Joss Beaumont byl jeden z nejlepších francouzských tajných agentů. Především proto mu byl „ve státním zájmu“ svěřen tajný úkol – v jakémsi africkém státě odstranit diktátora. V Paříži však došlo ke změně politického kurzu a útok na nepohodlného politika se stal z hospodářských důvodů nevhodným. Beaumontovi nadřízení zvolili tu nejjednodušší cestu – nechali svého agenta odsoudit a poslat na doživotí do trestaneckého tábora. Beaumontovi se podaří uprchnout a vrací se do Francie posedlý myšlenkou na pomstu, tedy dokončit svěřený úkol! Úmyslně prozradí bývalým nadřízeným a kolegům svůj plán a odtroubí tak zběsilý hon, kde lovnou zvěří je on sám. Nebude to jednoduché, neboť Beaumont, a toho jsou si všichni vědomi, byl jedním z nejlepších. Ostatně tak jako Jean-Paul Belmondo! (Česká televize)

O.Peta

Když jsem se rozhodl zkouknout pár filmů s Belmondem, netušil jsem, že hned tím prvním kouskem jsem si nasadil laťku, kterou už nepřekonám. Profesionál je úplně jiný než ostatní Belmondovi filmy, které jsem zatím viděl. Nedělá přehnanýho machýrka, nepřehání to s humorem a hlavní prim hraje výborný příběh, který není tak tuctový jako například v případě Dobrodruha nebo Samotáře. I vlastně ten úplný závěr není úplně typickej pro Belmonda. Mistr Morricone tomu dává ještě další rozměr a k absolutní spokojenosti moc nechybí. 85% ()

Vojcl

Jeden z nejlepších francouzských filmů, jaký kdy byl natočen. Božská hudba Ennio Morricona, propracovaný a velice emotivní scénář a dokonalá dvojice hereckých protivníků Belmondo-Hossein. Nemám co vytknout.. ()

Orlau32

To nemá chybu. Snad ještě lepším snímkem je Belmondův "Samotář" alias komisář Borowitz. No BELMONDA jen tak někdo rychle nenahradí - to je zážitek, to je zábava. ()

zipper111

Když se na Profesionála koukám dnešní optikou, už to není taková pecka, chování postav je často dost zvláštní, některé scény vypadají děsně naaranžovaně, výkony některých herců jsou jak z ochotnického divadla, a přesto mě to pořád baví. Belmondovi vážnější role sedne, Hossein je v záporné roli výborný a mistrova hudba skvěle dokresluje atmosféru. Ta je tu pořád výborná, i po tolika letech umí film vyvolat napětí, ale konec... Celá ta scéna je opravdu prapodivně vymyšlená a zasloužila by si možná trošku lepší scénář. Ale jinak je to pořád výborný film. Myslím, že tenkrát na velkém plátně to musel být velký zážitek. 4* ()

blackrain

Podle mě jedna z nejlepších Belmondovek vůbec. Pomsta je silná droga a jde ruku v ruce s hrdostí. Prostě chtěl jen dokončit to, co začal. Drsní chlápci Belmondovi velmi dobře sedí. ()

Tony.cs

Dokonalý film. Skvělý Belmondo , skvělý Hossein, vynikající hudba Morriconeho dokresluje chytrý scénář. Konec zabíjí. Super. ()

rt12

Politická špína, ve které se pro ,,blaho státu" se najde obětní beránek a nechá napospas. Kde přítel zradí přítele. Na vlastní kůži to pozná i plukovník "Josse" . Ovšem on se nikdy nevzdává. Svůj úkol dokončí i za cenu toho ztráty toho nejcennějšího. Další parádní chlapácká role v podání Jeana Belmonda. ()

Rakosnicek77

Kdo slyšel Morriconeho hudbu k tomuto filmu, tak i kdyby ten stál vyloženě za nic, musí hodnotit vysoko. Omlouvám se, že zde vynáším hudbu ale ta je prostě jedinečná. Film už jen svou dokonalostí doplňuje celek a dělá z něj vyjímečnou podívanou... ()

topi

Tohlencto je nehorázná klasa!! Role Belmondovi jako ušitá přímo na tělo a jeho hlášky jsou perfektní. Stejně tak i hlavní hudební motiv, který bych pasoval jako jeden z vůbec nejlepších v bohaté diskografii mistra Morriconeho. Filmová perla francouzské kriminálky. ()

Maq

Je mírně zábavné si připomenout, jak se tahle tisíckrát opakovaná fabule zpracovávala před čtyřiceti lety. ()

swed

Průměrná režie, celkem slušný scénář (který se však nevyhnul těžce uvěřitelným situacím), ale hlavně chlapský Belmondo a opět skvělý a nápaditý Morriconeho soundtrack, dělají z Profesionála kriminální nadprůměr. Ale stejně se neubráním dojmu, že to šlo natočit ještě o něco lépe. 7/10 ()

MATADOR

Správná kriminálka s pořádným klaďasem, po kterém jdou všichni. On se jim hezky vysmívá a chytře se s nimi vypořádává. Geniální melodie a grandiózní závěr, vlastnosti na které se nedá zapomenout. ()

major.warren

Druhý nejlepší film, který jsem s Jeanem-Paulem Belmondem viděl. Lepší je snad už jen Policajt nebo Rošták. Georges Lautner byl výjimečný režisér a Michel Audiard zase výjimečný scénárista. Ennio Morricone upravil pro Profesionála svou skladbu "Chi Mai" (původně ze snímku Maddalena) a vytvořil tak jeden z nejvíce ikonických motivů filmové hudby. Krom skvělého Belmonda (Joss Beaumont), který je přesně takový, jak ho mám nejraději, je výtečný především Robert Hossein v roli komisaře Rossena, Belmondova úhlavního nepřítele (scéna jejich souboje je skutečně epická). Profesionál je bezpochyby jedním z nejvážnějších snímků, v nichž Belmondo během let hrál, ovšem stále si zanechává viditelný rukopis Michela Audiarda, zejména co se týče humoru. Závěrečná scéna s Belmondem, kráčejícím na smrt, je pomyslným vrcholem jeho herecké filmografie. ()

Derek

nebyt rambovskeho uvodu, ktory sa v mojich ociach az tak nepodaril (i ked je tam vynikajuci zaber belmonda zaveseneho dole hlavou) tak by som dal i cistu patku (takto je to skorej 4.5*). stale vsak ide o vynikajucu belmondovku so skvelym morriconeho hlavnym motivom (ktory by vsak nemusel zniet kazdych pat minut)... ()

Skip

Sledovat tento film je radost jak pro oči, tak pro uši. Skvělý Belmondo v nejlepší dramatické formě. ()

Vědma

Mám ráda Jeana-Paula. Jeho kouzlo se může měřit snad jen v nějaké jiné, ještě nevynalezené metrické soustavě. Američtí akční hrdinové, na tohle se podívejte - tohle je chlap. Robertu Hosseinovi role taky sedí. Film je silný a vážný, přesto je v něm přítomný humor. Výborný film o pomstě, která klapla. Jediné, co mi tady moc nesedí, jsou ženské postavy. ()

L_O_U_S

Profesionál rozhodně nevyniká pohlcující atmosférou, přesto se jedná o „takový ten film ze staré školy“, který rozhodně potěší, byť je znát, že jde víceméně o Belmondovu kaskadérskou exhibici. Plusem je i Robert Hossein jako arogantní inspektor Rosen a pár hezkých žen. Co se týče hudby, od Morriconeho jsem slabý podkres ještě neslyšel, ale více než ústřední „Chi mai“ mám raději úvodní „Le vent, le cri“ – kdybych si měl vybrat jedinou skladbu, kterou bych chtěl v životě slyšet ve stereu, byla by to tahle. (1 010., 19. X. 2014) ()

Dont

Tomuto filmu opravdu nic nechybí. Jedinou výtkou by mohlo být pár nelogičností ve scénáři, ale ty se dají prominout. Nechybí obvyklý Belmondův vtip a nadhled, hudba Ennia Morriconeho je fantastická, záporák v podání Roberta Hosseina byla trefa do černého. Některé pasáže jsou skutečně dokonalé, např. ta poslední scéna na zámku nebo třeba westernový pistolnický souboj. ()

Frenegonda

Belmondo a Ennio Moriccone.... geniální spojení drsnýho děje a akce s tak jemnou hudbou... nepochopitelné neuchopitelné a GENIÁLNÍ ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein