Černý Tulipán

Čierny Tulipán

The Black Tulip

Historický / Dobrodružný / Komedie

Francie / Itálie / Španělsko, 1964, 115 min

Jeden z filmů mého dětství, na který se nezapomíná!(16.1.2006)

Dobrodružstvo!(8.11.2010)

S knížečkou Alexandra Dumase to sice nemá nic společného, protože ta líčí románek mezi nespravedlivě odsouzeným pěstitelem tulipánů a dcerou žalářníka, na druhou stranu jde o důstojného reprezentanta francouzských "blockbusterů" - trocha šermu, trocha nadsázky, trocha romantiky, trocha humoru, trocha národní hrdosti, a to vše s Delonem v nejlepší formě. Není to žádne veledílo, u nás je populární hlavně proto, že se k nám za socialismu nedostávala ta každoroční sériová produkce stereotypních dobrodružství, ale přesto potěší i po vícerém shlédnutí.(14.6.2011)

Nádherný, svižný, dobrodružný příběh, který je stále tak barevný jak vzpomínka z dětství. Jen škoda, že změnili ten starý dabing, kde Delon hlasem pana Lakomého říká s brněnským přízvukem: "Gyjoméé". Proto 1hvězda dolů.(8.8.2010)

Dost dobré dobrodružné dílko, dokonale dechberoucí Delon dvakrát, dmoucí dekolty dam i dcerek, dostatečná dávka dění, dryáčnictví, debat i dotyků. Dodatečně děkuji.(1.9.2014)