Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

Dann99

Čo k tomu napísať.Podľa všetkého jeden z najlepších Belmondových filmov,aj keď pre mňa je obľúbenejší Muž z Acapulca.Aj keď ústredná melodia je naozaj geniálna,keď ju počujete bezmála 20 minút v kuse,trošku omrzí,ale na konci sadne perfektne.Film má atmosféru a keď sa na scéne objaví DePeirac,tak človeka fakt zamrazí.Niektoré scény,teda iba jedna na začiatku vyvoláva mierny úškrn na tvári(kývajúci sa krompáč v chrbte),ale nie film ako taký.Belmondo hraje fakt dobre,ale komediálnejšia poloha mu sedí viac podľa mňa,čo dokázal aj v tomto filme.Nikto sa nevie tak elegantne hádzať o zem ako on.Samostatná kapitola je Belmondo a krásne ženy.V tomto ho asi máloktorý herec prekoná. ()

StaryMech

Francouzský superagent, pověřený likvidací zlého černého diktátora, je svými chlebodárci v okamžiku, kdy se ze zlého diktátora stává spojenec, obětován a vydán napospas drsným černým rukám diktátorových pohůnků ; po dvou letech v nucené posilovně pod širým nebem uprchne s pomocí představitele místního hnutí odporu, kterého scénáristé vzápětí odstraní jako nadále nadbytečného. Superagent totiž míří do Paříže, aby v romantickém osamění (početný ženský fanklub nepočítaje) dokončil svoji misi natruc nemravné tajné službě a zvrhlé/ tupé policii své země - a k značné újmě obou. Tvůrci rozvíjejí absurdní mačisticko-narcistickou zápletku na (nepřiznané) úrovni studentské recese s ozvěnami bondovek a ukazovákem rozhněvaně vztyčeným ve směru nejvyšších míst, do papírových dialogů zní stále táž melodie Ennia Morriconeho, která jako by sem zabloudila ze sovětského melodramatu o nenaplněné lásce... Trapnosti nasazuje korunu sám velký Bebel - hvězda stavší se živou karikaturou sebe sama. Báječně směšný v komediích/parodiích, ve vážných rolích akčních borců před důchodem nedobrovolný donkichot bez ideálu. Jeho a Lautnerova "Profesionála" nelze navzdory účasti řady velkých jmen brát vážně, a k legraci má daleko. ()

Lonelybiker

Belmondo tentokrát ve vážnější roli, krásný ženský a především neskutečná skladba od Ennia Morriconeho, ta dělá tenhle film daleko lepším. ()

nacomeno

Tento film by bol bez hudby Ennia Moriricone len tuctovou krimidrámou,ale tá hudba(hlavne skladba Chi Mai) filmu dodala punc jedinečnosti ()

Ghost83.cz

Dodnes vzomínám na den kdy jsem tento film viděl poprvé, Belmondo + hudba + závěr = nezapomenutelné, až se vám chce křičet "tak sakra zdrhej Jossi". Doporučuji ()

godal

Podle mého nejlepší Béblův film,který můžu vidět několikrát-ale s původním dabingem.To,co pak předvedla TV Nova,hodně slušně film srazilo.Svižným tempem se hlavní hrdina mistrně vypořádá se všemi,kteří jej podrazili a nechali chcípat v Africkém zajetí,včetně těch,co se mu snaží zabránit ve splnění úkolu,kvůli kterému původně do Afriky odjel.Smutný konec,podbarvený božskou hudbou Ennia Morriconeho nám připomíná,že jsme jen figurky,v obrovském soukolí špinavé politiky.Za sebe dávám plných 100%. ()

andy60

Kouká se na to dobře, ale ruku na srdce, kolik podobných scénářů už vzniklo? Originalitou se tedy tento snímek rozhodně pyšnit nemůže - takový Rambo na francouzský způsob - jeden neohrožený hrdina, kterého by nedokázala zastavit ani všechny armády NATO. Není to spíš trochu úsměvné? ()

minilawman

Nemůžu dát lepší hodnocení. Přestože Belmondo byl místy opravdu skvělý a poslal tam pár skvělých hlášek, není to můj oblíbený herec. Příběh, děj mě nedokázaly vtáhnout a přesvědčit - něco tomu chybělo. Neřekl bych že víc akce, za to bych film spíše pochválil. Stejně jako za pár lehce erotických scén. Ale třeba u honičky v autech u Aifelofky jsem na to doslova koukal s otevřenou pusou. ()

cpt.obvious

I přes nic neříkající začátek u kterého máte pocit, že jste museli o něco přijít v předchozím díle se příběh poměrně slušně rozjede. Je pravdou, že "africké intermezzo" v pracovním táboře a jeho následný útěk je akční, ale trocha zkrácení a zároveň trocha vysvětlení jak se dostal Josse zpět do Francie by mohlo příběhu prospět. Jinak jeden z mých nejoblíbenějších filmů, hezká dynamika příběhu, Belmondo není dlužen nic vtipu a šarmu, k tomu dostatek akce spojené s dramatem. A aby divák neměl pocit, že vše bude jen růžové, přijde dramatický závěr filmu. ()

andydufrsn

Zcela určitě nejlepší Belmondo ve skvělém thrilleru, který ale nepostrádá správně dávkovanou lehkost. Pomsta už byla předmětem mnoha filmů, ale pomsta vládě a navíc takhle dokonale provedená, to je majstrštyk. Možná si někdo posteskne, že major Žoslén měl přežít, ale právě i ten konec pozvedá film vysoko nad průměr. ()

andreas_tool

Vynikající film, se skvělou hudbou a hereckými výkony. O Belmondovi netřeba mluvit, ne.. Jeden z nejlepších s Belmondem, takový western z Paříže. Doporučuji, za mě poctivá filmařina. ()

pupopony

Původně jsem chtěl dát 4 *, ale pokaždé když ten film vidím a slyším tu hudbu, mám husí kůži. To je prostě luxus !! ()

severiano

Jedna z mých "srdcovek". Skvělý Belmondo a navíc dech beroucí hudba je v podstatě dalším z "hlavních herců" tohoto filmu. A nakonec ten závěr a rozuzlení, po kterém máte sto chutí jít dát tvůrcům pár přes hubu, ale v tom samém okamžiku si vlastně uvědomíte, že to je jeden z momentů, kvůli kterému se na ten film chcete koukat znova :-) Zřejmě to není žádný vrchol světové kinematografie, ale příběh, hlavní hrdina a hudba společně opravdu diváka zasáhnou. ()

Mr.Neutron

Film o zásadách, které jsou pro jednoho záletníka nade vše. I za cenu nejvyšší. Hudba vynikající, ovšem scénář a chování některých postav místy nelogické. Poselství: 9/10 doručovatelů květin doporučuje si dopředu ověřit jméno na zvonku ... ()

ricardo2803

Belmondo, Hossein, Morricone - to by měla být záruka kvality. A taky, že je. Možná chvílemi Morriconeho hudba přebíjí vizuální stránku (scéna,kdy dojde na souboj Belmondo vs. Hossein), ale i tak film rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein