Zvrácený

• Francie Irréversible (více)

Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu znásilněna a bezcitně zbita neznámým mužem. Její impulzivní a nezávislý manžel Marcus a jejich společný a zdrženlivý přítel Pierre se pak rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

toffy

Dal som na veľké odporúčania a to bola možno chyba. Film celkom pozerateľný, pre slabšie povahy by som niektoré scény vynechal (scéna v podchode). Krásna Monica a škaredý Cassel, pre mňa vcelku dosť nudný film. Taký priemer 2,5*** ()

Soweek

K tomuto snímku jsem se dostal přes doporučení jako jednoho z nejvíce "disturbing" filmu vůbec natočeného a musím uznat, že se zajisté jedná o klenot kinematografie. Naprosto hrubě a syrově zobrazený příběh pomocí nepřekonatelné kamery a minimálního střihu (sledovat devíti minutové scény bez jediného střihu je doopravdy lahůdka pro každého náročnějšího diváka), doplněné o hrůzu nahánějící hudbu, vás určitě dostane do kolen. Gaspar je bez pochyby blázen, ale také umělec. Jako většina komentářů zde bych možná ale také uvítal správné chronologické pořadí děje, přeci jenom mám takový pocit, že zrovna u toho snímku je reverze přebytečná. Místo toho aby poklidný děj vygradoval do bouřlivého konce, vás začátek totálně uzemní a druhá půlka filmu je ve srovnání s tou první pouze dialog na dobrou noc. ()

Maynard.

Tak tohleto ani náhodou! Tenhle film je přesně tím druhem "umění", kterému sem nikdy nepřišel a vím s naprostou jistotou, že ani nikdy nepříjdu na chuť. Prvních 25 minut strávených v "modré ústřici" se snaží vypadat jako umění, ale co na tom je tak super, když se klepe kamera, při tom se většinou díváme do stropu a to vše za podivného zvuku houkání a řvoucích hošanů...Jediné, co si zaslouží můj jakž takž obdiv je spousta záběrů natočených na jeden zátah. K nim ale neřadím to vychvalované znásilnění, tam kamera jen sedí a tiše přihlíží. Ta hvězdička je za to, že moje oblíbená herečka (oblíbená díky svým křivkám, nikoli hereckému umu) ukázala právě ty svoje křivky :o). Příběh je naprosto o ničem a celkové zpracování ocení snad jen filmový kritici, mně je a navždy zůstane tahle forma umění naprosto u perdele... No a hrát si na Memento, to už je opravdu zvrácený! Tento film již nemá příliš daleko k nechvalně proslulému - Play girls 2 :o). Docela by mě zajímalo, kolik uživatelů, kteří tomu napálili plnej počet si to pustí znovu a pak ještě znovu? ()

mohamedsfinger

Vůbec ne špatný film o špatných věcech. Na první pohled zaujme zpracováním- vyprávění pozpátku (dnes už ne tolik originální způsob, ale zde asi nutný pro ozvláštnění jinak strohého děje), kamera (hlavně scéna v gay clubu je opravdouvu lahůdkou, která si zaslouží hlubokou poklonu), absence regulérního střihu, ale čistý naturalismus ve filmu podle mě nepřináší nějaký hlubší umělecký zážitek, i když jisté zamyšlení nad násilím a chováním lidí (postava v dálce při znásilnění) se zde určitě nalézá. Proto (a taky kvůli už zmíněnému slabšímu příběhu),nemohu dát plné hodnocení, i když jsem hercům věřil každé gesto a slovo. . ()

Germanotta

Skutočne zvrátený a prevrátený film. Film, ktorý hovorí iba o sexe a zvrátenosti. Asi najbrutálnejšia scéna znásilnenia aká kedy bola natočená sa odohráva práve tu. 15 neskutočne srdcervúcich minút. Príbeh ako sa steba môže stať obeť iba kvôli jednej chybe, kvôli jednej minúte, jednej sekunde. Mimochodom, Bellucci vôbec nie je dobrá herečka.. ()

kenkaku

film to byl výjimečný, ale 2x ho vidět nemusím... Ne proto že by se mi při jeho sledování udělalo extra nevolno a nemohl bych to zvládnout podruhé. Jen nemám pocit že mi film dal ke druhému shlédnutí jakýkoliv důvod... ()

coscarelli

Videne 8 krat! Cim dalej, tym dokonalejsi po technickej vyfarbenosti a bravurnej Lumiere----- P:S. Noeho som v Rectume nenasiel, vsetci boli plesati. -- Pouzitie hasiaceho pristroja=unikatne spracovanie, (Spoiler!!! trafil ale Pierre toho spravneho? Tot mysterium ¿) Celkovo je to pastva pre kukadla a uchadla. Niekto ho mozno stravi tazsie, mne sedi a poctim ho titulom zasadnym. Kapoan mementovany jednoduchy pribeh absolutne nevadi, co je doma to se pocita, pretoze Vincent je proste Vincent a jeho Markus je uzasny a Ludvik ma schizu. ()

