poster

Černý Tulipán

 • Francie

  Tulipe Noire, La

 • slovenský

  Čierny Tulipán

 • anglický

  The Black Tulip

Historický / Dobrodružný / Komedie

Francie / Itálie / Španělsko, 1964, 115 min

 • sud
  *****

  Nádherný šermířský film, jeden z nejlepších, jaké kdy byly natočeny. Mladý Alain Delon už tehdy byl výborný herec a jeho dvojrole je naprosto úžasná. Spoustu krásných žen, šermířských soubojů a komických situací dodává tomuto filmu jeho patřičný půvab, který nevimizí, ani po bůhví kolikátém shlédnutí.(12.2.2005)

 • Šandík
  ****

  Zručně natočený film, který jako komedie funguje bezvadně, ovšem z historie se bere pouze kostýmy a odkazy na základní historické události. Psychologie postav je zde zcela anachronická a připomíná spíše western, případně bláznivé řachtandy s Lousem de Funesem. Celkový dojem: 70%(18.8.2012)

 • salahadin
  ***

  Úžasně naivní filmařina a musím přiznat, že toto přirovnání zní docela zvláštně, když si vzpomenu, že každá žena je tu nadržená jak mrouskající se čičina, vábíc do červeného salónku promiskuitního černého kocoura. Tělesná schránka by sice Delona opravdu spíše předurčila spíše k práci v květnářství Černý tulipán než práci na plný úvazek v nulté platové třídě pro bandu revolucionářů, ale čert to vem. Kolik tulipánovitých parchantů běhalo za barvy týmu francouzské trikolóry v době, kdy vyhráli turnaj o Bastilu, těžko říci, každopádně jeden z nich ten maskovitý fetiš zdědil a stal se z něj Zorro. A tak se Porthos nevědomky stal praotcem lidí, kteří mají lechtivé šimrání v podbřišku, když si nasadí masku přes oči, která je maskuje asi tak, jakoby si zakryli zadek lopuchem, a vyrazí v ústrety plebejcům, co si naivně myslí, že jim jejich práce dává právo k zaplacení, pche....(16.6.2016)

 • golfista
  ****

  Můžu jenom potvrdit, že na takové filmy, plné romantiky a odvahy se jen tak nezapomíná. Dva bratři, každý jiný, ale jako Černý tulipán oba stejně neodolatelní. Alain Delon ve své nezapomenutelné dvojroli.(10.2.2003)

 • dopitak
  *****

  Jedna z rodinných legend, oblíbený film mého táty, který vždy s chutí dopředu citoval části dialogů a popisoval dějové zvraty. Bylo to v době, kdy zahraničních filmů (těch povedených) v československé televizi mnoho nebylo. Legendární příběh dvou k nerozeznání si podobných bratrů, jednoho šrámu, rodinného výpadu a ovšem, oprátky.(1.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace