poster

Černý Tulipán

 • Francie

  Tulipe Noire, La

 • slovenský

  Čierny Tulipán

 • anglický

  The Black Tulip

Historický / Dobrodružný / Komedie

Francie / Itálie / Španělsko, 1964, 115 min

 • Padme_Anakin
  ****

  Dost dobré dobrodružné dílko, dokonale dechberoucí Delon dvakrát, dmoucí dekolty dam i dcerek, dostatečná dávka dění, dryáčnictví, debat i dotyků. Dodatečně děkuji.(1.9.2014)

 • nascendi
  **

  Aj keď ostanem so svojim hodnotením osamotený, nemôžem inak. Na tri hviezdičky to u mňa Čierny Tulipán nedotiahol. Dôvodom je možno chýbajúca nostalgia, pretože tieto šermovačky a iné zábavky francúzskej šľachtu z obdobia Ľudovíta (číslo si každý doplní sám) ma nebrali už v dobe mojej mladosti. Christian-Jaque nakrútil dvoch Tulipánov - Fanfána a tohto čierneho. Ale nejní to k přirovnání, ako by povedal Vlasta Burian. A tak jediným pozitívom tohto filmu pre mňa ostáva inteligentný arabský kôň Voltaire.(23.8.2012)

 • dopitak
  *****

  Jedna z rodinných legend, oblíbený film mého táty, který vždy s chutí dopředu citoval části dialogů a popisoval dějové zvraty. Bylo to v době, kdy zahraničních filmů (těch povedených) v československé televizi mnoho nebylo. Legendární příběh dvou k nerozeznání si podobných bratrů, jednoho šrámu, rodinného výpadu a ovšem, oprátky.(1.11.2014)

 • vesper001
  *****

  Pro nás, co o francouzské historii víme asi tolik jako o štěpení jádra, nepředstavuje zápletka žádný intelektuální problém. Černý tulipán, stejně jako Old Shatterhand, patří k mému dětství a dodnes je jako staré přátele ráda vidím. A pořád dávám přednost spíš bratru Drsoňovi než Jasoňovi. :-)(21.3.2011)

 • liquido26
  ****

  Skvělá (a)historicko-dobrodružná komedie. Delon je fakt sympaťák, maskovaní hrdinové mu docela sednou. Jenom mě trochu vadil ten marxistický výklad francouzské revoluce (za svobodu bojující nebozí měšťané a venkované utlačovaní zlými feudály). No ale to se dá vzhledem ke stáří snímku pochopit a pro příběh samotný to nemá zase takovou zásadní roli.(29.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace