Matthias je majitelem firmy, která vyrábí laškovné pohlednice s různými "legračními" hesly. Má jednu sekretářku, několik věřitelů a stále hluboko do kapsy. Matthias však nikdy neztrácí svůj šarm a smysl pro humor. Když se na riviéře seznámí s krásnou pohádkově bohatou blondýnkou, je jen otázkou času, kdy mu podlehne. Tak si to myslí Matthias. Skutečnost je poněkud prozaičtější. Krásná dědička má dvojče - sestru, která je od ní k nerozeznání. A obě se chtějí co nejdřív vdát a obě chtějí Matthiase nebo jeho bratra. Má on vlastně bratra? A jak to má potom všechno stihnout? (oficiální text distributora)

ekomo

Roztomilá komedie o takovém malém drobném podvodu, z kterého vzejde klíčový životní moment. Nápady typu podvádění sebe sama nebo zavinění smrti svého neexistujícího dvojčete jsou ryze francouzské, narozdíl od dnešních amerických, kde hlavní roli vládne krev, násilí a drogy. ()

kamigava

Film má dobrou zápletku a někdy si říkáte, kdo je vlastně kdo a to udrží vaší pozornost. Ale i přesto mi zde chybí Richardova neohrabanost jako v Nalevo od výtahu nebo v Roztržitým. Komediálně je to trochu slabší. Tomu chlapovi závidím takový luxus a že se mu vůbec dařilo podvádět dvojčata, která ho nakonec také tahala za nos až s ním žily obě dvě dva různé životy. ()

RomanHyde

Pierre Richard v nezvyklé roli svůdníka, po kterém ženy prahnou. Zpravidla to bývá ve svých rolích ztřeštěný asexuál, ale nyní dokonce sám sobě nasazuje promyšleně parohy, když "získává" zámožná atraktivní dvojčata, a předstírá sebe a své dvojče. Spousta zajímavých a veselých situací, z nichž mezi nejlepší řadím současné ranní probouzení obou sester v protilehlých ložnicích.. ()

SkyCaptain

P.Richarda mám moc rád, ale v tomhle filmu mu už dochází dech, je to celé hrozně utahané a pomalé. Ve srovnání s jeho prvotní tvorbou tento film ani neobsahuje nějaké výrazné scény nebo poselství, je to spíš soft-erotický film se vší nudou co k tomu patří. ()

tranquill

Poněkud jiný Pierre. V tomto filmu není tím zmateným a roztržitým jelimanem jako obyčejně, ale naopak člověkem, který ví, co chce. Jen cesta se stane poněkud zmatenou. Dobrý námět, zpracování ale přece jen nedosahuje filmů s Blondýnem, Roztržitým apod. A na to, jak byly vztahy komplikované, je závěr najednou velice jednoduchý. Ale je mu co závidět... :-) ()

kyLuke

Výborná francouzská komedie , které na kvalitě neubírá ani přehnaný a nudný konec . Ze začátku jsem se sice dost nudil , ale jakmile se film rozjel naprosto jsem si ho užíval . Nebýt toho přehnaného konce možná bych šel i do plného hodnocení . Pro mě je to jedna z nejlepších komedií s Pierrem Richardem a rozhodně ta nejlepší z těch , které se k nám dostaly až později . Krom toho ještě musím zmínit jako vždy výbornou hudbu Vladimira Cosmy . ()

Stejšn

Já ten film ani hodnotit namůžu, protože většinu času jsem prostě koukal na tu blondýnku(ky), která je tak neuvěřitelně krásná, šarmantní a sexy, že to se mnou prudce cvičilo. A to i plně oblečená :) ()

Pitryx

P.Richard skvělý, ale děj trošku kulhal. Vlastně to bylo celé založeno jen na fiktivní postavě. Přesto jsem se bavil, jako vžy s tímto hercem. I když ne tolik jako u jiných jeho komedií. Konec se mi zdál křečovitý a zbytečně zdlouhavý. 2012072910325/10435 ()

TonyStark

Není to klasická Richardovka. Dvojče je o třídu horší. Už od začátku na mě působilo dost lacině. Všechno tu stojí, jak už to v takových případech bývá, na hlavní (a jediné) hvězdě. Pierre Richard se snaží víceméně stejně jako vždy,problém ale je, že nemá moc co hrát. Nevím jak dobrá je knižní předloha, ale tohle filmové zpracování je slabý odvar a nebýt alespoň toho Pierra, tak by to byl opravdu výstřel mimo. ()

mr.bredok

Většina Richardových komedií zápasí s jakousi naivitou až trapností. Na to je třeba si zvyknout jeho filmům to patří. V tomto příběhu si Pierre zahrál donchuána a celkem mu to sedlo. Kdo by nechtěl pošpásovat se super blond dvojčaty. Při filmu jsem se tedy nesmál, jen zlehka usmíval naivnímu příběhu, ale pokud máte Richarda rádi, odpustíte mu i tyto slabší výpadky. Hlavně, že je zase v akci... ()

v.indruchova

Zase se mi vyplatilo se dívat na film, který má nižší hodnocení. Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů s P.R. Pierre zahrál úžasnou dvojroli. Tak, jak je to natočeno, svižně a hravě. Myšlenky, samotné postavy plynoucí a tikající. Žádné velké natahování, krásně to plyne. Žádný takový film jsem dosud neviděla, je svůj. Nic nekopíruje, prostě je. Nesouhlasím s jakýmkoliv klamáním a lží, ale prostě pro Matiášovo charisma odpusíte, vše. Tento film jsme viděla pětkrát a klidně se na něj kouknu zas. Domnívám se, že smyslem filmu, není podporovat myšlenku podvádění a volného sexu, jak někdo zmiňuje. Pokud bytostně nezvládáte podvádění a lži, není to pro vás. Ano, Pierre tentokráte nehraje nešikovného, který se náhodou do něčeho namočí. Je to lup a jde mu to! To je, to úžasné. Můžet vidět skvělého herce v nevšední roli. Jak se sní popere? Je pravdou, že každý to vnímá jinak. Je to velká nadsázka a není to film "na obrovskej lochec", kde se budete smíchy popadat za břicho, je to něco jako lehká satira. Zamyšlení nad životem s úsměvem. ()

gizi

Hodně slabý film s Richardem - on je sice dobrý, ale snímek je nevýrazný, skoro jsem se ani nezasmál, tedy se ani moc nebavil. Úplný závěr to mírně vylepšuje, ale celkově jen 55%. 21.2.11. ()

zero_zelo

pri sledovani tydle tvorby sem si pripadala jako pri cteni kanta pod vlivem alkoholu ci jinych omamnych latek...kazdou stranu trikrat a stejne sem se zamotala. slusna jizda, ke konci uz sem si nebyla jista ani pierrem, je-li to pierre. ()

Drslw

Výborný film! Konečne atypická rola pre Pierra, ktorej sa však zhostil výborne, a tiež dvojčatá boli fajn. Vzhľadom na komplikovanosť deja a výsledný fakt, že film nemá hluché miesta, musím dať 5, pretože naozaj nie je čo vytknúť ani režisérovi. ()