Muž z Hongkongu

• Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

petr.al

Můj milovaný Bébele, v útlém mládí jsem měl Tvého ,,Muže z Hongkongu" převelice rád. Byl dobrodružný, vtipný, akční. Plavil se na lodi, letěl v balónu, projížděl na slonu, jen tak nalehko šplhal na Himálaje, hravě odolával všem nebezpečným nástrahám a přitom všem ho nikdy neopouštěl jeho potutelný, rošťácky úsměv, kterým okouzlil i krásnou Ursulu. Avšak ze společného setkání po letech jsem pocítil jisté rozčarování. Bláznivina bez kouska logiky, ve které se hrdinové chovají jako poťouchlíci. ,,Muž z Hongkongu" zkrátka ztratil ten klukovský šmrnc. Vím, je to má chyba, dospěl jsem :-( , ale i tak na Artura Lempereura, můj milovaný Bébele, budu vzpomínat jako na své fajn dětství. 3*. ()

zigy

Bezstarostná jízda! Už jen ta geniálně bláznivá zápletka: znuděný milionář Belmondo na sebe najme vraha....Sice se moc nezasmějete nahlas (zase tak moc komické to není), ale zato se nebudete nudit ani chviličku - pořád se tam něco děje - honičky, pády, střílečky apod..... a to v miloučkém střihu 60. let (tzn. ne trapárna jako akční filmy většinou dnes). Belmondo je dabován Brabcem a sluha Rochefort Kopeckým! ()

joseee odpad!

Doslova "zhovadená" adaptácia, sarkazmus zmenený na komédiu úrovne Homolkov. V dnešnej dobe sa už človek ani nemôže smiať na tomto. Jediné zaujímavé sú exteriéry z pohľadu vývoja. Odporúčam miesto filmu si vypočuť dramatizáciu Českého rozhlasu, stokrát lepšia ako táto tupota. ()

Winster

Možná, že to není nejlepší film Belmonda, ale dá se na to koukat. Připomíná mi to takové ty "pátky" na základní škole. Rozhodně by to měli dávat častěji takové filmy a nééé ty blbosti co tam jedou pořád dokola.Je pravda, že první půlka je tedy mnohem lepší...za tu druhou 3 hvězdičky. ()

Saxos

Úcta/neústa. Prostě úcta. Filmové efekty pouze v reálu. Comp té doby by to v děrných štítkách stejně nedal. Hongkhong mě moc nesedí, ale mladík "pane" je ze všech mužů nejpřirozenější. Závěr: doporučuji. ()

PTuranyi

Po Mužovi z Ria sa Philippe de Broca pokúsil vstúpiť do tej istej rieky a natočiť dobrodružnú komédiu s Jeanom-Paulom Belmondom. Hlavný hrdina opäť nie je dobrodruh ale boháč znudený životom, tak trochu pripomínajúci Bláznivého Petríčka, ktorý vznikol v tom istom roku. Recept majstra Go ako navrátiť Arthurovi, ktorého omrzel život, znovu chuť do žiť je dobrodružná cesta plná naháňačiek a život ohrozujúcich nebezpečenstiev. Produkcia je dobrá a herci v príjemne bláznivom príbehu svojimi výkonmi celkom dobre zapadajú do naivnej atmosféry tejto frašky. Belmondovi v tom pomáha hlavne Jean Rochefort ako verný sluha a Paul Préboist v úlohe nešikovného ochrancu. No a nesmieme zabudnúť na šarmantnú Ursulu Andress, ktorá sa ako začínajúca herečka, len pár rokov pred tým predviedla ako bondgirl v prvej bondovke. 75% ()

sikky

Pokud film prohlásíme za komedii, tak se divák docela baví. Film na motivy Verneových Číňanových trampot v Číně. Komičnost děje doplňuje dvojice nemehel, která mají hlavního hrdinu chránit. Jednou za pár let určitě není na závadu shlédnout. ()

dauby

I když jsou možná některé scény až příliš ztřeštěné, stejně mě tenhle i jiné filmy z Belmondem vždycky pobaví. Muž z Honkongu je prostě klasika a Ursula Andress je tak krásná… ()

njuska

Já vím, že se na to musím koukat perspektivou 60. let... ale takové ty věci typu: honička autem, střílení, jde o život a poloimbecilní vedlejší hlavní role křičí: "jééé, upadla mi čepice... rychle zastavte...". to fakt dávat nemůžu :( ()

gizi

Belmondo se ukazuje jako výborný herec, Andress je kouzelná, některé srandy povedené, ale ke konci už bylo moc dlouhé, občas (velmi málo) i trošičku nudné. Občasné nelogičnosti (např. Belmondo celý špinavý od sazí a mouky a v dalším záběru celý čistý) se dají prominout. 75%, 3.1.2016. ()

Sa.sa

Další taškařice s Belmondem, plná akcí, krásné přírody a nádherné Ursula Andres... Jinak Belmondo je v plné síle, srší humorem i kaskaderskými kousky... ()

Warapeidza

Strašně mě to zklamalo a popravdě ani nevím proč jsem to dokoukal, přišlo mi to šíleně hloupé a zbytečně uspěchané/zrychlované... Jedna hvězda navíc za Ursulu Andress a za starý Hongkong... ()

soukyd33

Pan i sluha jsou na hlavu, a to je teprve jízda. Scény zde jsou vážně geniální. 😄 Hlavní hrdina si zde opravdu zažil. Chtít se zabít a najmout vrahy, to byl nápad. 😄 A co teprve to pak zrušit. 😄 Myslím že za tu dobu zažil více adrenalinu, než za celý svůj život. Herecké výkony dobré. Hudba dobrá. Herecké obsazení super. Český dabing vás nejprve zklame, ale pak si rychle zvyknete. Některé scény nehrál ani James Bond. 😄 Poznámka: Ta válečná zóna je TOP! 😄 Film je vážně složitý na situace. Poznámka: Ty pojišťováci jsou TOP. 😄 Poznámka: Vrah na objednávku je také super. Poznámka: Film se zdá být strašně dlouhý. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

EricNor

Netroufnu si dát plných pět, protože tomu něco chybí, ale 4 s klidným svědomým. Navíc je to jediný z "Mužů", který jsem viděl v kině. Belmondo je pro mě o 100% lepší než Delon, ale to bude asi filmy, ve kterých hraje. Navíc Delon nemá takový humorný potenciál a vlastně to ani není komik. Belmondo umí všechno a je to borec. Jinak se jedná o adaptaci románu Julese Verna: http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%AD%C5%88anovy_trampoty_v_%C4%8C%C3%ADn%C4%9B ()

blackjack31

Méně známá akční komedie s J.P.Belmondem, která je natočena na počátku jeho kariéry a podle mého názoru super film. Skvělé vedlejší role Jeana Rocheforta (sluhy) a překrásné, okouzlující Ursuly Andressové (striptérky). Trochu bláznivé honičky a rvačky, ale to by nebyl zase Belmondo :) Hodnocení - 80%. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo