsající kameru bych dal rejžovi po hubě už po 5 minutách a ty buzi scény ,zakončené líbáním hasičáku to pro mě definitivně odpískali.Jediné plus je stále nádherná Monica Belluci ,tedy do té doby než se jí tvářička začla pozvolně měnit v tatarský biftek.Vřele nedoporučuji :-( ()

ciapok

Podľa Dazed & Confused je to „Jeden zo zásadných filmov posledných 20 rokov vo filmovej histórii“ Tak mne zrejme vymenili v predajni DVD, pretože ja som videl nepochopiteľný, absolútne mládeži neprístupný, nezmyselný film. Znásilňovacia scéna je implicitná, ale sadistická pornografia !! Neviem, či by mi niekto dokázal obhájiť túto scénu v normálnom filme, resp. vysvetliť zmysel, prínos a tú ZÁSADOVOSŤ diela. Verím, že to nie je tá opačná dejová os, pretože to už tu bolo a lepšie ... http://www.csfd.cz/film/5999-happy-end/ Ostáva teda už len nádherná Monica, ktorá je beštiálne premenená na balíček bolesti a pokorenia, aby bola na konci (začiatku) filmu pomstená hasiacim prístrojom. ()

thefoundbin

Stačilo říct: počkej, zavolám Ti taxi! a mohlo být po námětu. Nestalo se a pak už se odehrává nezvratitelné, spíš by byla neuvěřitelná náhoda, kdyby to dopadlo jinak. Bankovka na chodníku ležet dlouho nezůstává a čím vyšší hodnota, tím větší potěšení z ní. Z objetí k oběti stačí jedna pasáž. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července