Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit. Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje. (Česká televize)

dr.fish

Velký Jean Paul tak jak ho máme rádi. Drzý policajt, kterému není nic svaté a bojuje proti zločinu jeho vlastními zbraněmi. Každý by si přál, aby ten boj proti Zlu byl takhle snadný- objeví se Belmondo a všichni jsou automaticky v hajzlu. A ještě je Jean Paul zneškodní s maximální grácií a vtipem. Navíc se mi hlášky propojily z filmu propojily s deskou Tří sester Lihová škola umění. Takže 100% ()

MJMilan

J.P.Belmondo jako tajný plicista a specialista na čistky uvnitř policie Stanislav Borowitz se snaží vypátrat, kdo na začátku snímku zabil komisaře Bertranda, který byl v úzkém spojení s mafií. Policejní inspektoři Rey a Massard v tom pravděpodobně mají prsty a na Borowitzovi teď je, aby dokázal svými drsnými metodami, že za tím stojí právě oni. Avšak do města z nenadání příjíždí jeho 14ti - letá dcera Charlotta, která je vzápětí unesena. To celou situaci zkomplikuje, avšak nikdo nemůže předpokládat, že Belmondo skončí mezi poraženými. ()

Rockwood

Takový tipický Belmondovský film. A tím mě právě zaujal :-). ty kousky které tam zase se svou bláznivou povahu mě pobavili. Příběh dobrý, zpracování také a hudba také. Plný počet ;-) ()

Mylouch

Zlatá éra divácké pohody a Renaultu R16, Cerutti-Stanislas, Massard, Rey a ... Camille. Kriminálně-komediální nadsázka s kvazibarokní hudbou. Hezké typy vedlejších postav, milá dcéruška a asi největší role půvabně stylové Julie Jézéquel. 4-5* ()

andrii

V "pracovním" ohozu, v gala, kolem krku třepotá se sněhobílá šála. Kamkoliv vkročí, tam se za jeho vyhlášeným charismatem zraky stočí. Ve vymazlené káře už se řítí vysklít dveře, to zvíře. Dát co proto, po svém, smrti darebáka, té nejapné hře. ()

SeanLSD

Taký ten absolútny belmondovský mačkopes. Ako je Jean-Paul policajt aj gauner, je aj sympatický aj protivný a jeho film je chvíľu seriózna kriminálka, chvíľu komediálna fraška, drsná gangsterka a k tomu ešte pravdaže stíha baliť baby... ech. ()

Decker

Jeden z nejlepsich filmu s Belmondem co jsem videl. Hraje zde neustupneho, neuplatneho a nekompromisniho divizniho inspektora Borowitze, ktery jde po krku bande gangsteru. Belmodno prekypuje sarmem, temperamentem, vtipem a eleganci. Proste skvely krimi komedialni snimek, ktery by si nemel nechat ujit zadny priznivce francouzske kinematografie. ()

LeoH

Věci, z kterých jsem byl jako kluk zmatený a rozpačitý (míchání komedie s – na tu dobu – brutální hard boiled detektivkou, pochybná morálka hlavního hrdiny, ne zrovna přehledná zápletka, nekonvenční formální finty v obraze), se teď s odstupem času ukázaly být důvodem, proč Policajt nebo rošťák ani po mnoha letech nepřestává být zajímavý. Plus samozřejmě nezničitelné konstanty: Belmondovo charisma, Caterham Super 7 a trumpeta Cheta Bakera. ()

Nihlathak

Rozpačité, přirovnal bych to k tomu, co teď točí Němci ty svoje detektivky ála Poldové z Rosenheimu. Alespoň to dýchá tou atmosférou. ()

Svata

Výborný dabérský výkon od pana Moravce. Pro všechny ty, kteří věří na konspirační teorie tak pan Tříska to nedaboval, neboť byl už pár let v zahraničí. ()

morena.jea

Rey a Massard. Nebezpečnejší je Rey, a taky hloupější............... má smúlu, ruplo to............ Missar, prosim, pan Theodor Missar, no prosim. Ale proč mu říkají Křupan?..........Jedem, ty troubo......... Komisař Massard se vrací mezi hodné ovečky, a zvoneček na krku mu pěkně vyzvání .................. Přišel jsem kvuli noci z dvanáctýho na třináctýho............... Takže dnes večer, v osm hodin, Eskiná, stul pro dva ............100% ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo