Matthias je majitelem firmy, která vyrábí laškovné pohlednice s různými "legračními" hesly. Má jednu sekretářku, několik věřitelů a stále hluboko do kapsy. Matthias však nikdy neztrácí svůj šarm a smysl pro humor. Když se na riviéře seznámí s krásnou pohádkově bohatou blondýnkou, je jen otázkou času, kdy mu podlehne. Tak si to myslí Matthias. Skutečnost je poněkud prozaičtější. Krásná dědička má dvojče - sestru, která je od ní k nerozeznání. A obě se chtějí co nejdřív vdát a obě chtějí Matthiase nebo jeho bratra. Má on vlastně bratra? A jak to má potom všechno stihnout? (oficiální text distributora)

5150

Být stopáž kratší tak o patnáct minut, šel bych s hodnocením výš. Ke konci to byla prostě nuda, nicméně pokud máte Pierra Richarda rádi, tady si ho užijete dvojnásob. ()

Historik

Komedie, která nenabízí moc humoru. Myslím, že to je i trochu překombinované a ne zcela věrohodné. Ale ten dům se Pierru Richardovi na závěr povedlo zapálit výborně. ()

Pierre

Netypická role pro Pierra Richarda se kterou si poradil na jedničku. Jinak je Dvojče slabší francouzská komedie, škoda že je po většině času zbytečně vulgární.. ()

OG_Swifty

Ačkoliv filmy s Pierrem Richardem nevyhledávám, tohle bylo docela dobrý. Ocenil jsem především náročnou dlouhou souvislou scénu, kdy P.R. přebíhá z ložnice do ložnice a dělá mezi tím všemožný píčoviny... ta scéna má několik minut souvislého běhání sem a tam a divadýlek okolo a bez jediného střihu (nebo to tak alespoň vypadá - a vzhledem k roku natočení filmu bych to asi poznal), čili dobrý výkon. A ještě se mi líbí fakt, že film si pohrává s tím, že jeden šťastlivec šuká megabohatý sexy dvojčata a ačkoliv mu na to potom ty dvě přijdou, tak to berou a souhlasej s trojkou. Myslím, že hodně dobrý :) ()

Martin741

Nie je to kultova, ba dokonca ani nadpriemerna komedia s Richardom. Mozno aj preto, ze Richard je tu sam, tocil to Yves Robert, ktoreho tvorbu dobre nepoznam a zas dostali priestor vo filme kadejake Richardove uchylarny. No ale panske konecniky nepovazujem za pritazlive, ba dokonca mam k nim odpor. 41 % ()

tomtomtoma

Místy vtipná komedie, která jako celek působí trochu rozpačitě. Je zaměřena především na chtivost sexu a s tím v ruku v ruce spojenou chtivost po penězích, kterých je takový nedostatek, pokud jste hazardní hráč a nenapravitelný proutník. Matthias Duval (Pierre Richard) sice vlastní něco jako svou firmu, ale veškerou svou energii a čas spotřebovává na to, jak se dostat do postele dvou dvojčat Betty (Camilla More) a Liz Kernerových (Carey More). A to tak, aby nenabyly sebemenšího podezření, že jsou navzájem podváděny. Je neuvěřitelně vynalézavý, výmluvný a tvořivý, že kdyby jen trochu tohoto elánu vložil do chodu své firmičky, tak se z něj stane velmi úspěšný člověk. Ale když se bohatství samo nabízí ve dvojím sňatku, navíc s tak půvabnou mašličkou ženské mladické krásy? Nakonec proč nepohřbít jedno dvojče a užívat si společný život ve třech, bezstarostný a plný radovánek? Z dalších postav: žárlivý právník Ernest Volpinex (Jean-Pierre Kalfon), brousící si sám zuby na jednu ze sester, Matthiasův naivní přítel Ralph (Jacques Frantz), jehož žena Marie (Françoise Dorner) stále toužila po jeho příteli, a obětavá Matthiasova sekretářka Evie (Andrea Ferréol), zastávající spíše roli jeho rozumnější sestry. Místy vtipné, ale dosti blátivé a zbytečně frivolní. ()

Martrix

Asi jako většina diváků mám Pierra Richarda nejraději v roli sympatického poplety, nebo roztržitého a smůlou pronásledovaného magnetu na průšvihy. Nepochybuji o tom, že v civilu je to inteligentní a ženami obletovaný charizmák, ale v roli nodolatelného svůdníka, kterému poměrně hladce prochází velký podvod na dvě krásné ženy, mi tak úplně neseděl. Dvojče má pár humorných momentů, ale ty nevychází z komediálního talentu herců, ale téměř výhradně z víceméně vtipných situací, které musel Matthias řešit. Ne že bych byl nepřející, ale přes všechny sympatie k Pierrovi jsem neměl moc důvodů mu v jeho sukničkářství fandit. Dvojče je vlastně pouhá hříčka, kterou tvůrci rozvedli do celovečerního filmu, aniž by si dali práci s nějakou pointou. Závěr byl totiž mizerný a přestože nejsem puritán, tak i trochu nekorektní. ()

MJMilan

Celkem povedená komedie Pierre Richarda. Celkem trefně to napsali na samotném DVD, cituji: "Nasadit parohy sám sobě dokáže pouze Pierre Richard!" Hodně zamotaná zápletka, avšak na konci všem bude jasné, o čem v celém filmu šlo. Za podívání rozhodně stojí, ale k nejlepším komediím PR bych tento snímek neřadil. ()

dr.fish

V zásadě velmi pěkně natočená komedie, která mne nudila až v závěru. Rozhodně by mi nevadilo něco takového prožít, i když dvojčata bych si vybral raději dle vlastního vkusu...a myslím, že by neodolal ani kolega uživatel Subjektiv.... ()

filmmovier

Pierre Richard je mým oblíbeným komikem a tenhle film je jeden z prvních, které jsem s ním viděl. Dvojče ovšem zůstává jedním z jeho slabších filmů, má jich lepších rozhodně dost. Tato komedie je zmatená a já měl problém, že jsem se zasmál jen párkrát. Jinak zápletka je rozhodně povedená a nic to nemění na tom, že Pierre je jedním z nejlpeších francouzských komiků. Ovšem některé fory jsou fakt povedené. 60%. ()

Master19

Jeden z nejprofláklejších námětů filmového plátna - jeden člověk si hraje na dva - je tu zpracován sice nově, ale za cenu zmatenosti a nedůvěryhodnosti. Raději mám přímočařejší záležitosti, u kterých se dá pořádně zasmát. ()

kwoky

Musim se priznat, ze takhle hezke herecky jsem jeste nevidel. A co vic, je to komedie, lehce vulgarni, tezce sexy a clovek si muze hrat s predstavou, co by asi delal, mit obe dve jako Richard... Jednou jsem se zasmal, parkrat pousmal, ale bavilo me to a az na tak trochu zdlouhavy a bezzuby konec se mi to moc libilo. Az uvidim DVD, urcite si ho koupim. ()