Arkanoid

„We are going to the Rectum!“ Už úvodné titulky sľubujú vo svojom audiovizuálnom podaní nezabudnuteľný zážitok. Kamera a nasvietenie vyzerajú veľmi dobre až do momentu, kedy sa kamera začne krútiť príliš dlho, čím vytvára zbytočný zmätok a nudu. Vytvára síce dojem pokrivenosti, ale ruší intenzívnosť. Spôsob rozprávania poteší a stimuluje divákovu zvedavosť. Vo filme Memento riešili bratia Nolanovci prechody medzi časovo novšou udalosťou a udalosťou časovo staršou zobrazenou po tej novšej cez paranoidné telefonáty a ďalšie odhaľovanie povahy hlavnej postavy, kým v Irreversible Noé ponúka len to zmätočné krútenie kamery. Tu nikto z prítomných postáv nemá podobný defekt ako hlavný hrdina Mementa, preto ak ste si neprečítali obsah filmu, tému a príčiny konania si musíte domyslieť. Brutalita je tu len pre silné žalúdky, najdrsnejšia zo série o Butcherovi, ktorý už nemal veľmi čo ponúknuť, no svoj efekt zanechal aj v tomto filme. Butcher opäť rieši rovnaké problémy ako v minulých filmoch série. Viac priestoru pre Vincenta Cassela poteší, je to lepší herec ako Phillip Nahon, od ktorého osudov sa upustilo. Pohodlne sa usaďte, prechádzka jednou z najhorších možných situácií, jedným z najhorších prostredí vyplnenom grázlami a úbohými existenciami sa práve začína. Chekhovs guns sú krásne. Mám však výhradu, ako k zápletke došlo, že stačilo postave nakresliť neopatrnosť a spustila kolotoč udalostí. Prirodzene znejúce dialógy aj pred prvou strašnou udalosťou sú úľavou a dobre sa ich počúva. Scény v taxíku a vypočúvanie transsexuála si pýtali viac zamotať dej, ale nechýba im emočný náboj. Vo výsledku dostávate koktejl všetkých možných namixovaných emócií, ktorý treba podávať s mierou, obsahujúci malé formálne a obsahové chybičky, ktoré vo výsledku radi odspustíte. Ak máte radi netradičné experimenty, toto je film pre Vás. ()

sedm.1

Nemám rád filmy Gaspara Noé. Je to tvůrce, který se snaží svými snímky diváky především šokovat, což by mě osobně tedy rozhodně nevadilo, spíš naopak, ovšem způsob, jakým to dělá právě tento tvůrce, mě vyloženě nebaví. Jsou to totiž takové naaranžované rádobyumělecké patvary, s prostinkou zápletkou, které vlastně ani nic jiného nezbývá, něž být kontroverzní, explicitní, či jiným způsobem výstřední, aby publikům dokázala alespoň vůbec něčím zaujmout. Jeho film nemám tudíž z jakéhokoliv důvodu hodnotit jakkoliv nadprůměrněji, neboť krom výše zmíněných ingrediencí nenabízí cokoliv jiného, zajímavějšího, výraznějšího. A čímže se snažil šokovat zde? Úvodním brutálním rozmlácením jedné hlavičky, syrovým znásilněním a nahotou ústředního hereckého páru na konci. Docela lákavá nabídka, kdyby zbytek ovšem nestál za úplný hovno. O miniaturní a ploché zápletce jsem se už zmínil, k tomu mohu přihodit nudné a prázdné dialogy, vážně podivně, nepřirozeně chovající se postavy, odpudivé nasnímání, které se snažilo být strašně ambiciózním a ártovým, ale zůstalo skutečně jen u směšné snahy, a z vizuálního pojetí mi pak bylo doslova zle, což byl možná i tvůrčí záměr, ale tohle působilo prostě až jako příliš mimo. Takže krom dvou výstředních scén nenabízí Zvrácený nic dalšího, co by mělo publikum přilákat, a to je jako fakt dost málo. Za mě je tato podívaná zkrátka jen produktem, který nechtěl nic jiného, než šokovat a vzbudit kontroverzi, což se mu dle ohlasů nakonec určitě povedlo, nicméně na pozitivnější hodnocení a přijetí to je podle mého skromného názoru rozhodně dost málo. Chyběl tomu příběh, chyběli tomu emoce, a hlavě tomu chyběl vůbec smysluplnější důvod pro jeho existenci. ()

casioa....

Bolo to nam mna dost nechutne drsne..u mna to vyvolalo podbné pocity ako Clockwork Orange...beriem to na milosť....ale pretečie veľa vody..kym sa z toho môj žalúdok spamätá :) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...tentokráte to sem už (za mne) napsal Ajantis. K tomu není co dodat...Naprosto souhlasím a není třeba opakovat totéž znovu...Jenom za sebe doplním, že už v průběhu filmu jsem cítil, že tento příběh je mi velmi blízký, ale v momentě, kdy film končí (vlastně začíná) a ona si tam tak leží na trávě a kamera ji objíždí obloukem shora a do toho hraje moje milovaná, nejmilejší skladba z klasiky - tedy Beethovenova 7. symfonie, jsem pochopil, že právě koukám na jeden z pro mě nejosobnějších tzv. srdečních filmů vůbec...Jeden z nejkrásnějších filmových závěrů, co jsem zatím viděl. Odsoudit tento výjmečný film jako pouhou provokaci, může opravdu pouze kavárenský intouš, který ví hovno o životě... ()

brooklyn73

Toto je silna kava na mne.Ja si myslel ze vse snesu, ale toto je prilis.Scena kdy mu rozbiji hlavu hasicim pristrojem je neuveritelne autenticka.Tento film mne nuti se ptat ,pro koho se toci takove filmy, kdo se na nich ujizdi? ()

Lencha

Jednou a dost. 3 hvězdy za neobvyklý odvyprávění tohodle brutálního snímku. Ze začátku jsem byla zmatená, když šel film po částech od konce na začátek. To bylo ale to nejzajímavější na tomhle filmu. Snad bych ještě zmínila Monicu a Vincenta, kteří hrají většinou skvěle. Jinak je příběh vážně brutální, syrovej, surovej a špinavej a ta scéna znásilnění, chvíli po ní jsem nevěděla, zda se nepůjdu vyzvracet. Takže jak jsem psala, jednou a dost. Tenhle film si už nepustím... ()

GeorgeHans

Čo mala sakra znamenať tá neznesiteľná kamera na začiatku filmu? Po ukľudnení kamery už nie je čo vytknúť a úžasné dlhé zábery bez strihu neustále dokazovali kvality režiséra aj hercov (a krásu Monicy). Najsilnejšou scénou filmu je potom jednoznačne tá v podchode, ktorá je až hnusne reálna (aj keď scéna 'Hasiaci prístroj' je tiež na úrovni a je jediným svetlým momentom v tom spomínanom začiatku filmu). ()

Tjaden

Snímek zvrácený jak formou, tak obsahem. Jeden z těch filmů, při kterém se zamýšlíte nad tím, do jakých pekel náš svět spěje. I já musím zmínit 2 nejdrsnější scény - rozmlácení hlavy hasičákem a samotný akt znásilnění, které jsou natočeny beze střihu a tím pádem velmi sugestivně. Ke konci (začátku?) film sice trochu upadá, ale stejně dávám 4*. Herci a zvláště pak Monica Bellucci si to zaslouží. ()

chamba

Tá točiaca sa kamera mi dosť vadila, hlavne v začiatkoch kde sa krúitla ako na kolotoči. Čo sa mi na Zvrátených páčilo bolo, že z takého lacného scenára, vďaka myšlienke natočiť film od konca sa stal zaujímavým. ()

bari68

Jedna vražda, jedno znásilnenie, jedna milostná scéna.Všetko surovo, brutálne a explicitne natočené.Scény pri ktorých tuhla krv v žilách a mierne sa zvieral žalúdok.Originálne pojatie filmu od konca je tiež plus, ale z filmových prostriedkov, ktoré stoja za vyzdvihnutie už tu akosi viac nie je.Všetko ostatné sú len ,,kecy, žvásty a kydy,, , kde namiesto obrazovky som sa pozeral na časomieru DVD prehrávača. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července