Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

Paity

Velice příjemná záležitost se sympaťákem Jeanem-Paulem Belmondem. Tenhle týpek je prostě k nezastavení a v 70. letech řádil ve filmech s neuvěřitelnou energií. Policajt nebo rošťák není určitě jeho nejlepší, ale spíše taková stará dobrá klasika, ke které se rádi vrátíle i za třicet let. ()

provitamin

Ono by to mohla byť dobrá gangsterka, keby tam nebol Belmondo. Dívať sa celý čas na tú jeho držku... dalšia vec čo mi prekážala, že celý čas som mal pocit, že gangstri tam boli len na to, aby hlavný hrdina mal koho zabíjať. Proste celý čas som mal pocit, že má nad nimi navrch. Inak nechýbali klasické výbuchy áut, nejaké tie mŕtvolky, čo k takémuto filmu neodmysliteľne patrí a čo aj hodnotím pozitívne. Komédia to však nebola a akcie ako šafranu. Napriek tomu u mňa 70 percent. ()

Prochy38

Tuhle svižnou akční krimi-komedii bych řadil mezi TOP10 J.P. Belmonda. Jak ho známe. Okouzlující, vtipný a stále nad věcí. Skvělá zábava. "Takže zítra večer, [eskiná], stůl pro dva." ()

dormouse

Můj nejoblíbenější film s Belmondem. A taky patří k těm, které byly ještě výborně nadabované a českému dabingu dávám vyjímečně přednost před originálem. Časy jsou zlé, Kamile, prostě česky zní líp než francouzsky. ()

Mikino00

Belmondo ve své vrcholné formě ve své typické roli, tentokrát ve službě zákona. Přesně to by jste čekali taky dostanete. ()

laepus

Je hodně podprůměrných filmů, které Belmondo zvedá alespoň na hranici dívatelnosti. Je hodně průměrných filmů, které Belmondo zvedá do úrovně kvalitní zábavy. A pak je hodně vynikajících filmů, které Belmondo svou účastní v nich zvedá do ligy naprosto nezapomenutelných zážitků. Policajt nebo rošťák patří bez debat mezi tu poslední skupinu - je to vynikající film s Bebelem v nejlepší formě. ()

ArthasKarfa

Belmondovka a vše co k tomuhle speciálnímu žánru filmu patří: vtip, akce, výbuchy a excelentní výkon pana herce, který nikdy nezestárne. ()

Garch

"Časy jsou zlé, Kamile".  Belmondovy herecké a sportovní výkony jsou nadčasové. Stejně tak jeho nonšalantní elegance. Bábel byl největší po celou svou kariéru, až do úplného konce. R.I,P. ()

Brejlil

Ukázka Belmondova komediálního herectví. Jde vlastně o sebeparodování, které je prostě neodolatelné. Zápletka je "blboučká", o to více vyniknou jednotlivé vtipné scény. ()

Vesecký

Teď ve starším věku mi to déle trvá, než se zorientuji v ději, tady to bylo zhruba do poloviny filmu, než jsem pochopil, že dvojice policistů "jela" v pašování drog a asi i dalších záležitostech pro jakéhosi Achilla. Belmondo však všechny vyřídil bez problémů jako kapitán Klos... Byl to klasický Belmonďák, jakého známe ze všech jeho dobrých komedií i detektivek, rychlý, rozhodný, odvážný, vtipný, ironický, svůdný a hlavně neporazitelný. V tomto filmu je navíc mužem dvou tváří, jeho metody se nadřízeným zajídají, ale jsou účinné. A ovšem náš starý milý Michel Galabru! Jeden z mých nejoblíbenějších Francouzů, nejen pro Gebera z Četníků. Ten závěr napravil můj příklon ke třem hvězdičkám, jsou z toho čtyři! ()

bratr.Milan

Dokonce jsem uvažoval o plném počtu. Tady je skvěle odvedená práce, režie, scénář, herecké výkony, hudba, akce, humor, drama, všechno je skvěle namícháno a vyváženo. Jako kvalitně udělaný zábavný film je to jasná volba. Vadili mi tu jen dvě věci, které jsou vzájemně propojeny. Komisař Borowitz je na mě až moc superman, to je první věc. Další je morální poselství a hlavní myšlenka filmu. Ano, tento francouzský blockbuster má i nějakou myšlenku. Když člověk vidí jak je rozšířená korupce a různé nespravedlnosti, tak by byl rád, kdyby existoval komisař Borowitz, který jako neúplatný správný chlap dá zvítězit spravedlnosti. Všichni ti lumpové dostanou co zaslouží, tedy smrt. Bohužel tento vyšetřovatel používá nemorální způsoby, podvádí manželku, vyhazuje do povětří budovy a auta, bez skrupulí zabíjí zločince a svede to na druhé. Účel světí prostředky. Všechno mu prochází a film to prezentuje, že to je cool a správné. Ve skutečném světě by dřív nebo později, při všech jeho eskapádách, zranil, či zabil někoho nevinného. A to nemluvím o poničeném majetku. Bylo by zajímavé kdyby někdo realističtěji natočil příběh tohoto psychicky narušeného vyšetřovatele s povolením zabíjet. Takto jsme dostali jen jeho cool verzi ve snovém světě, kde mu vše prochází, která byla velmi kvalitně natočená. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo