Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Chrysopras

Hudební light motiv v tomhle snímku je minimálně jeden z nejlepších vůbec, ne-li the best ever. Ennio rulezzz! Tak nějak melancholicky podtrhuje a zastřešuje celé vyznění filmu a není divu, že se opakuje poměrně často. Zápletka je docela originální, Belmondo klasa a potěší "Peyracova" role. Nicméně mám i oblíbenější JPB filmy... ()

Fanucci

Naprostý průměr, u kterého občas pobaví mimořádně otrocký český dabing. Belmonda mám celkem rád, ale tento film má k dokonalosti - jak zde někteří tvrdí - hodně daleko. Scénář a samotný děj není příliš propracovaný a dominance Belmondovy postavy nad protivníky není dána její rafinovaností, ale spíš nekompetentností až demencí francouzských agentů (jak si např. může odstřelovač jen tak splést cíl ?!:-). Hlášky a humorné scénky (bezdomovci) ve filmu občas potěší, ale filmu spíš škodí, protože má působit vážně...Postavy jsou naprosto nezajímavé, neplastické...jen rozdělené na hodné a zlé. Ti extrémně zlí (Rosen) jsou navíc podlí a zákeřní...tak zákeřní, že na manželku hl. postavy posílají sadistickou lesbu, která ji chce nahou topit ve vaně...Asi tak no:-) P.S Hudba byla fajn! To musím uznat. Morricone je opět výborný. ()

dyfur

ja tento film neradím až tak vysoko i keď je fakt dobrý-vadí mi koniec....Belmondo nikdy nemôže zomrieť.... to je hlúposť.....ja mám film zhruba o minutu kratší..... Belmondo len odchádza.....nie je zastrelený-nezomiera moja zaujímavosť:Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo francúzskom meste Paríž. (dyfur) ()

maverick10

Nejlepsi Belmondovo nekomedialni pocin. Skvely pribeh, ktery dokonava skvelou praci mistr taktovky Ennio Morricone, jehoz hudba by rozechvela i betonovou podlahu. Uz v detstvi mi utkvel zaver, jez jsem jako dite nemohl pochopit a proklinal jsem ho. Nyni chapu a je to uchvatne. ()

Carlossss

Padá tady hodně spojení Belmondo a Morricone. Jenže já ho musím taky zmínit, protože tato spolupráce byla víc než šťastná! Ještě se mi nestalo, abych po skončení filmu usedl k počítači a titulní píseň si pustil znova. A ne jednou, protože Chi Mai je majstrštyk, který nemá obdoby. A kdykoliv ji teď uslyším vzpomenu si na jedno jméno. Josselin Beaumont. Ne Joss Beaumont jako mstitel a padouch, ale Joss Beaumont jako lidská osoba hající svou pravdu a přesvědčení. I když má Profesionál ve francouzských kriminálkách obrovskou konkurenci, pro mě je jednou z nejlepších, ne-li tou nej. Belmondo je zkrátka třída a Morricone je bůh! ()

ilemas

Z dnešního pohledu už hodně vyčpělé, přesto stále dobrá krimi s vynikající hudbou, skvělým Belmondem, trochou humoru a překvapivým koncem. ()

roorybacky

Scénář, herci a Morriconeho hudba - vše perfektní. Belmondo je jako Josselin Beaumont absolutně cool, ale přitom stále působí jako člověk z masa a kostí a i děj samotný je dost uvěřitelný. K tomu plejáda francouzských krásek + lahůdkový závěr... Zkrátka nechutně dobrý krimithriller ze staré školy. ()

/Pablo

Politická zápletka, rány rozdávající a vtípky hýřící Belmondo, skvělá "Chi Mai" od maestra Morriconeho, nápadité úvodní titulky doprovázené poutavou skladbou "Le vent, le cri" a legendární závěr - za to vše dávám 4 hvězdičky. Za zmínku ještě určitě stojí zajímavý duel mezi Beaumontem a Rosenem, který připomíná svým stylem a napětím slavné závěrečné přestřelky Sergia Leoneho. PS: škoda mála prostoru pro Hosseina a navíc některé Belmondovy "fígle" působí dost nevěrohodně. Profesionál je dobrý film, ale na druhou stranu mně přijde zdějších 86% procent trochu moc. ()

lekr

Bezpochyby jedna z nejlepších francouzských kriminálek!! Skvělý scénář, bravurní nekomický Belmondův výkon a opravdu působivá hudba!! Asi nejlepší film J.P. Belmonda!!! ()

Martin741

Jean Paul Belmondo mal do natocenia tohoto filmu na konte uz predsa len nejaku tu kvalitu /100 000 dolaru na Slunci, Le Magnifique/, a tak tuna s uderom roku 1981 sa predstavuje ako tajny agent francuzskej tajnej sluzby Josseline Beaumont. A ma pritom nejaku pracu v krajine tretieho sveta. Pochopitelne nesmie chybat spionazna zapletka, akcne sceny a vyborne dialogy. To vsetko dotvorene genialnou hudbou Ennia Morryconeho a obcasnymi subojmi, popripade autonahanackou. Pre mna asi najlepsi Belmondo, spolu s Le Magnifique a spolu s filmom 100 000 dolaru na slunci. 98 % ()

Rocky88

Pevná a svižná režie, perfektní Belmondo, krásný Morriconeho hlavní motiv, jednoduchý scénář. Belmondova postava je skvěle napsaná, nad jeho vychytralostí jsem až kroutil s údivem hlavou, akční scény jsou bezchybné a frajerské Beaumontovy hlášky trefné. Jedinou výtku bych měl ke "sniper-view" na začátku filmu, když Beaumont zdrhal z vězení. To bylo hodně hloupé :) ()

shyster

Co k tomu dodat. Jean-Paul Belmondo je ve formě, přidejte se nádherný Morriconův hudební motiv a vyjdeme velmi povedená kriminálka. ()

MrPierc

Dramatický příběh, který je plný zrady, zklamání a bolesti. Hrdina stejně ví jak dopadne a přesto bojuje dál až do konce. Velmi dobrá ukázka policejních a politických sviní. Hudba Chi Mai / Le Professionnel od Morriconeho patří mezi top ! ()

joker.george

Belmondo má dost charismatu na to, aby mohl být film vystavěn výhradněna něm (nezáleží jestli dostane humornou nebo vážnou roli), a když se s ním spojí Morricone, jehož hudba dokáže výtvořit a upravovat emoce zážitek, k tomu připočtete důvtipný scénář, skvělé vygradování různých situací, pár humorných chvilek a zajímavé postavy, tak vám zaručeně vyjde nadprůměrný filmový zážitek... ()

bourec

Jean-Paula mám zafixovanýho zejména jako hvězdu francouzskejch akčních a krimi komedií.Takový ty rozverný,spratkovitý frajírky.Nejvíc samozřejmě vzpomínám na film Policajt nebo rošťák.Film Profesionál sem už kdysi viděl, a to připomenutí mě utvrdilo, že je to snad nejvážnější role, jakou Bebel dostal.Jednoduchej, ale přímočarej děj.Dobrý.80%. ()

ad

Příběh má mnoho nelogičností a režie hodně chyb (několikrát se nad herci zhoupne mikrofon, všechny počáteční politické peripetie jsou nevěrohodné a až příliž znatelně vykonstruované), ale Belmondo hraje dobře (a není sám) a na několika místech film skutečně funguje na jedničku - především na konci (i když nastartovaná helikoptéra mi taky vrtá hlavou)... Celý film tak za dvě, ale Morricone pro něj složil taaaaaaaaaak krásnou hlavní melodii, že hned zvedá film o třídu výš... ()

tomtomtoma

Velmi působivý a napínavý thriller o špinavé hře politické a s tím související špionáže. Agent Josselin Beaumont (skvělý Jean-Paul Belmondo) se rozhodne vydat na cestu msty, protože při vyslání do akce v Africe se stal hračkou v rukou politiků, kteří ho obětovali ve prospěch svých mocenských a zištných zájmů a důvodů. Příběh o člověkovi, který se z idealisty stává nesmiřitelným vykonavatelem své pomsty a to v podobě dodělání úkolu, o jehož realizaci nikdo nestojí. Má proti sobě všechny v čele s komisařem Rosenem (výborně krutý Robert Hossein). Nechybí zde ani trocha humoru, je to svižné s neodvratným koncem pro hlavního hrdinu, který je opět obětován ve prospěch "vyšších" zájmů a aby už nikdy nepřekážel a nemohl vyvádět vylomeniny. Lidský duch je semlen lidskou společností, politickou hrou, která semele každého nepohodlného, protože nezapadá do její potřeby. Další zajímavé postavy: váhající kapitán Vargas (Michel Beaune), který by rád pomohl, ale nemůže se vzepřít, plukovník Martin (Jean-Louis Richard), který vede špióny, původní i současný cíl africký prezident N'Jala (Sidiki Bakaba), luxusní prostitutka Doris Frederikson (Marie-Christine Descouard), velmi snaživý inspektor Farges (Bernard-Pierre Donnadieu), který zabije jak Josselina, tak omylem i prezidenta a Josselineho manželka Jeanne (Elisabeth Margoni). Zkrátka působivý film o nezdolnosti lidského ducha při jeho pokusech o utlačení a nesmyslném obětování, který se vzepře, aby nakonec padl, protože proti systému se velmi špatně bojuje. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein