Černý Tulipán

Čierny Tulipán

The Black Tulip

Historický / Dobrodružný / Komedie

Francie / Itálie / Španělsko, 1964, 115 min

Taková komediální variace na Zorra. Na pohled docela příjemné, ale rychle zapomenutelné.(18.3.2014)

Tohle je film mýho dětství. dokonce jsem kvůli němu chtěl nosit takový ty culíky jako můj hrdina. Podle mě je to Delonova nejlepší role (a upřímně řečeno, jako že jsem chlap čistě na ženský, není tu nádhernej?), žádnej jeho film už mě nikdy takhle neuhranul, i když jsem většinu viděl už jako malej. Takhle si tu dobu představuju, hrdinné souboje, zlí royalisti, hodní revolucionáři, Černý Tulipán jako obránce lidu. Semtam štiplavý vtípek na adresu zlýho royalisty. Kdybych měl říct, jakej francouzskej film považuju za nejlepší, dlouho bych váhal mezi Fanfánem Tulipánem (ne ta nová sračka, ale to s Gerardem Phillipem), Černým Tulipánem a Profesionálem (neznalcům Belmondo) a pak bych s kroutěním hlavy postavil na piedestal všechny tři vedle sebe, jako rovnocenné partnery.(1.12.2005)

Jedna z nádherných pohádek pro dospělé šedesátých let s okouzlujícím Delonem, krásnými ženami, romantikou, napětím a šťastným koncem, o kterém není třeba v žádném okamžiku barvitého děje pochbyovat.(5.2.2012)

Sedmdesátá láta, 70mm plátno v pražské Alfě, vlevo Delon v bílé košili, vpravo Delon v černé košili... i kdyby byl ten film úplně hloupý (což není!) pro mne je jedním z těch, na který se nezapomíná a v dodnes při každé repríze v televizi se na něj ráda podívám.Francouzi lehké a romantické komedie, zasazené do historie, vždycky uměli!(12.7.2007)

Hrdina mého dětství, Černý tulipán. Dneska je mi to k smíchu, když si vzpomenu, jak jsme s klukama vyváděli a sekali se klackama. Možná proto, že šerm byl značně nebezpečný, jsem si hrál raději na vojáky nebo na kovboje:-))(27.5.2010)