Černý Tulipán

Čierny Tulipán

The Black Tulip

Historický / Dobrodružný / Komedie

Francie / Itálie / Španělsko, 1964, 115 min

----- "Svoboda je kost hozená lidu, aby si vylámal zuby.“ ----- Alain Delon a "Černý Tulipán" patří neodmyslitelně k sobě … v příběhu, který zůstává stále stejně mladý: Je opojný jako život, věčný jako láska, svěží jako jarní vítr a neodolatelně přitažlivý jako dobrodružství - neztrácí tempo a všechny překážky zdolává bez viditelné námahy, s nedbalou elegancí a s lehkým, bezstarostným a maličko znevažujícím furiantským úsměvem ... hlavu až někde v oblacích ... a v srdci bláhovou víru v lepší svět.(6.4.2011)

To je kult. Já to viděl snad stokrát.(12.2.2009)

Jo, to byly časy. Černý tulipán - to byl akční hrdina mého dětství. Dodnes svěží dílko, plné akce, romantiky a jemného francouzského humoru.(27.5.2002)

Když tam vrazili tu francouzskou revoluci, přišlo mi to trošku zbytečné a podezřelé, protože tam nemá žádný zvláštní význam a celý film nebyla podstatná, ale nebylo jí moc, takže mohu dát plné hodnocení. Kvalitní dobrodružná zábava jako vystřižená.(15.5.2003)

Film mého dětství. Nejlepší Delon!(6.3.2009)

• - Ačkoliv se film jmenuje stejně jako jeden z románů Alexandra Dumase, nemají spolu vůbec nic společného. (Hejtmy)

• - I když film nemá nic společného se stejnojmenným románem Alexandra Dumase, je zde odkaz na jeho nejznámější dílo Tři mušketýři. V momentě, když Caroline ukazuje Julienovi trik s kordem, říká, že je to dědictví po jejím pradědečkovi, který byl mušketýr a jmenoval se Porthos. (Chevees)

• - Snímek vyprodukovalo filmové studio v Nice, vzhledem ke španělské koprodukci ale velká část natáčení probíhala také ve Španělsku, mimo jiné ve starobylých městech Cáceres a Trujillo nedaleko portugalských hranic. (argenson)